Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dino Toys garantuje bezpečné a kvalitní hračky

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak poznáte kvalitní hračku? Snažíte se dát svému dítěti to nejlepší? V tomto případě mu jistě rádi pořídíte bezpečné a kvalitní hračky. Máme pro vás tip, jak poznat, že jste vybrali právě ony bezpečné a kvalitní.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečné a kvalitní hračky | foto: ahr

V posledních letech výsledky kontroly České obchodní inspekce zaměřené na hračky poukázaly na nekvalitní výrobky, mnohdy životu nebezpečné, kterými především asijští výrobci zásobují český trh.

Spotřebitel má velmi malou šanci takovéto výrobky odhalit. Poškození zdraví dětí se často projeví až se zpožděním několika měsíců či let a dohledat jeho příčinu je pak prakticky nemožné.

Význam značky Bezpečných a kvalitních hraček

Bezpečná hračkaZ tohoto důvodu byla vytvořena značka "Bezpečná a kvalitní hračka", která je součástí programu Česká kvalita. Podmínky pro její udělování stanovili pracovníci Zkušebního ústavu lehkého průmyslu, na základě dlouhodobých zkušeností s testováním hraček pro český trh.

Jednou z prvních firem, která osvědčení bezpečných a kvalitních hraček získala je česká společnost Dino Toys s r.o., známá především výrobou puzzlí a deskových her. Hračky a deskové hry budou označeny, specifickým symbolem, který garantuje jejich zvýšenou úroveň bezpečnosti a kvality.

Čtyřlístek

"Od počátku byla pro nás výroba bezpečných a kvalitních hraček prioritou, ale neměli jsme k dispozici garantovaný posudek, který by tyto vlastnosti hodnotil. Jsem rád, že se nám podařilo značku kvality získat a doufám, že jsme tak rodičům usnadnili výběr hraček pro své nejmenší," řekl Mgr. Jan Šlemín, výkonný ředitel Dino Toys s.r.o.

Shrnutí požadavků na vlastnosti bezpečných a kvalitních hraček

Výrobky, které jsou testovány Technickým a zkušebním ústavem, musí splnit nejenom požadavky platných směrnic pro ČR a EU, ale také kritéria hodnocení bezpečnosti a kvality hraček.

Ta zahrnují především požadavky na užitné vlastnosti výrobků jako jsou kvalita provedení, zdravotní nezávadnost, bezpečnost, údržba, použité materiály ve vztahu k životnímu prostředí a podobně. Dále se provádí zkoušky běžného, ale i nevhodného zacházení.

Simulují se situace běžného používání, aby se zjistilo, zda nedojde ke ztrátě funkčních vlastností hračky. Provádí se i zátěžové zkoušky (například mechanické vlivy, způsobené pádem, házením a podobnými činnostmi, které se dají od dětí očekávat). Posuzuje se také obal, zda obsahuje všechny nařízené údaje požadované zákony, označení CE nebo návod k použití.

Krteček

"Naše značka "Bezpečná a kvalitní hračka" je pro rodiče spolehlivým vodítkem, které jim opravdu zaručí, že hračka neohrozí jejich dítě. To, že byla zařazena do Programu Česká kvalita, je pro spotřebitele nejlepší garancí její nezávislosti a věrohodnosti," říká Ing. Bohuslava Fořtová, ředitelka Zkušebního ústavu lehkého průmyslu.

Logo DinoVíce informací o produktech českého výrobce deskových her, puzzlí, karet a obrázkových kostek - společnosti Dino Toys naleznete na: www.dinotoys.cz


Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

TOP HOTEL Praha nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha **** nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na Praze 4, pouhých osm kilometrů jižně od centra města,...

Najdete na iDNES.cz