Podle RK LEXXUS se trhu s byty daří stále lépe

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
"Z pohledu běžných zájemců o byty k prodeji či pronájmu u nás opravdu neexistovaly přehlednější a stabilnější podmínky než dnes," říká ředitel realitní kanceláře LEXXUS a.s., Mgr. Peter Višňovský.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dobrá zpráva: Podle RK LEXXUS se trhu s byty se daří stále lépe

Ne, v titulku není chyba. Již několik let je „in“ prezentovat prakticky vše negativně (politiku, ekonomiku, ekologii atd.) nebo dokonce předvídat tomu všemu úplný konec. "Také jsem měl jisté obavy z budoucího vývoje, ale nakonec jsme se, v celkem standardní kondici, dočkali roku 2013. Samozřejmě vím, že aktuální ekonomická data nejsou ještě pozitivní, ale někdy se zkrátka daří více, jindy méně," vysvětluje situaci s byty pan Višňovský z realitní kanceláře LEXXUS.

Dobrá zpráva: Podle RK LEXXUS se trhu s byty se daří stále lépe
Dobrá zpráva: Podle RK LEXXUS se trhu s byty se daří stále lépe

"Jedním z oborů, které jsou na tom v současnosti lépe je  trh s byty. Kondici trhu nehodnotím podle počtu vydaných stavebních povolení, růstu stavební produkce ani počtu dokončených nových bytů. Tato statistická čísla zajímají především ekonomické analytiky, ale běžnému zájemci o bydlení moc neřeknou. Jsou to pouze data - vyzrálost a kvalitu trhu s nemovitostmi z nich nevyčtete. Přes neutuchající všeobecný pesimismus jsem přesvědčen, že právě rok 2013 je pro trh s byty zlomový a možná nejlepší v celé jeho krátké historii. Co mě k tomu vede? Jednoduché srovnání s lety předchozími. Jsem přesvědčen, že pozice zájemce o koupi/nájem nového bytu nebo domu nebyla u nás nikdy lepší," pokračuje ředitel realitní kanceláře LEXXUS.

Byty k pronájmu

Podíváme-li se na nájemní trh, rok 2013 je prvním rokem, kdy neexistuje regulované nájemné. Konečně máme jednotný trh, kde o výši nájmu rozhoduje pouze nabídka a poptávka, nikoli úředníci na centrálních nebo obecních úřadech. Hledáte-li dnes byt k pronájmu, rozhodně máte z čeho vybírat a nájem je jen takový, na kterém se s majitelem nemovitosti dohodnete - již žádný černý trh s obecními nájemními byty.

Byty k prodeji

Kontakt

LEXXUS a.s.

V Celnici 1040/5,
110 00 Praha 1

Tel.: +420 221 111 999

info@lexxus.cz

www.lexxus.cz

I co se prodeje bytů týká, zájemci ještě nebyli v lepší pozici. Získali díky bouřlivému vývoji trhu mnoho velmi cenných zkušeností. Strmé vzestupy i následné pády a také s tím související "vhodnost" zásahů centrálních úřadů (sazby DPH) mají všichni v živé paměti.

Dnes máme trh s byty pročištěný od developerů, investorů "zlatokopů", a snad ani příští vláda nebude mít tendence do trhu zásadně zasahovat - DPH nelze zvyšovat donekonečna. Vysoká konkurence seriozních developerů se odráží v klientském přístupu „nic není nemožné“ – to vše umocněno rekordně nízkými sazbami hypoték a stabilními cenami nemovitostí. Více informací najdete ZDE.

Pohled ekonomického analytika, developera či stavební firmy se bude jistě lišit, ale z pohledu běžného zájemce o nájem/koupi bytu neexistovaly u nás opravdu přehlednější a stabilnější podmínky než dnes.

Autor:

Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Nejedna žena před Vánocemi přemýšlí, čím by potěšila svůj mužský protějšek. Přeci jenom – rozzářené mužské oči u...

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi si na internetu se svými údaji počínají neopatrně, zjistili odborníci z Kaspersky Lab. Navíc skoro třetina rodičů...

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Firma POKLOPSYSTEM s.r.o. přináší dobrou zprávu pro řidiče. V letošní zimě nemusí nikde být výmoly a propadlé nebo...

Jak na nejlepší řízky

Jak na nejlepší řízky

Štědrý den je den, kdy vrcholí všechny přípravy vánočních svátků. Dárky jsou koupené, zabalené, výzdoba je hotová,...

Další z rubriky

Osm pravidel pro výběr zdravotní matrace

Matrace Magniflex nabízejí variantu zdravého spánku pro každého

Výběr zdravotní matrace je rozhodnutí, kterému je třeba věnovat pozornost. V posteli člověk stráví téměř třetinu svého...

Chcete prodat byt? Přizvěte si odborníky

Chcete prodat byt? Přizvěte si odborníky

Chcete prodat byt a vyhnout se realitní kanceláři? Nemusí to být dobrý nápad, zvlášť pokud nejste obchodník, právník,...

Víme, jak jednoduše získat finance na inovaci vašich produktů

Víme, jak jednoduše získat finance na inovaci vašich produktů

Originální nápady, nová řešení a kvalitní inovace produktů. Pokud něco odděluje skutečně úspěšné firmy od méně...

Najdete na iDNES.cz