Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Domácí mlýnek na obilí. To je základ kvalitního pečiva

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak již sám název naznačuje, abyste upekli voňavý domácí chleba, potřebujete domácí mlýnek na obilí a čerstvě namletou mouku. Pojďme se proto na některé z povedenějších mlýnků podívat blíže.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Domácí mlýnek na obilí - základ kvalitního pečiva | foto: Mipam bio s.r.o.

Jedním z nich je elektrický mlýnek na obilí Fidibus Classic vyrobený Rakousko-německou firmou KoMo. Tento nejpopulárnější domácí mlýnek z celého sortimentu produktů společnosti KoMo představuje revoluční řadu navrženou pro maximální výkonnost a minimální hlučnost.

Atraktivní provedení v přírodním bukovém masivu charakterizuje mistrovskou truhlářskou práci. Uvnitř disponuje mlýnek na obilí samo brusnými mlecími kameny vyrobenými z korundu a keramiky a dále motorem o výkonu 360 wattů.

Ten je schopen bez problémů namlít 100 g mouky za jednu minutu. Násypka má kapacitu jednoho kilogramu pšenice, žita, ječmene, kukuřice nebo rýže. V soutěži domácích mlýnků, sponzorovanou německou televizí German TV 2, byl Fidibus Classic porotou zvolen jednoznačným vítězem.

Nač si vlastně domácí mlýnek na obilí kupovat a mlít mouku doma?

Domácí mlýnek na obilí - základ kvalitního pečiva1

Nastává otázka, proč si vlastně čerstvou mouku mlít doma? Průmyslová výroba bílé mouky je zaměřena na dlouhodobou trvanlivost produktu. Proto se mele ve velkém zrno zbavené omezeně trvanlivých částí, tedy obalových částí a klíčků, které paradoxně obsahují nejvíce mastných kyselin, enzymů a živin, pro lidský organismus tolik prospěšných. A jak říká s oblibou svým zákazníkům jeden ze zakladatelů společnosti KoMo Wolfgang Mock:

"Když si otevřete láhev piva a nalijete ho do sklenice, budete jej pít až za měsíc? Pivo by nebylo po takové době poživatelné, tak proč to samé děláte s moukou? Čerstvá mouka obsahuje větší množství živin a rozdíl je patrný již při samotném přivonění." 

Firma Komo nenabízí pouze mlýnky na obilí. Nabídku svých hlavních produktů rozšiřuje o velmi povedené příslušenství, kterými je ošatka na chleba, síto na mouku nebo silo na obilí. Jejich dřevěné provedení vkusně doplňuje každý domácí mlýnek na obilí.

Firma KoMo jde neustále kupředu a sortiment svých výrobků s radostí rozšiřuje a inovuje. Důkazem je technologie pružného působení mezi mlecími kameny. Ta zabraňuje hlasitému zvuku kamenů, když je mletí hotové a nastavení je "jemné" - šetří tak oba kameny a vaše nervy. Uživatelé mlýnků si tuto vlastnost opravdu oblíbili, a proto ji KoMo v roce 1998 patentovalo.

Současnými novinkami jsou produkty FidiFLoc Medium, což je kombinace elektrického mlýnku Fidibus Medium a ručního vločkovače FlicFloc. Uvnitř atraktivního bukového provedení skrývá i FidiFloc Medium 360ti wattový motor. Ať drtí pšenici, žito či ječmen, násypka zvládne obsáhnout 850 g zrnek.

To je dostatečné na přípravu více než kilového celozrnného chleba. Vločkovač FlicFloc lze z bukového těla FidiFlocu vyjmout a přibalit do cestovního zavazadla. Můžete si tak dopřát snídani z čerstvých vloček i na vašich cestách.

Domácí mlýnek na obilí - základ kvalitního pečiva2

Dalším "přírůstkem" mezi kvalitními mlýnky je ruční mlýnek na obilí KOMO, který vám namele při dvaceti otáčkách za minutu 10 gramů mouky. A pokud by vás ruční mletí přestalo bavit, lze ruční mlýnek KOMO vybavit transformátorem a v mžiku jej proměnit v domácí mlýnek elektrický.

Domácí mlýnek na obilí = kvalitní mouka

Záleží tedy jenom na vás, zda li dáte přednost kvalitní mouce, kterou připravíte s domácím mlýnkem na obilí. Výhradním dovozcem mlýnků KoMo do České republiky je firma Mipam bio s.r.o. a více informací k těmto vysoce výkonným kuchyňským pomocníkům naleznete na www.mlynky.cz nebo tel. čísle 386 351 961.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v nezávislém testu

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v  nezávislém testu.

Venkovní teploty nezadržitelně míří vzhůru, a tak nastává každoroční výměna pneumatik. Část motoristů řešící nákup nové...

Jan Nedvěd osvěžil hudební scénu, jak se mu to podařilo?

Jan Nedvěd - foto Adam Pavlíček

Na hudební scéně se objevila mladá krev. Hudební label Mad Baker Music, který se dostal do podvědomí především díky...

Ergonomická kancelář: zvyšuje výkony a snižuje náchylnost k nemocem

Ergonomická kancelář – zvyšuje výkony, snižuje náchylnost k nemocem

Příjemné pracovní prostředí a kvalitní pracovní pomůcky zvyšují efektivitu pracovníků a snižují jejich náchylnost k...

Najdete na iDNES.cz