Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dopřejte svým kloubům kolagen díky přípravku Artrisine Liquid

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Aleš Chaloupka z Ortopedické ambulance v Hradci Králové vám přiblíží, jak je pro klouby důležitý kolagen a další věci týkající se onemocnění kloubů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Klouby potřebují kolagen. Informace o kolagenu, glukosaminu a chondroitinu. | foto: Artrisine

Pokud není artróza včas rozpoznána, dlouhodobě a kvalitně léčena, dochází ke zhoršování stavu a k zanícení celého kloubního pouzdra. V případě neléčeného zánětu přecházejí z kloubního pouzdra do kloubní tekutiny enzymy, které způsobují odbourávání chrupavky.

Tím zhoršují možnosti výživy chrupavky a prohlubují tak probíhající artrotický proces. Pokud se nepodaří chorobný proces zastavit, vytváří se nevhodná chrupavková hmota a jsou postiženy i další tkáně, které klouby obsahují, zvláště pak kloubní kost.

Ta se vlivem chorobného procesu rozpadá, klouby se deformují, trpí okolní svaly a vzniká tzv. dekompenzovaná osteoartróza, jejíž léčení je již značně obtížné a projevuje se velkými bolestmi i v klidu, zvláště v noci. Následuje chirurgické řešení s náhradou postiženého kloubu totální endoprotézou.

Je třeba vědět, že v lidském těle je více než 100 kloubů, které zajišťují jeho pohyblivost. I při instalaci umělého kloubu máme v těle ještě mnoho dalších kloubů, které jsou již artrózou postiženy, a všechny klouby vyměnit nelze. Regenerace kloubních tkání je proto nejdůležitějším opatřením při léčbě osteoartrózy. To nelze zajistit jinak, než nastartovat syntézu pro kloubní kolagen.

Klouby kolagen potřebují

Artrisine tablety

Kolagen je základní stavební bílkovinou tvořící pojivové tkáně pohybového aparátu. Představuje 30 % všech tělních bílkovin. Je zásadní pro strukturu a integritu našeho těla. Kolagen tvoří základ pro bílkovinné matrix kosti, chrupavky, klouby, cévy, kůže, sklivce, bělimy, synoviální membrány atd.

Tvorba kolagenních vláken tvořících strukturu kloubních chrupavek začíná v chrupavkových buňkách (chondrocytech). Existuje několik typů kolagenu, pro kosti a chrupavky jsou však důležité typy kolagenu I. a II.

Při opakovaných nárazech, práci, běhu sportu atd. vznikají v chrupavce mikrotrhliny, které jsou začátkem poškození chrupavky. V takto namáhané chrupavce dochází k destrukci kolagenních i proteoglykanových vláken. Chrupavka ztrácí svoji pevnost a pružnost, ke ztenčování až k jejímu úplnému vymizení. Závažné poškození chrupavky se projevuje zvýšenou citlivostí a později začnou klouby i bolet, což je způsobeno rozvojem osteoartrózy.

A právě zde dochází k potřebě klouby opravit, regenerovat a dlouhodobě vyživovat. Nejprve je třeba zregenerovat kolagenní strukturu chrupavky a to právě umí samotný hydrolyzovaný kolagen, tedy jeho menší části - kolagenní peptidy, které dodávají chrupavkovým buňkám potřebné stavební látky a také impuls směřující k syntéze vlastního fyziologického kolagenu. Stejné tedy náš organismus opravuje stejným, tedy kolagen kolagenem. V tomto smyslu je složení kolagenu ve vztahu k jiným bílkovinám těla naprosto unikátní.

Nejpřístupnější formou ve vodě nerozpustného kolagenu, který se v nativním stavu nevstřebává, je kolagenní hydrolyzát obsahující ve vodě rozpustné kolagenní peptidy, které jsou vstřebávány krví a lymfou transportovány a využívány k tomu, že regenerují kolagen chrupavky.

Dopřejte svým kloubům kolagen díky přípravku Artrisine Liquid

Artrisine Liquid

Kolagenní peptidy jsou základní účinnou látkou kolagenních arthronutraceutik značky Artrisine, který se od běžných přípravků odlišuje právě vysokým obsahem kolagenních peptidů stimulujících množení chrupavkových buněk, které zvyšují syntézu pro kolagen chrupavky o 100 % již za 11 dní a regenerují tak kolagenní struktury chrupavky a pojivových tkání tvořících pohybový aparát.

Artrisine Liquid je český výrobek založený na výzkumu mnoha světových klinik, které se věnují výzkumu příčin revmatických onemocnění na úrovni tkáňové, buněčné a molekulární.

Artrisine Liquid podporuje nejen syntézu kolagenu, ale obsahuje také další látky jako glukosaminsulfát, chondroitinsulfát a antioxidanty, které příznivě ovlivňují vlastnosti kolagenu a které svým antioxidačním účinkem chrání pojivové tkáně před destrukcí peroxidovými radikály a také snižují hladinu škodlivého homocysteinu, který poškozuje pojivové tkáně pro klouby.

MUDr. Aleš Chaloupka

Pro ty, kteří mají v oblibě tabletovou formu, je k dispozici Artrisine 60 tbl. Více informací o přípravcích Artrisine naleznete na www.celius.cz nebo na www.lekarna.cz

MUDr. Aleš Chaloupka

Ortopedická ambulance, Centrum jednodenní chirurgie, Hradec Králové

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Kdy je potřeba pleť hydratovat?

Kyselina hyauronová - gel (154 Kč)

Jednoduše řečeno, neustále a v každém věku, ale jak na to správně? Udržet si zdravě vypadající pleť nebývá jednoduché....

Dobrý vzkaz pro rodiče: očkování může ochránit vaše dítě před rakovinou

Dobrý vzkaz pro rodiče: očkování může ochránit vaše dítě před rakovinou

Když dítě přichází ve dvanácti třinácti do puberty, začínáme být jako rodiče ve střehu. Dopředu se bojíme, aby se...

Léčebné lázně Bohdaneč: prosluli jsme léčbou pohybového ústrojí

Léčebné lázně Bohdaneč: prosluli jsme léčbou pohybového ústrojí

Lázně Bohdaneč v léčbě pohybového ústrojí dosahují vynikajících výsledků. Mimořádnou pověst si vybudovaly například u...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Najdete na iDNES.cz