Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Doba datová je tu. Češi konečně surfují levněji.

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Houbaření? Cestování? Sport? K oblíbeným koníčkům všech Čechů se přidává další – datování. Ještě před pěti lety chodil na internet z mobilu každý desátý Čech, teď už ho využívá každý druhý. A toto číslo stále roste.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Doba datová je tu. Češi konečně surfují levněji. | foto: O2

Českou mobilní sítí dnes denně proteče zhruba milion gigabajtů dat – tolik dat byste spotřebovali, kdybyste se podívali na zhruba 250 000 filmů v nejvyšší HD kvalitě. „Kromě filmů či videí na YouTube využívají Češi data ve velkých objemech více na poslech hudby, sdílení fotek nebo na navigaci v mobilních telefonech,“ vysvětluje Richard Siebenstich, ředitel Komerční divize českého operátora O2.

„Pamatuji si, jak jsem musel na parkovišti pobíhat v dešti s papírovou mapou v ruce. Zuřila vichřice a já vůbec netušil, jestli jedu správným směrem. Data, mapy a chytrý telefon mi hodně ulehčili život,“ vzpomíná profesionální řidič Luboš na strasti doby analogové.

S daty spolu víc mluvíme

Jenže v mezičase již Česko vstoupilo do doby datové. Virtuální jedničky a nuly nám ulehčují život v téměř každé oblasti. Kromě rychlého přístupu k zábavě je posun znát i v tom, jak se mezi sebou vzájemně bavíme. Češi jsou totiž díky datům mnohem více v kontaktu. Telefonování z telefonní budky nebo stručné SMSky nahradily videohovory, chaty a konverzace na sociálních sítích.

Doba datová je tu. Češi konečně surfují levněji.

Jeden příklad za všechny uvádí usměvavá padesátnice Irena z Brandýsa nad Labem. „Dcera žije v Americe, kvůli drahým letenkám se vidíme sotva jednou za rok. Mobilní internet je nejlepší způsob, jak s ní být denně v kontaktu. Já vidím alespoň na dálku vyrůstat vnoučata a ona díky Chytré síti téměř naživo viděla, jak nám na jaře začíná kvést celá zahrada,“ říká. Právě paní Irena je téměř dokonalou ukázkou toho, že mobilní data už dávno nejsou výsadou několika technologických nadšenců.

Dvakrát víc dat za vynikající cenu

Důležitost mobilních dat pro náš každodenní život si uvědomují i u operátora O2. Proto přichází s nabídkou, díky které mají data na dosah všichni Češi. Nezáleží na tom, jestli chcete jen tak brouzdat po sítích, poslechnout si oblíbeného interpreta, být v centru dění nebo si jednoduše popovídat s blízkými a kamarády. „V O2 ode dneška nabízíme velkou porci dat za dobrou cenu. Například tarif s 10 GB dat, který bohatě stačí i náročným zákazníkům, můžete mít za 499 korun měsíčně,“ dodává Richard Siebenstich.

Neváhejte a vyzvedněte si svou datovou nadílku na jakýkoliv účel na prodejnách O2 nebo na www.o2.cz.

Anketa: Zlepšila vám mobilní data život? Jak?

Jarmila, 37, Kolín
Ano, ráda chodím běhat, ale bez hudby mě to nebaví. Díky internetu si v mobilu pustím oblíbené písničky. Speciální aplikace mi navíc spočítá kilometry i spálené kalorie.

Petr, 52, Praha
Určitě. Každý den dojíždím do práce z obce kousek od Prahy. Díky internetu v mobilu mám přehled o všech spojích. A když mi náhodou ujede ten poslední, objednám si v aplikaci taxi.

Jirka, 21, Orlová
Jasně. Studuju vysokou a kvůli brigádě nestíhám všechny přednášky. Se spolužáky si ale online sdílíme poznámky i nahrávky z výuky.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců čtyři miliony korun

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců 4 miliony korun

V roce 2018 získalo finanční dar z programu MiNiGRANTY Nadačního fondu Veolia na 144 projektů. Jde o veřejně prospěšné...

Najdete na iDNES.cz