Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dobrý rozvoj Prahy 4, to je měřítko kvality života

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každý si představuje rozvoj Prahy 4 či kteréhokoliv jiného města jinak. Jeden by nejraději viděl všude parky, druhý naopak potřebuje silnice a parkoviště a třetímu zoufale chybí bydlení. A zavděčit se všem prostě nejde. "Je zapotřebí hledat citlivou hranici mezi různými představami," zdůrazňuje starosta Prahy 4 Pavel Horálek (ODS).

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dobrý rozvoj Prahy 4 = měřítko kvality života | foto: Praha 4

Do školství jde třetina výdajů

Vždyť jenom investice do škol představují v rozpočtu Městské části Praha 4 od roku 2007 zhruba třetinu ročních výdajů. "Snažíme se rozšiřovat služby, například nabídku mateřských škol a jeslí. Ty jsme zachovali a udrželi jsme si je tady. Tyto služby jsou situované v přirozených spádových centrech tak, aby byly rozumně dosažitelné pro co nejvíc rodičů. kapacitu mateřských škol jsme za poslední 4 roky navýšili o 345 míst. Nyní máme umístěny 3 tisíce dětí," vysvětluje starosta Pavel Horálek přístup radnice na téma rozvoj Prahy 4.

To samé se týká i základních škol a dětských hřišť nebo sportovišť, která ve čtvrté městské části v posledních letech vyrůstají málem jako houby po dešti. Za poslední tři roky tady opravili nebo rozšířili 57 dětských hřišť. Nejde přitom jen o sportoviště pro děti a mládež, rozšířená nabídka se týká obyvatel všech generací – ti nejstarší dostali svůj první Senior park u Podolské vodárny letos o prázdninách.

Naprosto výjimečný je i přístup samosprávy ke Kulturnímu centru Novodvorská, výrazně se podílela na oživení menšího kina na Spořilově, ale především si Praha 4 podržela soukromá divadla, z nichž Fidlovačku pomohla před lety zachránit před zkázou, a nově vzniklému Divadlu na Jezerce přestřihli představitelé radnice pomyslnou pupeční šňůru.

Dobrý rozvoj Prahy 4

Letos na podzim bude v Malovické ulici otevřen teprve druhý hospic v hlavním městě. Umožní prožít poslední týdny života nevyléčitelně nemocným lidem, a to nejen s onkologickými diagnózami. "Budou tam například i neurologičtí pacienti, a protože máme rozum, nebudeme bránit tomu, aby vedle klientů z Prahy 4 mohli důstojně odcházet ze života i obyvatelé jiných částí Prahy," popisuje starosta výjimečný projekt.

Rozvoj Prahy 4 - Podpora stavby metra D a parkování

Za jeden z hlavních bodů pro rozvoj Prahy 4 považuje vedení nuselské radnice výstavbu nové trasy D pražského metra. Ta výrazně odlehčí nynější trase C a zvýší komfort cestování nejen pro obyvatele Prahy 4, ale i dalších částí směrem na jih od centra.

Zřejmě největším problémem, za který ale představitelé městské části nemohou, je dopravní zátěž a nedostatek parkovacích míst. "Podpoříme výstavbu parkovacích domů a jsme připraveni motivovat například Středočechy, aby odstavili svá auta v okrajových částech Prahy a pak pokračovali do centra města třeba metrem," vypočítává starosta Horálek.

Jeden ze záměrů pro rozvoj Prahy 4 je komunitní ráz pro parky

Sport park pro seniory  Všechny tyto záměry pro rozvoj Prahy 4 se ale uskuteční ruku v ruce s pokračováním vývoje zelených a relaxačních ploch. "V parku by se měli lidé scházet, je to určité společenské místo pro odpočinek, zábavu, koncert, ale i pro docela obyčejné popovídání si," míní starosta Horálek.

V centru zájmu představitelů pro rozvoj Prahy 4 je ovšem nejen velký Centrální park a menší mikroparky, ale také zcela nové projekty jako například plánovaný A–park. To by měl být naprostý unikát, který nemá v hlavním městě obdoby. Pokud se podaří jeho realizace, vznikne u Vltavy poblíž bývalých branických ledáren několikahektarový areál, kde si odpočinou, ale i zasportují všechny generace.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Zámek Ruegers v Rakousku ožije minulostí

Zámek Ruegers v Rakousku ožije minulostí

První srpnový víkend se příznivci historie, skvělé zábavy, ale i napětí můžou těšit na premiérový 1. ročník...

Najdete na iDNES.cz