Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Divadlo pod Palmovkou se vrací do Libně a láká na nový repertoár i osvědčené tituly

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Divadlo pod Palmovkou napravovalo škody po povodních v roce 2013 velmi dlouho, ale nyní se konečně po více než po dvou letech vrací ze svého „turné“ po pražských divadlech zpět do Libně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Divadlo pod Palmovkou se vrací do Libně a láká na nový repertoár i osvědčené tituly | foto: Celebrity / Divadlo pod Palmovkou

Přestože před dvěma lety zaplavily oblíbené pražské divadlo ničivé povodně, jeho soubor se nevzdal. Zatímco v poškozené budově probíhaly opravy, herci zkoušeli a hráli mimo svou domovskou scénu. Navzdory ztíženým podmínkám za tu dobu vzniklo devět nových inscenací, které nyní mohou diváci konečně vidět na domácím jevišti. V říjnu 2015 se chystají obnovené premiéry Lorcovy Krvavá svatby, Shakespearova Othella, Goldoniho Poprasku na laguně a dvou současných britských komedií Můj romantický příběh a Celebrity.

Ke slavnostnímu otevření divadla, v pátek 2. října, připravil soubor českou premiéru hry britského dramatika J. Hodge Spolupracovníci. V pořadí již 68. divadelní sezona se tak zapíše jako nová kapitola v umělecké historii Divadla pod Palmovkou.

Krvavá svatba

Krvavá svatba

Poprask na laguně

Poprask na laguně

Celebrity

Celebrity

Prostor pro vznik mimořádných hereckých výkonů

„V minulosti se Palmovka vyprofilovala jako divadlo stavějící především na práci s hercem a na dramaturgii velkých lidských příběhů. Naším cílem je obnovit toto pojetí současnými jevištními prostředky a jazykem, vytvořit předpoklady pro vznik mimořádných hereckých výkonů a přidat něco navíc,“ řekl nám ředitel divadla Michal Lang. Prostor Divadla pod Palmovkou chápe její soubor jako místo veřejné služby, která má být dostupná co nejširšímu počtu diváků a má také být pro co největší počet z nich atraktivní – ať už z hlediska tématu, myšlenky nebo žánru.

Divákovi dát, co si žádá

„Palmovku vidím jako divadlo s produkcí, která je tvořena především klasickým světovým repertoárem různých žánrů, jehož základní společnou vlastností je velký příběh, schopnost srozumitelně vyjadřovat emoce a myšlenky, provokovat smích a vyvolávat katarzi. Tedy to, co diváka vrací do divadla,“ říká Michal Lang.

Zároveň soubor uvede současné hry v českých premiérách a prostřednictvím divadelního studia Palmoffka bude cílit i na získávání nových mladých diváků, pro které připravuje linii politického kabaretu a autorského divadla. Slavnostní otevření Palmoffky se chystá na sobotu 10. října, kdy v rámci festivalového odpoledne bude uvedena hra D. Maslowské Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky, dále dramatizace slavného internetového blogu 1000 věcí, co mně serou aneb Tvoje bába je komedie a inscenace divadelního souboru F. X. Kalby a Cabaretu Calembour.

Divadlo pod Palmovkou pro vás připravuje v nadcházející sezoně šest nových inscenací

První premiérou v nově otevřeném Divadle pod Palmovkou byla česká premiéra hry britského dramatika Johna Hodge Spolupracovníci pojednávající o velmi netypické spolupráci Michaila Bulgakova a diktátora J. V. Stalina, která slavila ve světové premiéře velký úspěch v Londýně.

Spolupracovníci

Spolupracovníci

Sezona pod Palmovkou bude pokračovatsvětovou premiérou autorské komedie Braňa Holička a Julka Neumanna o největším českém novináři všech dob Henri de Blowitzovi a kalendářní rok vyvrcholí černou komedií o mužské krizi středního věku FUK!, ve které se představí také Jiří Langmajer.

Na druhou polovinu divadelní sezony chystá Divadlo pod Palmovkou českou premiéru skvělé dramatizace světově proslulého skandálního románu Johna Littella Laskavé bohyně. Po ní bude divadelní sezona pokračovat slavnou náměsíčnou groteskou Penzion pro svobodné pány, nestárnoucím humorem sršící komediální klasiku Večer tříkrálový nebo autorskou komedií Tomáše Svobody Srnky.

Diváci však nepřijdou ani o své oblíbené starší inscenace, z nichž některé patří ke skutečným stálicím – například inscenace Edith a Marlene do konce kalendářního roku 2015 dosáhne neuvěřitelné 300. reprízy.

Nové hry čekají i STUDIO PALMOFFka. Bude toho však ještě mnohem více, protože Divadlo pod Palmovkou je divadlo v pravém slova smyslu živé...

Více informací o Divadle pod Palmovkou a uváděných inscenacích najdete na www.podpalmovkou.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner nabízející řidičům příjemný prostor s kvalitní kávou a širokou nabídkou čerstvého občerstvení bylo dosud...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Zelený čaj: účinný spalovač tuků a elixír mládí

Zelený čaj – účinný spalovač tuků a elixír mládí

Moderní žena pije zelený čaj. O moderní ženě, která si chce udržet štíhlou linii a být vitální, to platí dvojnásobně....

Pračka Samsung QuickDrive zvítězila v testu časopisu dTest

Pračka Samsung QuickDrive zvítězila v testu časopisu dTest

Ve většině domácností jsou jedněmi z nejvytíženějších spotřebičů pračky a sušičky, obzvlášť pokud má rodina více dětí....

Další z rubriky

Cizinka potřetí a Mořeplavec

Hrdinové, které děli propast staletí, se opět vydají na hodně divokou vodu.

Zapomenuté dějiny a láska, která překoná propast staletí, tak by se dal charakterizovat fenomenální příběh zdravotní...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Díla Černého a Slavíčka ozdobou další aukce obrazů Galerie ART Praha

Karel Černý - Milenci

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto sobotu 19. května další aukce atraktivních...

Najdete na iDNES.cz