Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Technologie deTAGtive logistics vytváří transparentnost v logistice

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Kvůli stále rostoucím požadavkům na efektivní moderní logistiku je propojení dispozic vozidel a řízení zboží nezbytné. Firma Openmatics, specialista společnosti ZF Services v řešení konektivity, představuje datovou platformu „deTAGtive logistics“, díky níž lze lépe monitorovat přepravu zboží.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

deTAGtive logistics vytváří transparentnost v odvětví logistiky | foto: Openmatics s.r.o.

Konektivita pohání vpřed i odvětví logistiky. Openmatics umožňuje již nyní transparentní správu vozových parků a zamezuje tak zbytečným výjezdům. Při plánování tras zohledňuje jak časy strávené řízením vozidla tak povinné časy pro odpočinek a monitoruje spotřebu pohonných hmot. Díky „deTAGtive logistics“ ZF Services nyní rozšiřuje tuto mnohostrannou platformu ještě o další užitečné funkce.

Dokumentace a monitoring přepravy citlivého zboží

Doposud byla sice disponentovi přepravy kdykoliv přístupná data o stavu vozidla, avšak informace, které se týkaly samotného přepravovaného zboží, chyběly. Prostřednictvím „deTAGtive logistics“ od Openmatics (ZF Services) je možné pohyb hodnotného nákladu nepřetržitě sledovat. Jednoduše obsluhovatelný software tak při přepravě citlivého zboží monitoruje veškeré detaily, jako například dodržení přepravní teploty či případné vystavení nákladu nadměrným otřesům.

deTAGtive logistics vytváří transparentnost v odvětví logistiky

Výkonné monitorovací zařízení s dlouhou životností

Nejdůležitější součástí této interaktivní technologie jsou malí, efektivní ‚špióni‘, tzv. tagy od „deTAGtive“. Pomocí technologie Bluetooth Smart mohou být tagy, které nepřesahují velikost vizitky a jsou napájené bateriemi, bez problémů nainstalovány úplně všude, bez komplikovaných kabelových propojení. Používají se na přepravních kontejnerech, paletách či výměnných nástavbách až po dobu pěti let, poté jsou firmou Openmatics recyklovány.

deTAGtive logistics vytváří transparentnost v odvětví logistiky

K dispozici jsou tři různé tagy: základní varianta TAG 1 podává informace o poloze a identifikaci nákladu – pomocí vyobrazení na mapě tak lze sledovat celou cestu palety. TAG 2 je doplněn o informace o nárazech, teplotě a světlu, zatímco TAG 3 měří i vlhkost vzduchu. Podle druhu přepravovaného zboží je možné tagy konfigurovat individuálně. Openmatics vychází vstříc specifickým požadavkům zákazníka a může vyvinout tagy, které například měří tlak vzduchu či magnetické pole.

Při použití technologie Bluetooth Smart mají tagy až třicetimetrový dosah – tedy dostatečný dosah i u nových 25 metrů dlouhých obřích kamionů, tzv. gigalinerů. Kromě toho umí tagy kromě stávajícího telematického hardwaru či konzistentních TAG-finderů od Openmatics, komunikovat i s chytrými telefony a tablety.

Pohodlné použití – intuitivní ovládání

Pro přístup k funkcím si uživatel pouze stáhne aplikaci, která je k dostání zdarma na GooglePlay a na Apple Store. Pomocí aplikace si nahraje předdefinované profily měření a události či nastaví prahové hodnoty. Takto může přímo z přepravovaného zboží získávat data z tagů nebo přijímat upozornění, dojde-li během přepravy k překročení prahových hodnot.

Díky upozornění v reálném čase je možné na události reagovat dříve než dojde ke ztrátám a škodám na zboží. Navíc mohou přepravní společnosti spravovat tagy a TAG-findery pomocí webové aplikace přímo ze svého pracoviště v reálném čase. Tak je disponent přepravy o průběhu celého transportu neustále výborně informován.

deTAGtive logistics vytváří transparentnost v odvětví logistiky

Úspora času a nákladů díky lepší transparentnosti

Kontakt pro tisk:

Kateřina Vondrová
Openmatics oddělení marketingu a komunikace,
Tel +420 371 150-880, Fax. +420-371 151 001
E-Mail: katerina.vondrova@zf.com

Přednosti jsou zřejmé: minimální úsilí v oblasti správy a komunikace, jakožto i úspora času a nákladů díky transparentnosti logistických procesů. Dále možnost objektivního posouzení reklamací a možnost napojení se na jiné již existující firemní systémy přes programové rozhraní.

deTAGtive logistics vytváří transparentnost v odvětví logistiky

Prostřednictvím „deTAGtive logistics“ od Openmatics zajišťuje společnost ZF Services nepřetržitý monitoring hodnotného zboží

Obecně o Openmatics:

Digitalizace nás v současné době obklopuje ve stále větší míře, a to nejen ve sféře výrobní a profesní, ale i v obyčejném životě. Proto Openmatics přichází s novými na míru šitými produkty v oblasti konektivity. Za značkou stojící firma Openmatics, s.r.o. byla založená v roce 2010 v Plzni a je součástí předního technologického koncernu s celosvětovou působností, německé společnosti ZF.

Autor:
Témata: Plzeň

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

El Clásico na vlastní oči. Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

El Clásico na vlastní oči: Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

Zhlédnout ta nejkvalitnější fotbalová utkání je snem nejen mnohých mužů. V minulosti to byl problém, jelikož nebylo...

Najdete na iDNES.cz