Dopřejte své terase nový rozměr

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Existuje celá řada způsobů, jak si můžete zpříjemnit posezení na vaší terase. Doplňte ji o stínící markýzu, zastřešte jí pevnou prosklenou střechou, nebo zrealizujte vysněnou celoprosklenou terasu, která vás ochrání po celý rok. Nechte se inspirovat řešením od tradičního německého výrobce Weinor.

Kazetová markýza Zenara s LED osvětlením. | foto: Weinor a Confico

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zastínění terasy markýzou

Obzvláště ve slunných letních měsících je využitelnost terasy bez účinného stínění jen velmi malá. Nejjednodušším řešením, jak zastínit terasu, je vysouvací markýza. Její instalace je jednoduchá a užitek nenahraditelný. Z hlediska praktičnosti i designu jsou nejvíce žádané kazetové markýzy, u kterých je v zataženém stavu jak konstrukce tak látka chráněná v uzavřené kazetě.

Drtivá většina markýz je motoricky ovládaná dálkovým ovladačem, což nejenom zvyšuje komfort ovládání, ale umožňuje také automatizaci ovládání markýzy ve spolupráci s čidly počasí (čidla slunce, větru a deště nebo otřesová čidla). Při dlouhotrvajícím slunečním svitu se markýza může automaticky vysunout a vedle zastínění terasy také může zabránit přehřátí interiéru. Naopak při silnějším větru nebo dešti se markýza automaticky zasune a minimalizuje se tak riziko jejího poškození. Některé markýzy mohou být navíc doplněny o motoricky výsuvný volán pro zvýšení soukromí.

Pergola se skládací střechou

Pergola se skládací střechou, podobně jako markýza, dokáže vaši terasu zastínit, ale navíc i účinně ochránit před deštěm. Základem pergoly Pergotex II je pevná odolná hliníková konstrukce, střechu tak není potřeba zatahovat ani v silném větru. Potah skládací střechy je vyroben z vysoce pevné nepromokavé PVC tkaniny, která vás ochrání i při silném dešti. Naopak ve složeném stavu vám nic nebrání pohledu na jasnou oblohu.

Skládání střechy je pohodlné pomocí dálkového ovladače. Praktickou nadstavbou tohoto řešení může být posuvné bezrámové zasklení bočních stěn jako subtilní ale přesto účinná ochrana proti bočnímu větru a dešti. Příjemnými doplňky při chladnějších podvečerech mohou být tepelné infrazářiče a stmívatelná střešní LED světla, které dokáží vytvořit tepelný komfort a příjemnou atmosféru.

Pergola s pevnou konstrukcí a skládací střechou Pergotex II doplněná o tepelné...

Pergola s pevnou konstrukcí a skládací střechou Pergotex II doplněná o tepelné infrazářiče a střešní LED světla.

Prosklená terasa Glasoase®

Řešením bez kompromisů pro vaši terasu je bezesporu prosklená terasa Weinor Glasoase®. Představuje další po většinu roku plnohodnotnou místnost vašeho domu a ideální propojení interiéru obytné části domu se zahradou. Poskytuje velice komfortní prostor pro posezení s rodinou a přáteli. Prosklená terasa se skládá z promyšlené a do detailů řešené hliníkové konstrukce práškově lakované ve vámi vybrané barvě. Pevná střecha je vyplněna čirým bezpečnostním vrstveným sklem. Celá střecha je pochozí a je dimenzována na zatížení sněhem podle lokálních klimatických podmínek.

Boční stěny jsou tvořeny bezrámovým zasklením, které lze otevírat buď posuvným nebo posuvně otočným systémem. Takto řešené boční zasklení je ideální v průběhu celého roku - zatímco v létě můžete odsunutím skel boční stěny téměř úplně otevřít, v chladnějších a deštivějších dnech se naopak můžete chránit za zataženými skly. Celé řešení Glasoase® je navrženo jako třísezónní (jaro až podzim) zastřešení terasy, konstrukce ani skla nemají tepelně-izolační vlastnosti. Na druhou stranu s využitím vhodných doplňků, jako jsou tepelné infrazářiče Tempura nebo stmívatelné světelné LED panely, můžete terasu s úspěchem využívat i v pochmurnějších měsících.

Kombinace výplně z čirého skla a stínících prvků v podobě horizontálních a vertikálních markýz je velmi praktická. V zimě se terasa při slunečním svitu rychle vyhřeje a během pochmurných dní nebrání prostupu světla do interiéru. V domě nepoznáte, že terasu máte. Naopak v létě se skleníkového efektu nemusíte obávat. S vytaženými markýzami a plně otevřenými obvodovými stěnami je uvnitř i v horkých dnech příjemně. Ventilaci můžete dále zlepšit motoricky ovládaným střešním oknem. K zastínění střechy je možno zvolit markýzu pod nebo nad sklo. Všechny stínící prvky jsou dálkově ovládané a jejich automatizace je snadná.

Glasoase® – prosklená oáza jako ozdoba vašeho domu

Glasoase® – prosklená oáza jako ozdoba vašeho domu.

Zastínění svislých stěn vertikálními markýzami je většinou realizováno z poloprůhledného materiálu, který vám zajistí větší soukromí na terase a přesto vás nebude úplně vizuálně izolovat od okolí. Řešení Glasoase® je mezi zákazníky oblíbené především díky svému perfektnímu zpracování a také variabilitě, díky které je možno navrhnout a instalovat i velice atypické tvary terasy.

Glasoase – prosklená oáza jako ozdoba vašeho domu.

Glasoase – prosklená oáza jako ozdoba vašeho domu.

Inovace designu a technologie - Terrazza Pure

Firma Weinor je nejen tradičním výrobcem prosklených teras a markýz, ale je také jedním z předních inovátorů ve svém oboru. Nejaktuálnější trendy kubických tvarů a čistých linií plně vystihuje novinka pro sezónu 2019 - Terrazza Pure.

Na první pohled zaujme svou „rovnou“ střechou. Při bližším zkoumání ale zjistíte, že střešní skleněné panely jsou sice vyspádované směrem k přednímu okapu, nicméně tento funkční spád střechy je opticky skryt mezi horizontálními rovnými krokvemi. Takový design reflektuje vzrůstající poptávku po zastřešení teras u moderních kubických novostaveb rodinných domů, na druhou stranu toto řešení zůstává plně funkční a voda je ze střechy efektivně odváděna integrovaným okapem a svody ukrytými ve stojinách.

Terrazza Pure může být doplněna o posuvné boční zasklení a další doplňky, například markýzy a tepelné infrazářiče v korespondujícím designu. Pomyslnou třešničkou na dortu pak může být decentní LED páskové osvětlení umístěné v krokvích, které dokáže vytvořit ojedinělou intimní atmosféru.

Terrazza Pure – kubické zastřešení terasy s rovnou střechou.

Terrazza Pure – kubické zastřešení terasy s rovnou střechou.


Více informací o produktech Weinor a realizacích Confico najdete na webu www.confico.cz.


Nejčtenější

Mountfield překvapuje: ve velkém se pustil do vánočních dekorací

Vánoční dekorace Mountfield.

Mountfield letos pojímá Vánoce ve velkém stylu. Připravil pro zákazníky ohromný výběr vánočních dekorací. Od LED...

Kupka, Toyen, Štyrský. Aukce roku umění v Mánesu

Toyen-Čedičové skály

V pražské výstavní síni Mánes se dne 28. října 2018 od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Další z rubriky

Jak prodat nemovitost s pomocí realitní kanceláře?

Jak prodat nemovitost s pomocí realitní kanceláře?

Chystáte se prodat svou nemovitost, ale nevíte si rady? Celý proces může být poměrně náročný, zejména v případě, že...

Travní koberce se v suchých létech bez zavlažovacího systému neobejdou

Travní koberce se v suchých létech bez zavlažovacího systému neobejdou

Jestliže zvažujete obnovu trávníku na svém pozemku, jednou z možností jsou travní koberce. Velkou výhodou travních...

Údržba vinylové podlahy: čtyři tipy, aby podlaha déle vydržela

Údržba vinylové podlahy: čtyři tipy, aby podlaha déle vydržela

Jak pečovat o podlahu z vinylu, aby byla stále krásná? Údržba vinylové podlahy vám nezabere moc času a krytina se vám...

Najdete na iDNES.cz