Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dobré zprávy pro království břidlice: oblast čekají příznivé změny

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Město Budišov nad Budišovkou a jeho okolí čekají v nejbližší době příznivé změny. Řešení problémů oblasti s velkým přírodním bohatstvím bylo hlavním tématem výjezdního zasedání krajských radních. Ti se shodli na rekonstrukci staveb i silnic, dalším cílem budou také kvalitnější sociální služby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dobré zprávy pro království břidlice | foto: Moravskoslezský kraj

Zaniklá sláva jako atraktivita

Oblast na pomezí Moravy a Slezska bývala veřejností dlouho pozapomenutá. Neprávem. Může se totiž pyšnit unikátními místy, jako je například Muzeum břidlice ve starém mlýně nebo Břidlicová stezka. Pokud se vydáte po její trase, začne se vám odkrývat tajemství věhlasné těžby břidlice, která se v době svého rozkvětu vyvážela do celého Rakouska-Uherska. Poválečné události bohužel způsobily odchod mnoha zdejších obyvatel a s ním i úpadek tradičního řemesla. Dnes je tato malebná část Opavska „zpátky ve hře“ a výletníci na ní obdivují především atmosféru starých časů.

Moravskoslezský kraj břidlicový region dlouhodobě podporuje a rozhodl se více investovat do jeho rozvoje hlavně prostřednictvím různých oprav. Pozitivní výsledky mohli obyvatelé zaznamenat už v nedávné minulosti.

„Do oblasti okolí Budišova v posledních letech plynuly investice přesahující čtvrt miliardy korun. Za ty se nám podařilo opravit, zrekonstruovat a zmodernizovat budovy základních a středních škol, sociálních zařízení i dětského domova. Rekonstrukcí prošel také úsek silnice mezi Vítkovem a Větřkovicemi, který zajistil plynulé napojení na Opavu a dálnici. Velký krok se udělal v sociální oblasti, kde se mimo jiné podařilo vybudovat v Budišově nad Budišovkou komunitní služby pro zhruba dvacet klientů,“ shrnuje moravskoslezský hejtman Miroslav Novák.

Dobré zprávy pro království břidlice

Zájem kraje přetrvává

V průběhu letošního roku pokračuje například rekonstrukceobvodové zdi Dětského domova v Melči za zhruba 800 tisíc korun nebo oprava budovy Střední školy Odry za téměř milion korun. Snahy o zvelebení Budišovska budou pokračovat také v nadcházejícím roce. To by měl přijít na řadu 16kilometrový úsek silnice v okolí Jakubčovic, Vítkova a Horního Benešova. Nový kabát dostane i Domov Letokruhy, který poskytuje veškerou péči zejména seniorům s demencí.

„Akce za zhruba 75 milionů korun zahrnuje opravy stávající budovy a vybudování přístavby. Finance ve výši 50 milionů korun získal kraj ze státního rozpočtu, zbytek doplní z krajského rozpočtu. Práce by měly být hotovy v roce 2018,“ říká náměstek hejtmana Svatomír Recman. Domov pro seniory si praktické a moderní prostory určitě zaslouží, za kvalitu svých služeb už zařízení dostalo řadu prestižních ocenění.

Dobré zprávy pro království břidlice
Dobré zprávy pro království břidlice

Minulost a budoucnost Budišova

Život v západní části Opavska byl odjakživa velmi těžký, obyvatelé museli bojovat s drsnými přírodními podmínkami i válečnými konflikty. Těžba břidlice tu po staletí živila celé rodiny, ale přesto byl tento překrásný kraj velmi chudý.

Na problematických místech se postupem času vytvořily sociálně vyloučené lokality. Pro jejich začlenění do společnosti vznikl terénní mobilní tým, jehož úkolem je mapovat situaci, analyzovat problémy území a poskytovat základní sociální poradenství včetně zprostředkování dalších sociálních služeb.

Centrum tohoto regionu, město Budišov nad Budišovkou, se nyní těší novému zájmu turistů, kteří rádi objevují zajímavá místa. Taková, která si ještě zachovala nekomerční a osobité kouzlo.

Dobré zprávy pro království břidlice
Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Johann Gregor Mendel, zakladatel genetiky, se narodil ve Vražném.
Johann G. Mendel se narodil před 195 lety ve Vražném na Novojičínsku

Být Johannem Gregorem Mendelem a hledat v krajině kolem své rodné vsi místo, kde je dobré posedět, vybral bych asi přesně to, kde Johann se svou sestrou...  celý článek

PORG Ostrava má už 8 ročníků, přibyla anglická školka a základka
PORG Ostrava má už 8 ročníků, přibyla anglická školka a základka

PORG Ostrava se stabilizoval jak počtem studentů, tak pedagogickým sborem. V letošním roce jsme úplným gymnáziem, máme už osm ročníků.   celý článek

Moravskoslezský kraj vyhlašuje další kotlíkové dotace.
Moravskoslezský kraj vyhlašuje další kotlíkové dotace

Využijte dotaci až 150 000 Kč a pořiďte si do své domácnosti nový, úsporný kotel. Ušetříte peníze, ochráníte zdraví svých dětí a zlepšíte ovzduší ve svém okolí.  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.