Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Divadlo pod Palmovkou vás zve na Dva ubohý Rumuny, co mluvěj polsky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Černá komedie známé polské autorky je plná bizarních situací a mrazivé poezie. Nenechte si ujít zábavný příběh, který je také aktuálním varovným mementem. Inscenace Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky nabízí mimořádný divácký zážitek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Divadlo pod Palmovkou vás zve na Dva ubohý Rumuny, co mluvěj polsky | foto: DIVADLO POD PALMOVKOU

Nejnovější premiérou Divadla pod Palmovkou je současná polská komedie Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky, která patří mezi nejzajímavější a nejoriginálnější díla současné středoevropské dramatiky.

Autorkou divadelní hry je Dorota Masłowská, která je mnohými považována za „enfant terrible“ současné polské literatury a zároveň patří k nejtalentovanějším, nejprodávanějším a nejpřekládanějším polským spisovatelům současnosti. Přestože je velmi mladá, za svou literární tvorbu již získala řadu významných ocenění.

Divadlo pod Palmovkou vás zve na Dva ubohý Rumuny, co mluvěj polsky

Atmosféra střední Evropy z pohledu současné mladé generace

Hra Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky atraktivním způsobem zachycuje atmosféru střední Evropy viděnou z pohledu současné mladé generace a ironizuje mnohé stereotypní představy o životě a názorech střední třídy.

Divadlo pod Palmovkou vás zve na Dva ubohý Rumuny, co mluvěj polsky

Děj hry se odehrává jedné dlouhé noci na silnici v hlubinách Polska. Herec Parcha a mladá žena Džina zahalená zvláštním tajemstvím se náhodně potkali na drogovém mejdanu, kam měli přijít oblečeni ve stylu „bída, smrad a nemoc“. V převleku za dva Rumuny se v temné noci setkávají na cestě domů s rozličnými lidskými osudy.

„Je to ta nejtemnější věc, jakou jsem zatím napsala, a zároveň je to dílo s nejdůležitějším tématem, kterému jsem se zatím věnovala. A to bez ohledu na to, že je to celé celkem zábavné,“ prozradila o své inscenaci mladá autorka Dorota Masłowská.

Nekompromisní i vtipná hra ze současnosti originálně vypráví o prázdnotě některých dnešních životů i o tom, že za jistých okolností nejsou věci takové, jakými se zdají být. Je obrazem lidí žijících svůj život v absolutní citové i mravní bídě, kteří se nemohou oprostit od pouhého přežívání.

Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky od vynikající autorky se špičkovým hereckým obsazením

Dopřejte si jedinečný zážitek nevšední inscenace vyšperkované vynikajícími hereckými výkony nových členů Divadla pod Palmovkou! V hlavních rolích se můžete těšit na Terezu Dočkalovou (držitelka Ceny Thálie v kategorii herečka do 33 let) a Ondřeje Volejníka (držitel tří Jihočeských Thálií). V režii Michala Langa dále uvidíte Jana Teplého, Hanu Seidlovou, Simonu Vrbickou, Marcelu Nohýnkovou, Dušana Sitka a Václava Vostarka.

Divadlo pod Palmovkou vás zve na Dva ubohý Rumuny, co mluvěj polsky

Hra Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky je již čtvrtou premiérou Studia Palmoffka, v jehož rámci se uvádí komorněji pojaté a divácky atraktivní české premiéry.

Soubor Divadla pod Palmovkou nastudoval od červnové povodně v roce 2013 celkem 7 nových premiér a divadlo uvedlo do života ambiciózní projekt Studia Palmoffka, který míří svými současnými tématy a inscenačními postupy zejména na mladé diváky.

Divadlo pod Palmovkou vás zve na Dva ubohý Rumuny, co mluvěj polsky

Hru můžete zhlédnout v klubu Rock Café na Národní třídě v sobotu 13. ledna nebo v sobotu 20. ledna, v únoru pak divadlo uvádí hru ve čtvrtek 19. a ve čtvrtek 26. února. Začátky představení jsou vždy od 19:30 hod.

Více informací o inscenaci najdete na internetových stránkách Divadla pod Palmovkou www.divadlopodpalmovkou.cz a na Facebooku.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí, která...

Staropramen, to byl, je a bude pražský Smíchov. Pouto s osobitou pražskou čtvrtí, jejíž součástí je už téměř 150 let,...

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem...

Brno ovládla výstava Kmeny 90. Jak se žilo v devadesátkách?

Brno ovládla výstava Kmeny 90. Jak se žilo v devadesátkách?

Politický převrat v listopadu 1989 nastartoval dramatické změny a lidem se celý život obrátil vzhůru nohama. Jak toto...

Najdete na iDNES.cz