Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Hrádku se sjedou amatérští divadelníci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Víkend v polovině listopadu patří v Hrádku nad Nisou každým rokem přehlídce amatérských divadelních souborů Hrádecký divadelní podzim. Letos se zde ochotníci sejdou už po čtyřiatřicáté. Zatímco dospělí se pobaví při komediích, pro děti je na sobotní dopoledne přichystána pohádka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Do Hrádku se sjedou amatérští divadelníci | foto: Vít Štrupl

V pátek 14. listopadu od 19 hodin proběhne slavnostní zahájení Hrádeckého divadelního podzimu, které tradičně bude patřit Chrámovému sboru od sv. Bartoloměje z Hrádku nad Nisou. Potom na prkna, která znamenají svět, nastoupí hrádecký soubor VOJAN s hrou Antonína Procházky „S tvoji dcerou ne“. Antonín Procházka napsal tuto hru o současných lidech střední generace a jejich problémech. Mají obyčejné zaměstnání, prozaické plány a své neuskutečněné sny. Přes všechny chyby jsou sympatičtí. Nechtějí bořit zavedené zvyklosti ani rušit svoje vzájemné vztahy. Dostávají se jen do momentální krize. Hra je plná komických zápletek a extrémních situací, které se na sebe neustále vrství. Největší zmatek do tak již zapeklité situace vnese svým pomalým chápáním zloděj Česťa. Divák se těmito zápletkami baví, protože, co může být více směšnějšího, než neštěstí druhých. Ale na druhou stranu si každý v této hře najde situaci, kterou v životě sám prožil. Divadelní soubor VOJAN určitě nenechá bránice diváků v klidu.

V sobotu 15. 11. od 10 hodin je připravena pohádka pro děti. Představí se divadelní soubor z Rumburku s hrou „Zelená perla“. Děti samozřejmě zažijí příběh, kdy dobro zvítězí nad zlem, ale užijí si i velmi pestré kostýmy a světelné efekty.

V odpoledním představení od 16 hodin se představí již tradiční účastník této přehlídky, a to divadelní soubor z Neratovic, který si připravil hru, „Odjezd nejistý“. Pařížští manželé, Odile a Jean, by chtěli ještě uskutečnit svoje nesplněné sny. Jean, skoro šedesátník, spisovatel a profesor, miluje dům na venkově a chtěl se tam přestěhovat a je posedlý úpravami interiéru i zahrady. Jeho žena, padesátnice plná síly a energie, by ovšem nerada opouštěla Paříž a neumí si představit život v „ponorce“ a navíc bez společnosti, v zastrčeném koutě. Snaží se proto vymyslet důvod, jak všechno pozdržet, protože nechce manželovi kazit radost. Alespoň svébytným způsobem odrazuje zájemce o koupi pařížského bytu... Až do chvíle kdy najde skvělý kompromis: pronajmout jeden pokoj slušné studentce a tak získat nějaké peníze na úpravy nového sídla. A tady začíná děj dramaticky nabírat, mladá dívka je totiž talentovaná mladá herečka a Odile – se vzdala této kariéry kvůli svému muži – a nová situace ji nabízí příležitost. Jenže jak to utajit před manželem? Pomůže jeho sestra, která se s nimi spiklenecky spojí. Zápletka však nabírá na intenzitě a hrozí prozrazení, které by mohlo pohřbít dosavadní partnerský klid...

Do Hrádku se sjedou amatérští divadelníci

Ve večerním představení od 20 hodin bude patřit jeviště divadelnímu souboru z Jílemnice, který zahraje hru, „Zmatek v penzionu Domov“. Jedná se o hru na motivy Johna Patricka – Podivná paní Savageová. Hrdinkou rozmarné a zároveň laskavé veselohry je nejen „podivná“ Ethel. Je to šarmantní vdova v nejlepších letech, která kromě milionů „zdědila“ po svém milém muži i jeho tři dospělé problematické děti. Dramatický děj se odehrává v sanatoriu pro duševně choré, kde však žijí v mnoha směrech normálnější lidské bytosti, než s jakými se paní Savageová setkávala za jeho zdmi.

Do Hrádku se sjedou amatérští divadelníci

Každé představení bude sledovat i odborná porota, která na seminářích jednotlivá představení rozebere a poukáže na klady a nedostatky v předvedených hrách a v neposlední řadě pak vyhodnotí nejlepší ženský a mužský herecký výkon a udělí cenu za režii.

Vstupné na večerní a odpolední představení 50 Kč.

Vstupné na pohádku 30 Kč, děti 10 Kč.

Předprodej vstupenek probíhá v sítí e-vstupenka.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

U nás nezáleží na vzdálenosti od ústředny – internet od CERBEROSu

Bezpečný internet bez starostí

Neomezená data, wifi-router s doživotní zárukou a k tomu televize nebo zabezpečení PC i mobilu. To vše naleznete v...

Modus tvoří nové výrobky vždy s vášní pro dokonalost

Společnost Modus sází na dlouhodobě dobré vztahy se svými zaměstnanci.

Před bezmála čtvrt stoletím začali s málem a od píky. A před dvěma lety již překročily jejich roční tržby poprvé...

Pracujete v Německu a nevíte, jak poslat vydělané peníze do ČR? Využijte Europlatbu

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.

Mnoho Čechů pracujících v Německu, řeší každý měsíc stejný problém, dostat peníze zpět do ČR, a to nejlépe tak, aby...

Najdete na iDNES.cz