Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dodávat teplo anglické královně považujeme za velký úspěch

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Lichtenštejnská společnost Hoval – přední výrobce a dodavatel prémiových řešení v oblasti vytápění a chlazení - dodává své výrobky mimo jiné i britské královské rodině. Nejen o tom, jak si společnost udržuje post lídra na trhu, pohovořil Tomáš Chrástecký, jednatel společnosti CZ&SK.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Buckingham Palace - Anglický, Buckinghamský palác s řešením Hoval | foto: Double Strike s.r.o.

Společnost Hoval je na českém a slovenském trhu vnímána jako dodavatel špičkových technologií v oblasti vytápění, větrání a chlazení. Je obtížné udržet přísná měřítka v dnešním ekonomickém prostředí?
Hoval je v Česku a na Slovensku součástí globální firmy (hlavní sídlo společnosti je v Lichtenštejnském Vaduzu). Udržet si toto postavení není jednoduchou záležitostí zejména proto, že západoevropské trhy se velice liší od toho českého a slovenského. Nicméně, neustále se snažíme naslouchat našim zákazníkům a co nejefektivněji plnit jejich přání a požadavky.

Další věcí je, že pokud jste vnímáni jako výrobce a dodavatel prémiového řešení, není to pouze o jednotlivých výrobcích. Našim cílem je vytvářet přidanou hodnotu zejména v inteligentních komplexních řešeních.

Dodávat teplo anglické královně považujeme za velký úspěch, říká Ing. Tomáš...

Dodávat teplo anglické královně považujeme za velký úspěch, říká Ing. Tomáš Chrástecký, jednatel společností Hoval CZ a Hoval SK

Zaměřujete se převážně na dodávku technologií pro velké firmy, či vaše řešení můžeme vidět i například v rodinných domech u koncového zákazníka?

Dodáváme technologie do velkých firem, skladů, datových center, divadel, škol apod. Jelikož ale máme rádi inovace a chceme se neustále posouvat dopředu, začali jsme se nedávno zaměřovat na dodávku technologií i do segmentu prémiových rodinných domů.

Kromě zmíněných významných referenčních projektů v Buckinghamském paláci v Londýně či ve Vatikánském Apoštolském paláci, se vám podařilo získat i zakázky například v Národním divadle v Praze, v Karolinu či v prestižním výzkumném centru BIOCEV. Jak jste získali projekty tohoto typu?
Dodávka do Buckinghamského paláce je opravdu úspěšný a zajímavý projekt. Dodávat teplo anglickému královskému dvoru považujeme za největší poctu, současně to od nás vyžaduje vysokou zodpovědnost. Velice si ceníme také tuzemských referencí.

Jak bylo zmíněno, dodávali jsme řešení do Národního divadla, Karolina či do pražského BIOCEVU – nově vybudovaného výzkumného střediska, které se stalo celosvětově známým díky vývoji léků proti rakovině.

Nově vybudované výzkumné středisko, které se stalo celosvětově známým díky...

Nově vybudované výzkumné středisko, které se stalo celosvětově známým díky vývoji léků proti rakovině

Všechny tyto zakázky jsou pro nás velkou výzvou. V podobných projektech je nezbytné, aby vše do sebe zapadalo. Samozřejmě cena je významným faktorem, klíčový je ale také kvalitní produkt a služba poskytovaná uživateli. Zakládáme si na dlouhodobém udržování vzájemného respektu a důvěry, kterou u zákazníků máme. Na českém a slovenském trhu je Hoval vnímán jako spolehlivá společnost se špičkovými výrobky a kvalitním servisem.

Hoval má kromě své centrály v Lichtenštejnsku pobočku v Plzni a na Slovensku v Košicích. Spolupracují navzájem tyto pobočky či každá jedná nezávisle?
Koncern Hoval má prodejní pobočky v šestnácti zemích, v dalších četná dealerská zastoupení a také vlastní několik výrobních závodů v Lichtenštejnsku a na Slovensku.

Co se týče českého a slovenského trhu, tyto dvě organizace pracují v úzké součinnosti tam, kde to je smysluplné. Máme společnou logistiku, servis, marketing a management. Díky společné historii, minimální jazykové bariéře a podobnému legislativnímu prostředí jsme interně v rámci koncernu a regionu střední a východní Evropy vnímáni jako jeden tým. Pracujeme velice propojeně, ale v oblasti obchodu někdy i velice odlišně tam, kde to okolnosti vyžadují. Slovenský trh má svá specifika takže bereme v potaz potřeby a přání jednotlivých zákazníků.

Jak jste již zmínil, vaše zodpovědnost je za český a slovenský trh. Jak byste popsal tyto dva trhy, vnímáte určité rozdíly nebo je spojují nějaké konkrétní prvky?
Ano, existují rozdílnosti, ale i spojitosti mezi oběma trhy. Klademe opravdu velký důraz na individuální přístup a co nejefektivnější navržení řešení pro zákazníka. Při řízení společnosti využívám svých znalostí ze života a práce v zahraničí a snažím se oba dva trhy co nejkomplexněji pokrýt. Rozdíl je například i v marketingu obou zemí.

Zatímco v Česku máme vyzkoušen fungující model na sociálních sítích, slovenský trh si žádá spíše tištěné materiály s prezentacemi. Rozdíly jsou i v obchodu při uzavírání obchodních případů, kdy se ve slovenském prostředí očekává velmi osobní přístup a neformální způsob komunikace s obchodními partnery, zatímco v Česku toto není až tak běžné.

Je nějaký produkt, který byste označil ve společnosti Hoval za klíčový?
V oblasti tepelné techniky za klíčový produkt považuji plynový kondenzační kotel UltraGas, který se dodává v širokém výkonnostním rozsahu. Pro segment rodinných domů máme pestrou nabídku tepelných čerpadel a solárních systémů, jakožto i systémů nucené ventilace a řízení kvality vzduchu.

V oblasti vzduchotechniky je naší vlajkovou lodí ventilační jednotka RoofVent. Tato jednotka dodává čerstvý vzduch do místnosti, poskytuje vytápění i chlazení, rekuperace je samozřejmostí.

Více se o našich produktech mohou čtenáři dozvědět na www.hoval.cz, www.hoval.sk.

Plynový kondenzační kotel UltraGas a ventilační jednotka RoofVent

Plynový kondenzační kotel UltraGas a ventilační jednotka RoofVent

Technologické inovace jsou jedním z pilířů společnosti a stojí na nich již zmíněná systémová řešení. Kde jsou tyto systémy vyvíjeny a vyráběny?
Naší strategií v posledních letech byly investice do oblasti kontrolních systémů, vzdálené správy a dálkového ovládání vytápění a chlazení. Byla vytvořena platforma TopTronic E a vyvinuta řada řídících systémů pro dálkové vytápění a chlazení. Vše s pomocí interního vývojového týmu ve Vaduzu.

Výroba převážné části sortimentu probíhá ve výrobních závodech ve Vaduzu a také v Dolnom Kubíně na Slovensku, se kterým úzce spolupracujeme např. při školení našich i externích spolupracovníků.

Abychom trochu odlehčili téma, zaměřme se na hodnoty vaší společnosti, mezi které patří již zmíněné špičkové technologie, ale i odpovědnost či přátelský přístup. Jak jsou tyto hodnoty přenášeny na zaměstnance a využívány v praxi?
Na hodnotách společnosti si velice zakládáme. Řadíme se k takzvaným „zeleným firmám“, což v praxi znamená, že striktně třídíme odpad, zapojujeme se do různých ekologických programů a dbáme na zmírnění dopadů na životní prostředí. Ostatně i to máme v mottu celé společnosti: „Odpovědnost k energii a životnímu prostředí“.

Osobně kladu důraz na osobní a přátelský přístup ke všem zaměstnancům. Snažím se zajímat o každého zaměstnance: jak se mu daří, zda nepotřebuje v něčem podporu, protože vím, že pokud by někoho něco trápilo, odrazí se to v jeho přístupu k práci a to by nebylo dobré.

I z tohoto důvodu pořádáme pravidelná setkání, kde se potkávají kolegové z Čech i ze Slovenska. Je to skvělá příležitost se vidět, popovídat si a předat si zkušenosti, například z obchodu. Jak jsem již zmínil, provázanost těchto dvou poboček je velmi vysoká a je proto vhodné, aby se lidé potkávali a věděli o sobě.

Za klíčový tedy považuji především přátelský přístup, vzájemný respekt a dlouhodobě budovanou důvěru.

Ve vaší společnosti kladete velký důraz na inovace. Jaké novinky chystáte do budoucna?
Největší inovací, jak již bylo zmíněno na začátku rozhovoru, pro nás představuje vstup na trh s rodinnými domy. Snažíme se přinášet taková řešení, která by maximálně vyhovovala koncovému zákazníkovi. Máme již k dispozici systémy pro rodinné a bytové domy, kdy de-facto díky jednomu řešení odpadá starost o vytápění, chlazení a teplou vodu.

Sestavíme celý systém na míru od kondenzačního kotle, rekuperační jednotky, solárního systému až po tepelné čerpadlo. Základem je kvalita zařízení, jeho účinnost a nízké provozní náklady. Věříme, že to je rozhodujícím faktorem.

Více o našich produktech čtenáři naleznou na www.hoval.cz či na www.hoval.sk.


Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Máte byt k investici? Od noční můry vás ochrání správa pronájmů

Máte byt k investici? Od noční můry vás ochrání správa pronájmů.

Komu by se nelíbilo mít měsíčně příjem z pronájmu vlastní nemovitosti? Tisíce i desetitisíce měsíčně, a to bez...

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.

Pobyt v horském penzionu třeba v Alpách se vám může o stovky korun prodražit. Stačí, když budete peníze za ubytování...

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně.

Zlatá Belánka je již dlouho plánovaným projektem, který postupem času prošel s ohledem na vývoj obecné ekonomické...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz