Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Domácí mlýnek na obilí. To je základ kvalitního pečiva

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak již sám název naznačuje, abyste upekli voňavý domácí chleba, potřebujete domácí mlýnek na obilí a čerstvě namletou mouku. Pojďme se proto na některé z povedenějších mlýnků podívat blíže.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Domácí mlýnek na obilí - základ kvalitního pečiva | foto: Mipam bio s.r.o.

Jedním z nich je elektrický mlýnek na obilí Fidibus Classic vyrobený Rakousko-německou firmou KoMo. Tento nejpopulárnější domácí mlýnek z celého sortimentu produktů společnosti KoMo představuje revoluční řadu navrženou pro maximální výkonnost a minimální hlučnost.

Atraktivní provedení v přírodním bukovém masivu charakterizuje mistrovskou truhlářskou práci. Uvnitř disponuje mlýnek na obilí samo brusnými mlecími kameny vyrobenými z korundu a keramiky a dále motorem o výkonu 360 wattů.

Ten je schopen bez problémů namlít 100 g mouky za jednu minutu. Násypka má kapacitu jednoho kilogramu pšenice, žita, ječmene, kukuřice nebo rýže. V soutěži domácích mlýnků, sponzorovanou německou televizí German TV 2, byl Fidibus Classic porotou zvolen jednoznačným vítězem.

Nač si vlastně domácí mlýnek na obilí kupovat a mlít mouku doma?

Domácí mlýnek na obilí - základ kvalitního pečiva1

Nastává otázka, proč si vlastně čerstvou mouku mlít doma? Průmyslová výroba bílé mouky je zaměřena na dlouhodobou trvanlivost produktu. Proto se mele ve velkém zrno zbavené omezeně trvanlivých částí, tedy obalových částí a klíčků, které paradoxně obsahují nejvíce mastných kyselin, enzymů a živin, pro lidský organismus tolik prospěšných. A jak říká s oblibou svým zákazníkům jeden ze zakladatelů společnosti KoMo Wolfgang Mock:

"Když si otevřete láhev piva a nalijete ho do sklenice, budete jej pít až za měsíc? Pivo by nebylo po takové době poživatelné, tak proč to samé děláte s moukou? Čerstvá mouka obsahuje větší množství živin a rozdíl je patrný již při samotném přivonění." 

Firma Komo nenabízí pouze mlýnky na obilí. Nabídku svých hlavních produktů rozšiřuje o velmi povedené příslušenství, kterými je ošatka na chleba, síto na mouku nebo silo na obilí. Jejich dřevěné provedení vkusně doplňuje každý domácí mlýnek na obilí.

Firma KoMo jde neustále kupředu a sortiment svých výrobků s radostí rozšiřuje a inovuje. Důkazem je technologie pružného působení mezi mlecími kameny. Ta zabraňuje hlasitému zvuku kamenů, když je mletí hotové a nastavení je "jemné" - šetří tak oba kameny a vaše nervy. Uživatelé mlýnků si tuto vlastnost opravdu oblíbili, a proto ji KoMo v roce 1998 patentovalo.

Současnými novinkami jsou produkty FidiFLoc Medium, což je kombinace elektrického mlýnku Fidibus Medium a ručního vločkovače FlicFloc. Uvnitř atraktivního bukového provedení skrývá i FidiFloc Medium 360ti wattový motor. Ať drtí pšenici, žito či ječmen, násypka zvládne obsáhnout 850 g zrnek.

To je dostatečné na přípravu více než kilového celozrnného chleba. Vločkovač FlicFloc lze z bukového těla FidiFlocu vyjmout a přibalit do cestovního zavazadla. Můžete si tak dopřát snídani z čerstvých vloček i na vašich cestách.

Domácí mlýnek na obilí - základ kvalitního pečiva2

Dalším "přírůstkem" mezi kvalitními mlýnky je ruční mlýnek na obilí KOMO, který vám namele při dvaceti otáčkách za minutu 10 gramů mouky. A pokud by vás ruční mletí přestalo bavit, lze ruční mlýnek KOMO vybavit transformátorem a v mžiku jej proměnit v domácí mlýnek elektrický.

Domácí mlýnek na obilí = kvalitní mouka

Záleží tedy jenom na vás, zda li dáte přednost kvalitní mouce, kterou připravíte s domácím mlýnkem na obilí. Výhradním dovozcem mlýnků KoMo do České republiky je firma Mipam bio s.r.o. a více informací k těmto vysoce výkonným kuchyňským pomocníkům naleznete na www.mlynky.cz nebo tel. čísle 386 351 961.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Vyberte ten správný party stan

Vyberte ten správný party stan

K létu neodmyslitelně patří venkovní zábava. Když se ale občas objeví nějaký mráček, je dobré být připraven. Pokud...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Vložte do rukou svých B2B obchodníků účinnou zbraň! Je čas vidět svůj business z větší perspektivy, přes externí data....

Najdete na iDNES.cz