Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Divadlo pod Palmovkou uvádí autorskou inscenaci Henri de Blowitz

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nenechte si ujít českou autorskou inscenaci od Braňa Holička - Henri de Blowitz o našem slavném novináři, po jehož úmrtí byly v roce 1903 vydány jeho barvité paměti. Divadlo pod Palmovkou vás zve na představení, které se konají v pátek 27. 11., 14. 12. a 29. 12. 2015, vždy od 19:00 hod.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Divadlo pod Palmovkou uvádí autorskou inscenaci Henri de Blowitz | foto: Divadlo pod Palmovkou

„Na počátku inscenace byl článek o Henri de Blowitzovi publikovaný na serveru Xman.cz. Ten mírně senzacechtivým tónem popisoval osobnost ‚největšího českého novináře všech dob‘, kterého ale téměř nikdo v jeho rodné zemi nezná. Připadalo nám to jako natolik zajímavé téma, že jsme se rozhodli osobu de Blowitze prozkoumat blíže,“ říká o tom, co stálo na počátku této inscenace, autor a režisér Braňo Holiček.

Těšit se tak můžete na inscenaci plnou příběhů o Henriho novinářských úspěších, kdy psal i do prestižních britských Timesů, jeho vlivu na tehdejší politické dění i atraktivní pozadí několika největších historických událostí druhé poloviny devatenáctého století. Námětem hry není pouze životopisný příběh tohoto významného novináře 19. století, ale stejně jako jiné autorské hry Braňa Holička v sobě nese téma s celospolečenským dopadem a diváci se při jejím sledování dozví i něco o sobě.

Divadlo pod Palmovkou uvádí autorskou inscenaci Henri de Blowitz
Divadlo pod Palmovkou uvádí autorskou inscenaci Henri de Blowitz

Henri de Bowitz – český rodák proslaven v zahraničí více než u nás

Přestože jméno Henri de Blowitz je dnes známé jen málokomu, v devatenáctém století patřilo mezi nejznámější jména světové žurnalistiky i politiky a dodnes bývá vyslovováno s velkým obdivem a úctou. V Čechách se však velkému zajmu netěšil a teprve při příležitosti stého výročí jeho narození, kdy o něm Egon Ervín Kisch napsal článek do berlínských novin a oslavné články vyšly i ve francouzském a britském tisku, tak jeho osud zaujal i české novináře a v jeho rodných Blovicích přišli s myšlenkou umístit mu na rodný dům pamětní desku, na jejímž financování se kromě dalších podílely i Timesy a přispěl i tehdejší československý velvyslanec v Londýně Jan Masaryk.

Blowitzova oblíbená forma byla fabulace, a proto s ní ve velké míře pracuje i Holičkova hra. Podstatnou součást představení tvoří i aktuální zprávy z politického a showbyznysového prostředí, vztahují se k danému dni a hra tak zachycuje také přesnou podobu mediálního a veřejného prostoru té doby.

Divadlo pod Palmovkou uvádí autorskou inscenaci Henri de Blowitz

Divadlo pod Palmovkou uvádí autorskou inscenaci Henri de Blowitz

Na tvorbě inscenace se podíleli dramaturgové i samotní herci

Hra zpočátku neměla pevný text, na výsledné podobě inscenace se podíleli všichni, kteří byli k jejímu vzniku přizváni. Tedy nejen dramaturgové Ladislav Stýblo a Julek Neumann, který také z angličtiny přeložil Blowitzovu vzpomínkovou knihu My Memories, ale i herci jako Tomáš Dianiška, Tereza Dočkalová, Martin Hruška, Lenka Langová, Zuzana Slavíková, Ondřej Volejník a Radek Valenta.

Více informací o inscenaci Henri de Blowitz najdete na stránkách Divadla pod Palmovkou na www.podpalmovkou.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.
Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem dlouhodobého a vášnivého nasazení svého...  celý článek

Jessica Khoury naplnila zakázané přání na originální young adult
Aladin a krásná džinka v novém zpracování jako dárek pod stromeček

Knihy řazené do young adult zahrnují různé žánry. Od romanťárny ze současné střední či vysoké školy přes fantasy pokukující po epice samotné Hry o trůny až k...  celý článek

Hledáte kvalitní čtení na víkend? Máme pro vás knižní bestsellery
Hledáte kvalitní čtení na víkend? Máme pro vás knižní bestsellery

Nechte se vtáhnout do imaginárního světa, ve kterém je vše možné. Knihy vás odvedou od reality všedního dne, pobaví, vyděsí, ale také pomohou s tím, co vás...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.