Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DOM-ZO 13: odborník na svářečské zkoušky, školení, certifikáty

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
DOM-ZO 13 se zaměřuje na zkoušení svářečského personálu, na školeni a metodické vedení svářečských škol, na certifikační a inspekční činnost v souladu se získanými akreditacemi a autorizacemi. Také nabízí i některé speciální služby z oblasti svařování a softwarové služby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

DOM-ZO 13 – odborník na svářečské zkoušky, školení, certifikáty | foto: DOM - ZO 13, s.r.o.

Svařování. Každý si představí svářeče s ochranným štítem přes oči, svářečkou v ruce a rojem jisker létajících kolem. Málokdo však tuší, co školení a zkoušek stojí i za touto nejjednodušší představou.

Své o tom ví společnost DOM-ZO 13 z České Třebové, která vznikla v roce 1996 jako soukromá firma volně navazující na činnost zkušební organizace Českých drah. O dva roky později stála při založení České svářečské společnosti ANB (CWS ANB). Postupně expandovala do nynější podoby tří samostatných pracovišť (Česká Třebová, Praha, Ostrava).

Zkoušky svářečů jsou firemním stříbrem DOM-ZO 13

Certifikace, inspekce, zkoušení, svařování, softwarové projekty. Pět pilířů, na kterých pevně stojí společnost DOM-ZO 13.

svařování

Zkoušky svářečů jsou základem činnosti firmy: Svářečů kovů a plastů, svářečských operátorů a seřizovačů, páječů  (dle ČSN 05 0705, EN 287, EN ISO 9606, EN 1418, EN ISO 17660, EN 13133, EN 13067), Svářečů tlakových zařízení dle NV č. 26/2003 Sb. (Směrnice 97/23/ES) v systému České svářečské společnosti ANB, Svářečských praktiků (European/International), instruktorů a učitelů svářečských škol a Specialistů pro svařování betonářských ocelí.

To je základní portfolio zkoušek, které společnost DOM-ZO 13 nabízí. Dnes je skutečností, že zkoušky svářečů se nekonají jenom ve školicích prostorách - svářečských školách, ale u některých typů zkoušek i přímo ve firmách.

DOM-ZO 13 nejsou jen zkoušky svářečů

Jako zkušební organizace pro zkoušení svářečů jde tato činnost ruku v ruce s pořádáním odborných seminářů a kurzů a metodickou podporou. Má pověření pro odsouhlasování postupů svařování a svářečů pro tlaková zařízení dle NV č. 26/2003 Sb a je spolupracující organizací (PAB) pro posuzování procesu svařování dle EN ISO 3834.

Usnadňuje práci firmám i softwarovými projekty a informačními systémy (zakázkové databáze). Nabízí aplikaci EVOK, která ulehčí evidenci kvalifikací svářečů. Vyzkoušet si můžete v praxi 3-měsíční zkušební verzi zdarma.

DOM-ZO 13 je akreditovaným certifikačním a inspekčním orgánem

svářeči

Společnost se stala certifikačním orgánem pro systémy managementu (QMS, EMS, BOZP) a pro proces svařování. Akreditaci ji udělil Český institut pro akreditaci. Zároveň byla pověřena Českými drahami k posuzování systému řízení jakosti ve svařování na drážních vozidlech.

V praxi to znamená certifikační služby od Certifikace systémů managementu jakosti (QMS) dle ČSN EN ISO 9001, resp. dle ČSN EN ISO 9001 ve spojení s ČSN EN ISO 3834-2, přes Certifikace systémů managementu BOZP dle ČSN OHSAS 1800, Certifikace procesu svařování dle ČSN EN ISO 3834-2,-3,-4, dle ČSN EN ISO 14554-1,-2, včetně evropské certifikace dle požadavků Evropské svářečské federace (EWF) až po Certifikace výrobců pro svařování železničních kolejových vozidel a jejich částí dle ČSN EN 15085-2.

DOM-ZO 13 je také inspekční orgán akreditovaný Českým institutem pro akreditaci pro inspekční činnosti při svařování. V inspekční paletě má kvalifikaci postupů svařování (WPQR) i pro tlaková zařízení a je nezávislým dozorem při výrobě svařovaných konstrukcí/produktů, dokumentace a procesů souvisejících se svařováním.

Podrobné informace o firmě DOM-ZO 13 s.r.o., nabízených službách a pracovištích najdete na internetové adrese www.domzo13.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Korejských investic do Česka dále přibývá

Korejských investic do Česka dále přibývá

Zájem korejských firem o investice do České republiky se stále zvyšuje. Největší potenciál je nyní v jaderném průmyslu....

Svěřte své zboží do našich rukou

Svěřte své zboží do našich rukou

Česká rodinná společnost Lorenc Logistic, s.r.o. se sídlem v Klatovech během svého pětadvacetiletého působení na trhu...

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

Najdete na iDNES.cz