Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Divadlo pod Palmovkou vás zve na Dva ubohý Rumuny, co mluvěj polsky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Černá komedie známé polské autorky je plná bizarních situací a mrazivé poezie. Nenechte si ujít zábavný příběh, který je také aktuálním varovným mementem. Inscenace Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky nabízí mimořádný divácký zážitek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Divadlo pod Palmovkou vás zve na Dva ubohý Rumuny, co mluvěj polsky | foto: DIVADLO POD PALMOVKOU

Nejnovější premiérou Divadla pod Palmovkou je současná polská komedie Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky, která patří mezi nejzajímavější a nejoriginálnější díla současné středoevropské dramatiky.

Autorkou divadelní hry je Dorota Masłowská, která je mnohými považována za „enfant terrible“ současné polské literatury a zároveň patří k nejtalentovanějším, nejprodávanějším a nejpřekládanějším polským spisovatelům současnosti. Přestože je velmi mladá, za svou literární tvorbu již získala řadu významných ocenění.

Divadlo pod Palmovkou vás zve na Dva ubohý Rumuny, co mluvěj polsky

Atmosféra střední Evropy z pohledu současné mladé generace

Hra Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky atraktivním způsobem zachycuje atmosféru střední Evropy viděnou z pohledu současné mladé generace a ironizuje mnohé stereotypní představy o životě a názorech střední třídy.

Divadlo pod Palmovkou vás zve na Dva ubohý Rumuny, co mluvěj polsky

Děj hry se odehrává jedné dlouhé noci na silnici v hlubinách Polska. Herec Parcha a mladá žena Džina zahalená zvláštním tajemstvím se náhodně potkali na drogovém mejdanu, kam měli přijít oblečeni ve stylu „bída, smrad a nemoc“. V převleku za dva Rumuny se v temné noci setkávají na cestě domů s rozličnými lidskými osudy.

„Je to ta nejtemnější věc, jakou jsem zatím napsala, a zároveň je to dílo s nejdůležitějším tématem, kterému jsem se zatím věnovala. A to bez ohledu na to, že je to celé celkem zábavné,“ prozradila o své inscenaci mladá autorka Dorota Masłowská.

Nekompromisní i vtipná hra ze současnosti originálně vypráví o prázdnotě některých dnešních životů i o tom, že za jistých okolností nejsou věci takové, jakými se zdají být. Je obrazem lidí žijících svůj život v absolutní citové i mravní bídě, kteří se nemohou oprostit od pouhého přežívání.

Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky od vynikající autorky se špičkovým hereckým obsazením

Dopřejte si jedinečný zážitek nevšední inscenace vyšperkované vynikajícími hereckými výkony nových členů Divadla pod Palmovkou! V hlavních rolích se můžete těšit na Terezu Dočkalovou (držitelka Ceny Thálie v kategorii herečka do 33 let) a Ondřeje Volejníka (držitel tří Jihočeských Thálií). V režii Michala Langa dále uvidíte Jana Teplého, Hanu Seidlovou, Simonu Vrbickou, Marcelu Nohýnkovou, Dušana Sitka a Václava Vostarka.

Divadlo pod Palmovkou vás zve na Dva ubohý Rumuny, co mluvěj polsky

Hra Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky je již čtvrtou premiérou Studia Palmoffka, v jehož rámci se uvádí komorněji pojaté a divácky atraktivní české premiéry.

Soubor Divadla pod Palmovkou nastudoval od červnové povodně v roce 2013 celkem 7 nových premiér a divadlo uvedlo do života ambiciózní projekt Studia Palmoffka, který míří svými současnými tématy a inscenačními postupy zejména na mladé diváky.

Divadlo pod Palmovkou vás zve na Dva ubohý Rumuny, co mluvěj polsky

Hru můžete zhlédnout v klubu Rock Café na Národní třídě v sobotu 13. ledna nebo v sobotu 20. ledna, v únoru pak divadlo uvádí hru ve čtvrtek 19. a ve čtvrtek 26. února. Začátky představení jsou vždy od 19:30 hod.

Více informací o inscenaci najdete na internetových stránkách Divadla pod Palmovkou www.divadlopodpalmovkou.cz a na Facebooku.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Fillovo Zátiší se sokolem bude ozdobou další aukce obrazů Galerie Art Praha

Emil Filla, Zátiší se sokolem 1930.

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto neděli další aukce atraktivních obrazů a...

Pražské Rudolfinum představí melodie nejslavnějších SCI-FI filmů

Dirigent Chuhei Iwasaki povede i říjnový koncert filmové hudby v Rudolfinu.

Filmová hudba rozezní 14. října 2017 pražské Rudolfinum. Nabitý program přinese divákům hudbu z nejslavnějších sci-fi...

Cizinka potřetí a Mořeplavec

Hrdinové, které děli propast staletí, se opět vydají na hodně divokou vodu.

Zapomenuté dějiny a láska, která překoná propast staletí, tak by se dal charakterizovat fenomenální příběh zdravotní...

Najdete na iDNES.cz