Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dobrý rozvoj Prahy 4, to je měřítko kvality života

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Každý si představuje rozvoj Prahy 4 či kteréhokoliv jiného města jinak. Jeden by nejraději viděl všude parky, druhý naopak potřebuje silnice a parkoviště a třetímu zoufale chybí bydlení. A zavděčit se všem prostě nejde. "Je zapotřebí hledat citlivou hranici mezi různými představami," zdůrazňuje starosta Prahy 4 Pavel Horálek (ODS).

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dobrý rozvoj Prahy 4 = měřítko kvality života | foto: Praha 4

Do školství jde třetina výdajů

Vždyť jenom investice do škol představují v rozpočtu Městské části Praha 4 od roku 2007 zhruba třetinu ročních výdajů. "Snažíme se rozšiřovat služby, například nabídku mateřských škol a jeslí. Ty jsme zachovali a udrželi jsme si je tady. Tyto služby jsou situované v přirozených spádových centrech tak, aby byly rozumně dosažitelné pro co nejvíc rodičů. kapacitu mateřských škol jsme za poslední 4 roky navýšili o 345 míst. Nyní máme umístěny 3 tisíce dětí," vysvětluje starosta Pavel Horálek přístup radnice na téma rozvoj Prahy 4.

To samé se týká i základních škol a dětských hřišť nebo sportovišť, která ve čtvrté městské části v posledních letech vyrůstají málem jako houby po dešti. Za poslední tři roky tady opravili nebo rozšířili 57 dětských hřišť. Nejde přitom jen o sportoviště pro děti a mládež, rozšířená nabídka se týká obyvatel všech generací – ti nejstarší dostali svůj první Senior park u Podolské vodárny letos o prázdninách.

Naprosto výjimečný je i přístup samosprávy ke Kulturnímu centru Novodvorská, výrazně se podílela na oživení menšího kina na Spořilově, ale především si Praha 4 podržela soukromá divadla, z nichž Fidlovačku pomohla před lety zachránit před zkázou, a nově vzniklému Divadlu na Jezerce přestřihli představitelé radnice pomyslnou pupeční šňůru.

Dobrý rozvoj Prahy 4

Letos na podzim bude v Malovické ulici otevřen teprve druhý hospic v hlavním městě. Umožní prožít poslední týdny života nevyléčitelně nemocným lidem, a to nejen s onkologickými diagnózami. "Budou tam například i neurologičtí pacienti, a protože máme rozum, nebudeme bránit tomu, aby vedle klientů z Prahy 4 mohli důstojně odcházet ze života i obyvatelé jiných částí Prahy," popisuje starosta výjimečný projekt.

Rozvoj Prahy 4 - Podpora stavby metra D a parkování

Za jeden z hlavních bodů pro rozvoj Prahy 4 považuje vedení nuselské radnice výstavbu nové trasy D pražského metra. Ta výrazně odlehčí nynější trase C a zvýší komfort cestování nejen pro obyvatele Prahy 4, ale i dalších částí směrem na jih od centra.

Zřejmě největším problémem, za který ale představitelé městské části nemohou, je dopravní zátěž a nedostatek parkovacích míst. "Podpoříme výstavbu parkovacích domů a jsme připraveni motivovat například Středočechy, aby odstavili svá auta v okrajových částech Prahy a pak pokračovali do centra města třeba metrem," vypočítává starosta Horálek.

Jeden ze záměrů pro rozvoj Prahy 4 je komunitní ráz pro parky

Sport park pro seniory  Všechny tyto záměry pro rozvoj Prahy 4 se ale uskuteční ruku v ruce s pokračováním vývoje zelených a relaxačních ploch. "V parku by se měli lidé scházet, je to určité společenské místo pro odpočinek, zábavu, koncert, ale i pro docela obyčejné popovídání si," míní starosta Horálek.

V centru zájmu představitelů pro rozvoj Prahy 4 je ovšem nejen velký Centrální park a menší mikroparky, ale také zcela nové projekty jako například plánovaný A–park. To by měl být naprostý unikát, který nemá v hlavním městě obdoby. Pokud se podaří jeho realizace, vznikne u Vltavy poblíž bývalých branických ledáren několikahektarový areál, kde si odpočinou, ale i zasportují všechny generace.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

Žena programátorka je jako vzácný diamant.
Žena programátorka je jako vzácný diamant

Na otázku, proč usilovat o ženu v IT odpovědělo TOP 1000 světových firem. Z odpovědí lze vyčíst, že ženy by se tomuto oboru rozhodně neměly vyhýbat.  celý článek

První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen.
První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen

Zájemci se mohou začít registrovat do prvního globálního ročníku prestižní soutěže společnosti Procter & Gamble – P&G CEO CHALLENGE. Soutěž CEO CHALLENGE...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.