Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Divadlo Broadway chystá Mýdlového prince z šumavských hvozdů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Hudební komedie Adéla ještě nevečeřela, muzikály Kleopatra, Tři mušketýři či Mata Hari, to jsou tituly, které na své scéně úspěšně uvedlo pražské Divadlo Broadway. Momentálně chystá další muzikálovou novinku, vycházející z repertoáru Václava Neckáře – Mýdlového prince.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mýdlového prince čeká premiérové uvedení 12. března. | foto: Divadlo Broadway

Divadlo Broadway tvoří součást památkově chráněného pražského paláce Sevastopol a sídlí v pasáži Broadway, která spojuje ulici Na Příkopě s ulicí Celenou. Vzniklo na místě bývalého kina Sevastopol (dříve také Cinema Broadway) a po rozsáhlé rekonstrukci zahájilo provoz v roce 2001, viz www.divadlo-broadway.cz/historie.  V současné době má kapacitu pro více než 700 diváků a patří mezi zavedené pražské muzikálové scény.

Nový muzikál plný hitů Václava Neckáře

I když to s námi někdy jde z kopce, vždy je možné ten kopec nakonec zdolat, tak zní hlavní téma muzikálové komedie Mýdlový princ. Přípravy nového titulu z pera Radka Balaše, v němž zazní oblíbené evergreeny Václava Neckáře jako Čaroděj Dobroděj, Lékořice, Dr. Dam Di Dam, Ša-la-la-la-li, Svatovítský chrám i song, který dal celému muzikálu název, jsou momentálně v Divadle Broadway v plném proudu. Premiéra se chystá na 12. března 2015.

Hlavní příběh se odehrává na malebné Šumavě, kam osud zavane hlavního hrdinu, původně neúspěšného pražského herce Martina, který zatím životem pouze bezcílně proplouval. Má však zdědit velké jmění po otci v případě, že na Šumavě oživí činnost místního amatérského spolku a dovede ho k úspěchu na soutěži Jiráskův Hronov. I když nejprve vesnickým životem i tamními lidmi Martin pohrdá, nakonec v čisté přírodě nalezne nejen novou lásku, ale také sám sebe a opravdové hodnoty. 

V hlavní roli Sagvan Tofi a Martin Dejdar

V hlavní roli Martina se můžeme těšit na Sagvana Tofiho a Martina Dejdara. Pražskou Martinovu expřítelkyni si zahraje Ivana Jirešová, která bude mít konkurenci v šumavské učitelce v podání Terezy Kostkové nebo Jitky Schneiderové. Mezi rázovitými figurkami z Šumavy se objeví Jaromír Nosek nebo Josef Vágner, Petr Štěpánek v alternaci s Vlastimilem Zavřelem, Václav Kopta,Jaroslava Obermaierová nebo Jana Synková. Chybět nebude ani rocker Josef Vojtek coby místní motorkář (v alternaci s Petrem Kutheilem) a Olga Lounová a Michaela Nosková jako místní kovbojky v sukních. Není bez zajímavosti, že jednu z klíčových postav si zahraje i sám Václav Neckář www.mydlovy-princ.cz.

Hlavní roli Mýdlového prince budou alternovat Martin Dejdar (na snímku) a...

Hlavní roli Mýdlového prince budou alternovat Martin Dejdar (na snímku) a Sagvan Tofi.

Kleopatra opět na scéně

Na scénu Divadla Broadway se v říjnu vrátila Kleopatra, jeden z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších českých muzikálů s hudbou Michala Davida v režii Filipa Renče. Vypráví příběh egyptské královny Kleopatry, která díky své kráse, ale i duchaplnosti a smyslu pro taktiku, získává lásku Caesara a podmaní si celý Řím. Zatímco první část muzikálu se věnuje převážně vztahu s Caesarem a situaci ve starověkém Římě, druhá se odehrává v Egyptě, kam se Kleopatra uchýlí po Caesarově zavraždění. Kleopatřiným ochráncem se stává Marcus Antonius.

Krásnou a chytrou Kleopatru ztvárňují Kamila Nývltová a Alžbeta Bartošová, jako zvláštní host se v roli Caesara objevuje Daniel Hůlka, jako Marcus Antonius se na jeviště vrací rocker Josef Vojtek. Velkou změnu zaznamenala choreografie, která je dílem osvědčené choreografky Leony Qaši Kvasnicové, nový punc dostaly kostýmy Romana Šolce. Osvědčené hity Michala Davida s texty Lou Fananka Hagena jako Teď královnou jsem já a mnoho dalších zůstávají. 

Kleopatra se hrála celý listopad a další představení jsou naplánovaná na leden, únor a květen, více na www.kleopatra-muzikal.cz

Na scénu Divadla Broadway se vrátila Kleopatra. V titulní roli na snímku Kamila...

Na scénu Divadla Broadway se vrátila Kleopatra. V titulní roli na snímku Kamila Nývltová.

Těšte se na Vánoční zázrak

Vánoční nálada se do Divadla Broadway vrátí společně s muzikálem Vánoční zázrak aneb Sliby se maj plnit o Vánocích. Jak už název napovídá, půjde o příběh, kterým se prolínají známé písně Janka Ledeckého. Hlavním hrdinou je sedmiletý Tomáš, který se narodil na Štědrý den, ale jelikož jeho maminka při porodu zemřela, jsou pro celou jeho rodinu oslavy Vánoc tabu. Vše se však může změnit v okamžiku, kdy Tomášův tatínek potkává svou studentskou lásku Veroniku…

Tatínka Marka v oblíbeném rodinném vánočním muzikálu hrají Martin Trnavský , Veroniku Linda Rybová , jako dědečka uvidíte Petra Štěpánka, v roli babičky Luba Skořepová,která ve svých 91. Letech odehraje všechna představení bez alternace, což je neuvěřitelný nejen vánoční zázrak . S muzikálem se můžete blíže seznámit na www.vanocnizazrak-muzikal.cz.

Linda Rybová ve Vánočním zázraku.

Linda Rybová ve Vánočním zázraku.

Tři mušketýři v limitované sérii

Na leden, únor a květen Divadlo Broadway chystá v limitované sérii znovuuvedení muzikálu Tři mušketýři. Romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a nenávisti na francouzském dvoře v první polovině 17. století, kdy vládl Francii Ludvík XIII., zdobí hudba Michala Davida a Bryana Adamse s texty Lou Fananka Hagena. Scénáře, choreografie i režie se ujal Ludvík Vaculík, v česko-slovenském obsazení figurují Petr Kolář, Josef Vojtek, Marian Vojtek, Juraj Bernáth, Radka Fišarová, Linda Finková, Alžbeta Bartošová, Zbyněk Fric, Jiří Helekal či Stanislav Hložek.

Podrobný děj muzikálu, inspirovaný slavným románem Alexandra Dumase, naleznete na www.trimusketyri-muzikal.cz.

Na jevišti se opět objeví i dobrodružství Tří mušketýrů.

Na jevišti se opět objeví i dobrodružství Tří mušketýrů.

Další zajímavosti z Divadla Broadway, informace o jednotlivých představeních, mezi něž patří také Mata Hari, fotky z konkurzu na Mýdlového prince i konkrétní program divadla na jednotlivé dny zjistíte a rezervaci vstupenek vyřídíte na www.divadlo-broadway.cz.

Foto: Divadlo Broadway

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery.

Za projektem Hauch Gallery stojí Jan Třeštík, který v pražských Holešovicích od roku 2008 úspěšně provozoval soukromou...

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má před sebou rok plný událostí. „83. koncertní sezóna bude vyvrcholením první...

Aladin a krásná džinka v novém zpracování jako dárek pod stromeček

Jessica Khoury naplnila zakázané přání na originální young adult

Knihy řazené do young adult zahrnují různé žánry. Od romanťárny ze současné střední či vysoké školy přes fantasy...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.