Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Jezerce jsou Tři v tom a Sam zahraje třistakrát

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
10. března se na pražské jeviště po mnoha letech vrátila hra Jaroslava Vostrého TŘI V TOM. A brzy potom se na stejné jeviště Divadla Na Jezerce měl vrátit Jan Tříska, který zde spolu s Janem Hrušínským a Janem Kačerem několik let exceloval v režii Jana Hřebejka ve hře Yasminy Rezy KUMŠT. Jan Tříska však havaroval v L. A.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Divadlo Na Jezerce od ledna připravovalo hru s Janem Třískou (na snímku s Janem Hrušínským). Náhlá nehoda, která se stala v Los Angeles 15. 3. 2015, bohužel této spolupráci zabránila. | foto: Divadlo Na Jezerce

Pane Hrušínský, máte krátce po premiéře Tří v tom…
Jak název napovídá, jde o tři mladé slečny, které se snaží utajit, že jejich láska nezůstala bez následků a namluví svéráznému otci, že rostoucí bříška má na svědomí záhadná nemoc. Starostlivý tatínek pro ně shání doktory, zaříkávače i léčitelky, znalé ženských potíží. Za ty všechny se ale přestrojují nápadníci, kteří mají vše na svědomí, a nakonec musí s pravdou ven. Komedii „TŘI V TOM“ v sedmdesátých letech proslavil režisér Jiří Menzel a na Jezerce ji uvádíme rovněž v režii filmového režiséra, Matěje Balcara, jehož absolventský film Podoba lásky byl nominován na Českého lva v kategorii nejlepší studentský film 2013. Máme zatím za sebou prvních pár repríz a zdá se, že se diváci při představení dobře baví a že je přijali za své. Přijďte se podívat.

TŘI  V TOM, Divadlo Na Jezerce: Tereza Kopsová, Michal Kern, Zdeněk Hruška,...
TŘI V TOM, Divadlo Na Jezerce: Michal Kern, Tereza Kopsová, Tereza Němcová,...
TŘI V TOM, Divadlo Na Jezerce: Jan Hrušínský a Libor Hruška. Foto: Ivan Kahún
TŘI V TOM, Divadlo Na Jezerce: Kristýna Hrušínská, Felix Slováček jr., Petr...
TŘI V TOM, Divadlo Na Jezerce. Foto: Ivan Kahún
TŘI V TOM přišla podpořit kolegyně Věra Kubánková, Divadlo Na Jezerce – foto:...
Goldflamovi se na premiéře Tři v tom dobře bavili, Divadlo Na Jezerce – foto:...
TŘI V TOM, Divadlo Na Jezerce po premiéře Věra Kubánková, Petr Vacek, Kristýna...

Druhou premiérou měla být v květnu kanadská hra Marka Leiren-Younga „SHYLOCK“ v režii Radka Balaše. Hra zaměřená proti projevům antisemitismu a násilí je bohužel mimořádně aktuální a její uvedení považuji za společensky důležité téma. Jde o velmi silnou výpověď herce, který se snaží vysvětlit, proč je třeba neustupovat násilí a nenechat se zastrašit. A také, proč lidem škodí přehnaná politická korektnost. Hru uvedeme objevně v české premiéře. Bohužel ale v jiném termínu, protože Jan Tříska měl 15. března v L. A. nehodu, která mu spolupráci s Jezerkou znemožnila. Po dohodě s Janem Třískou a režisérem Radkem Balašem hledáme jiné varianty, protože hru chceme uvést v každém případě.

Konečně další premiérou, kterou letos chystáme, bude dramatizace mimořádně úspěšného románu Evžena Bočka „POSLEDNÍ ARISTOKRATKA“. Práva k divadelnímu nastudování a uvádění jsme získali na několik let přímo od autora, který žije na zámku v Miloticích, kde dělá kastelána a zimní čas si krátí psaním. Román pro naše divadlo dramatizuje a nastuduje Arnošt Goldflam, který už u nás režíroval Dardu Ireny Douskové a Komedianty, které dokonce přímo pro Jezerku sám napsal.

Připravujeme také zkoušení s režisérem Jurajem Herzem, ale o tom zatím raději nebudu hovořit, abych vše nezakřikl. Zároveň pracujeme na příští sezóně s Janem Hřebejkem a Zdeňkem Zelenkou.

Brzy také oslavíme 300 repríz krásné komedie Woodyho Allena „ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME“, kterou v režii Ondry Sokola hrajeme už dvanáctým rokem, a na kterou je stále beznadějně vyprodáno. Ve filmových projekcích s námi hrají Josef Abrhám a Libuška Šafránková. Když se dívám na naše fotografie z premiéry v roce 2003, jasně vidím, že Pepa s Libunou na filmovém záznamu vůbec nestárnou a vypadají v našem představení stále stejně, zatímco my…

ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME, Divadlo Na Jezerce: Jan Hrušínský, Marek Taclík, Miluše...
ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME, Divadlo Na Jezerce: Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová,...

Hra Shylock mohla být divadelní událostí letošního jara. Zpráva o přípravách této hry proletěla médii nečekaně jako blesk. O uvedení Shylocka jste se rozhodl rychle. Má to důvod?
Po lednovém útoku na redakci Charlie Hebdo a následně na židovskou kavárnu v Paříži, po útocích v Kodani, stejně jako po permanentních teroristických akcích HAMASU proti Izraeli nebo stále se stupňující ruské agresivitě na Ukrajině chci, aby Divadlo Na Jezerce patřilo nejen mezi stabilní pražská divadla, ale především mezi ta kulturní zařízení, která mají vlastní názor na události, jež ovlivňují naše životy, i když se odehrávají daleko od našich hranic. Což je, jak z minulosti dobře víme, velmi relativní. Hra je také silně zamířena proti přehnané politické korektnosti, která v současné absolutizované podobě doslova ohrožuje celou naši civilizaci.

Chci, aby Divadlo Na Jezerce stálo jasně na straně práva a kulturnosti a přispívalo podle svých možností k obraně těžce získané svobody a demokracie.

A jednu z takových příležitostí beze sporu nabízí hra Shylock.

Jakého diváka tato hra osloví?
Naše inscenace vidělo již téměř 680 tisíc diváků všech věkových kategorií a různých úrovní vzdělání. Mám radost z každého diváka, který po představení od nás odchází s pocitem, že nepromarnil zbytečně svůj večer. Proto se snažíme nabízet divadlo na dobré profesionální úrovni a nepodbízíme se lacinými divadelními texty. Nepodceňuji inteligenci diváků, a přestože jde o soukromé divadlo s minimálními dotacemi, jsem přesvědčen, že kvalita inscenací i síla tématu jsou pro návštěvnost rozhodující. Takže doufám, že Shylock osloví všechny diváky, kteří se chtějí v divadle nejen dobře bavit, ale zároveň neztratili chuť přemýšlet.

JÁ, FRANCOIS VILLON, Divadlo Na Jezerce, hlediště v závěru hry – foto: Ivan...
CHALEYOVA TETA brzy oslaví 200 repríz – foto: Divadlo Na Jezerce
GENERÁLKU v Divadle Na Jezerce zatím vždy diváci odměnili potleskem ve stoje  –...
JEPPE Z VRŠKU - Hlediště Divadla Na Jezerce často tleská ve stoje – foto: Ivan...

Pan Tříska je hereckou legendou. Shylock ale není první hrou, kterou ve vašem divadle nastudoval...

Více než pět let jsme uváděli skvělou hru Yasminy Rezy Kumšt. Čtyři Honzové, Jan Tříska, Jan Kačer, Jan Hrušínský a Jan Hřebejk. Odehráli jsme více než 200 beznadějně vyprodaných repríz a diváci se nás od té doby často ptají, zda se pan Tříska na Jezerku vrátí. Nyní byla velká šance v Shylockovi, ale uvidíme, jak vše dopadne. Tím, že Jan Tříska žije v Los Angeles je všechno produkčně nesmírně náročné a komplikované a Honza sám se necítí natolik dobře, aby mohl ve spolupráci pokračovat. Hru chceme uvést do konce roku. Režisér Balaš už nabídl divadlu termín. Do příprav jsme od ledna investovali více než půl miliónu korun. Částky za inzerce a propagaci jsou nyní zřejmě nenávratně ztracené. Máme zaplacena autorská práva na hru, bylo smluvně zajištěno 26 představení, která se měla odehrát od května do konce června a teď se ruší, museli jsme rušit letenky (vrátí nám jen dvě třetiny ceny), rezervace hotelu atd., atd. …

Pro názornost přikládám dva zkrácené maily z bezpočtu e-mailů, telefonátů a sms zpráv, které jsme si s Janem Třískou a jeho ženou, Karlou Chadimovou v posledních čtrnácti dnech vyměnili.

-----Original Message-----
From: JAN TRISKA
Sent: Wednesday, March 18, 2015 4:38 PM
To: Jan Hrusinsky
Subject: Re: From Dr. Tyler
Importance: High

Mily Jene,
je mi do breku. Ted jsem mluvil s velice laskavou Lubicou. Honziku, vis, ze jsem do Shylocka investoval tydny a tydny uceni, premysleni a sprtani. Strasne mne to trapi.
Chce se mi brecet, ale co mohu rict? Mel jsem bouracku.
Naposledy jsem boural pod Barrandovem tyden pred premierou Mesice na vsi, v roce 1965, kde jsi hral i ty. Od te doby je tohle moje prvni bouracka. Nedele, 15. brezna.

Original dopisu a lekarska zprava je uz v obalce. Karla to necha hned oscenovat a posle profesionalne.
Objimam Te.
Tvuj Honza

(Stale ve stavu soku. Jak rikal vcera Dr. Tyler: “Jan, you have got too much on your plate. Please, take it easy…”)

------

On Mar 20, 2015, at 00:50, Jan Hrusinsky <> wrote to JAN TRISKA:

Moje mila Kajo, mily Honzo,

veci jsou, jak mají byt. Honza zije a my taky. Mam Vas rad.

Honza

------

GENERÁLKA, Divadlo Na Jezerce: Jiřina Bohdalová a Karel Gott – foto: Divadlo Na...
KOMEDIANTI, Divadlo Na Jezerce: Klára Issová, Kristýna Hrušínská – foto: Ivan...
MANDRAGORA, Divadlo Na Jezerce: Jan Hrušínský, Miroslav Vladyka – foto: Majka...
JÁ,FRANCOIS VILLON, Divadlo Na Jezerce – foto: Ivan Kahún
CD Divadla Na Jezerce „Já, Francois Villon“ – Možno zakoupit pouze během...
Placky Divadla Na Jezerce

Hovořili jsme o letošních premiérách. Je řada anket, kde diváci hodnotí vaše divadlo a dlužno říci, Divadlo na Jezerce hodnotí velmi dobře... Ale vezměme to z jiného konce. Jak vy hodnotíte diváky Divadla na Jezerce?

Jako to nejlepší, co mě v divadelním životě mohlo potkat. Jako zázrak. Miluji naše diváky. A vážím si jich. Plně si uvědomuji, že bez nich by Divadlo Na Jezerce v silně dotované konkurenci dávno neexistovalo. Jsem ale přesvědčen, že bez diváků nemá smysl žádné divadlo na světě. A pak, je tu ještě něco. Žádné divadlo na světě by mě už nikdy bez tak znamenitého obecenstva, jako herce a principála nezajímalo.

Neubráním se velmi osobní otázce. Představte si, že by se v divadle otevřely dveře a sestoupil by na chvíli z divadelního nebe váš tatínek, Rudolf Hrušínský. Prošel by si divadlo, otočil by se k vám a.... Co by vám řekl o vašem divadle?
Honzo, ty máš kliku! Tohle jsem vždycky chtěl… Držím vám palce.

Děkuji vám za rozhovor.

Rozhovor vedl Jiří Vaníček

DODATEK...

Hovořil jsem s Janem Hrušínským v Divadelní restauraci Jezerka, v průběhu příjemného pozdního oběda. Otočil jsem stránku s poznámkami. Jan se na mně pobaveně podíval: „Tak už si zase můžeme tykat, ne?“ „To můžeme“, odpověděl jsem. „Ale mlčel jsi, když jsem se chtěl zeptat na financování divadla. Uvést hru Shylock - vlastně mimořádně, mimo plán divadla, to přeci není jen tak...“

„Myslel jsem, že chceš hovořit o příjemnějších věcech,“ nepřestal se Jan usmívat.

„Co k tomu mám říkat? Konkurenční, soukromé Divadlo na Fidlovačce s.r.o. dostalo od Hlavního města Prahy na letošní rok 7 miliónů korun (v posledních čtyřech letech dostalo DnF 31,5 miliónů!) a všude se píše, že pro nedostatečnou finanční podporu končí. Divadlo Na Jezerce s.r.o. nedostalo od Hlavního města Prahy v loňském roce ani deset haléřů a letos na roční činnost symbolicky jen sto tisíc, protože prý jsme soukromé divadlo (s.r.o. Fidlovačka, je co?). Přesto Divadlo Na Jezerce nekončí. Roční náklady máme přes dvacet miliónů. Mám se smát? Nebo plakat?“, dodává Jan a ze zmíněných možností volí úsměv.

A tak dopisuji alespoň tento dodatek. Třeba budu muset příště jasněji říci, co je otázka pro herce Jana a co pro principála Jana.

Třeba někoho tento dodatek osloví a o financování Divadla Na Jezerce bude chtít hovořit s principálem Janem Hrušínským.

/jvan/

PODĚKOVÁNÍ

Divadlo už osmým rokem podporuje firma MOUNTFIELD, a.s. z pozice Generálního partnera DNJ. Mediálními partnery jsou Rádio Bonton, měsíčník XANTYPA, dále Abelson Agency, Ivan Kahún a fotografky Marie Votavová a Jana Pertáková. Děkujeme také pojišťovně ČPP a firmě KOUPELNY Ptáček.

V neposlední řadě patří naše poděkování Městské části Praha 4, která je majitelem celého areálu na Jezerce.

Divadlo Na Jezerce děkuje také všem dílčím partnerům, díky jejichž podpoře může svoji tvorbu realizovat.

Aktuálně nabízíme pozici HLAVNÍ PARTNER nebo PARTNER INSCENACE a děkujeme všem případným zájemcům, kteří jsou ochotni kulturu v Praze podpořit.

Informace o kontaktech na www.divadlonajezerce.cz

Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Seriál Mladý papež vás šokuje i okouzlí

Seriál Mladý papež vás šokuje i okouzlí

Už v sobotu 28. dubna 2018 nabídne televizní stanice FilmBox Premium HD první dva díly desetidílného seriálu Mladý...

Do Rudolfina míří nejlepší melodie z počítačových her

Filmová filharmonie nabídne koncert plný hudby z her.

Call of Duty, World of Warcraft nebo Final Fantasy – kultovní hry se teď představí trochu jinak. V hlavní roli bude...

Fillovo Zátiší se sokolem bude ozdobou další aukce obrazů Galerie Art Praha

Emil Filla, Zátiší se sokolem 1930.

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto neděli další aukce atraktivních obrazů a...

Najdete na iDNES.cz