Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dobrý rozvoj Prahy 4, to je měřítko kvality života

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každý si představuje rozvoj Prahy 4 či kteréhokoliv jiného města jinak. Jeden by nejraději viděl všude parky, druhý naopak potřebuje silnice a parkoviště a třetímu zoufale chybí bydlení. A zavděčit se všem prostě nejde. "Je zapotřebí hledat citlivou hranici mezi různými představami," zdůrazňuje starosta Prahy 4 Pavel Horálek (ODS).

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dobrý rozvoj Prahy 4 = měřítko kvality života | foto: Praha 4

Do školství jde třetina výdajů

Vždyť jenom investice do škol představují v rozpočtu Městské části Praha 4 od roku 2007 zhruba třetinu ročních výdajů. "Snažíme se rozšiřovat služby, například nabídku mateřských škol a jeslí. Ty jsme zachovali a udrželi jsme si je tady. Tyto služby jsou situované v přirozených spádových centrech tak, aby byly rozumně dosažitelné pro co nejvíc rodičů. kapacitu mateřských škol jsme za poslední 4 roky navýšili o 345 míst. Nyní máme umístěny 3 tisíce dětí," vysvětluje starosta Pavel Horálek přístup radnice na téma rozvoj Prahy 4.

To samé se týká i základních škol a dětských hřišť nebo sportovišť, která ve čtvrté městské části v posledních letech vyrůstají málem jako houby po dešti. Za poslední tři roky tady opravili nebo rozšířili 57 dětských hřišť. Nejde přitom jen o sportoviště pro děti a mládež, rozšířená nabídka se týká obyvatel všech generací – ti nejstarší dostali svůj první Senior park u Podolské vodárny letos o prázdninách.

Naprosto výjimečný je i přístup samosprávy ke Kulturnímu centru Novodvorská, výrazně se podílela na oživení menšího kina na Spořilově, ale především si Praha 4 podržela soukromá divadla, z nichž Fidlovačku pomohla před lety zachránit před zkázou, a nově vzniklému Divadlu na Jezerce přestřihli představitelé radnice pomyslnou pupeční šňůru.

Dobrý rozvoj Prahy 4

Letos na podzim bude v Malovické ulici otevřen teprve druhý hospic v hlavním městě. Umožní prožít poslední týdny života nevyléčitelně nemocným lidem, a to nejen s onkologickými diagnózami. "Budou tam například i neurologičtí pacienti, a protože máme rozum, nebudeme bránit tomu, aby vedle klientů z Prahy 4 mohli důstojně odcházet ze života i obyvatelé jiných částí Prahy," popisuje starosta výjimečný projekt.

Rozvoj Prahy 4 - Podpora stavby metra D a parkování

Za jeden z hlavních bodů pro rozvoj Prahy 4 považuje vedení nuselské radnice výstavbu nové trasy D pražského metra. Ta výrazně odlehčí nynější trase C a zvýší komfort cestování nejen pro obyvatele Prahy 4, ale i dalších částí směrem na jih od centra.

Zřejmě největším problémem, za který ale představitelé městské části nemohou, je dopravní zátěž a nedostatek parkovacích míst. "Podpoříme výstavbu parkovacích domů a jsme připraveni motivovat například Středočechy, aby odstavili svá auta v okrajových částech Prahy a pak pokračovali do centra města třeba metrem," vypočítává starosta Horálek.

Jeden ze záměrů pro rozvoj Prahy 4 je komunitní ráz pro parky

Sport park pro seniory  Všechny tyto záměry pro rozvoj Prahy 4 se ale uskuteční ruku v ruce s pokračováním vývoje zelených a relaxačních ploch. "V parku by se měli lidé scházet, je to určité společenské místo pro odpočinek, zábavu, koncert, ale i pro docela obyčejné popovídání si," míní starosta Horálek.

V centru zájmu představitelů pro rozvoj Prahy 4 je ovšem nejen velký Centrální park a menší mikroparky, ale také zcela nové projekty jako například plánovaný A–park. To by měl být naprostý unikát, který nemá v hlavním městě obdoby. Pokud se podaří jeho realizace, vznikne u Vltavy poblíž bývalých branických ledáren několikahektarový areál, kde si odpočinou, ale i zasportují všechny generace.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne)výhody?

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne) výhody?

Stejně, jako by se auto bez pomoci jen těžko hýbalo, kdyby nemělo motor, tak i hodinky potřebují k tomu, aby mohly...

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Chřipka je časté virové onemocnění, které postihuje každý rok mezi 5 a 15 % obyvatel Evropy. V regionu Evropy se...

Najdete na iDNES.cz