Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dino Toys garantuje bezpečné a kvalitní hračky

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak poznáte kvalitní hračku? Snažíte se dát svému dítěti to nejlepší? V tomto případě mu jistě rádi pořídíte bezpečné a kvalitní hračky. Máme pro vás tip, jak poznat, že jste vybrali právě ony bezpečné a kvalitní.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečné a kvalitní hračky | foto: ahr

V posledních letech výsledky kontroly České obchodní inspekce zaměřené na hračky poukázaly na nekvalitní výrobky, mnohdy životu nebezpečné, kterými především asijští výrobci zásobují český trh.

Spotřebitel má velmi malou šanci takovéto výrobky odhalit. Poškození zdraví dětí se často projeví až se zpožděním několika měsíců či let a dohledat jeho příčinu je pak prakticky nemožné.

Význam značky Bezpečných a kvalitních hraček

Bezpečná hračkaZ tohoto důvodu byla vytvořena značka "Bezpečná a kvalitní hračka", která je součástí programu Česká kvalita. Podmínky pro její udělování stanovili pracovníci Zkušebního ústavu lehkého průmyslu, na základě dlouhodobých zkušeností s testováním hraček pro český trh.

Jednou z prvních firem, která osvědčení bezpečných a kvalitních hraček získala je česká společnost Dino Toys s r.o., známá především výrobou puzzlí a deskových her. Hračky a deskové hry budou označeny, specifickým symbolem, který garantuje jejich zvýšenou úroveň bezpečnosti a kvality.

Čtyřlístek

"Od počátku byla pro nás výroba bezpečných a kvalitních hraček prioritou, ale neměli jsme k dispozici garantovaný posudek, který by tyto vlastnosti hodnotil. Jsem rád, že se nám podařilo značku kvality získat a doufám, že jsme tak rodičům usnadnili výběr hraček pro své nejmenší," řekl Mgr. Jan Šlemín, výkonný ředitel Dino Toys s.r.o.

Shrnutí požadavků na vlastnosti bezpečných a kvalitních hraček

Výrobky, které jsou testovány Technickým a zkušebním ústavem, musí splnit nejenom požadavky platných směrnic pro ČR a EU, ale také kritéria hodnocení bezpečnosti a kvality hraček.

Ta zahrnují především požadavky na užitné vlastnosti výrobků jako jsou kvalita provedení, zdravotní nezávadnost, bezpečnost, údržba, použité materiály ve vztahu k životnímu prostředí a podobně. Dále se provádí zkoušky běžného, ale i nevhodného zacházení.

Simulují se situace běžného používání, aby se zjistilo, zda nedojde ke ztrátě funkčních vlastností hračky. Provádí se i zátěžové zkoušky (například mechanické vlivy, způsobené pádem, házením a podobnými činnostmi, které se dají od dětí očekávat). Posuzuje se také obal, zda obsahuje všechny nařízené údaje požadované zákony, označení CE nebo návod k použití.

Krteček

"Naše značka "Bezpečná a kvalitní hračka" je pro rodiče spolehlivým vodítkem, které jim opravdu zaručí, že hračka neohrozí jejich dítě. To, že byla zařazena do Programu Česká kvalita, je pro spotřebitele nejlepší garancí její nezávislosti a věrohodnosti," říká Ing. Bohuslava Fořtová, ředitelka Zkušebního ústavu lehkého průmyslu.

Logo DinoVíce informací o produktech českého výrobce deskových her, puzzlí, karet a obrázkových kostek - společnosti Dino Toys naleznete na: www.dinotoys.cz


Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Chtěli byste podnikat v rámci společnosti s ručením omezeným? Důvodů by se nejspíše našlo hned několik. Patřilo by mezi...

Najdete na iDNES.cz