Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DestinaCZe 2016: Nejlepší zážitek na českých horách

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Agentura CzechTourism vyhlásila další ročník soutěže DestinaCZe, ve které můžete hlasovat pro nejoblíbenější české historické, soudobé i přírodní památky. V rámci této prestižní soutěže vám portál Kudy z nudy tento týden představí finalisty druhé kategorie, v níž se utkají české hory.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Klínovec představuje nové cyklotrailové trasy. | foto: Kudy z nudy

Druhá kategorie, v níž můžete pěti finalistům, vybraným odbornou porotou, darovat svůj hlas či hlasy, se nazývá Nejlepší zážitek na českých horách. Jedná se o místa, která nabízejí svým návštěvníkům možnost zažít něco výjimečného. Letos byly pro tuto kategorii vybrány nové cyklotrailové trasy na Klínovci, lanová dráha na Sněžku, Stezka v oblacích na Dolní Moravě, areál Kouty s nejdelším koloběžkovým sjezdem a Olympijský park na Lipně.

Trail Park Klínovec

Nejvyšší vrchol Krušných hor nabízí v letní sezoně 2016 spoustu možností aktivního vyžití, a to jak pro aktivní sportovce, tak pro rodiny s dětmi. Trail Park Klínovec nabízí v celkové délce až 22 kilometrů stezek různých obtížností, které pozvolně klesají a vlní se lesní krajinou od vrcholu Klínovce až dolů do údolí. Experti a závodníci mohou využít více než 4 kilometry freeridových a sjezdových tratí.

Lanová dráha na Sněžku

Na Sněžku lanovkou, dolů po svých.

Na Sněžku lanovkou, dolů po svých.

Ne každému se chce na nejvyšší horu České republiky vystoupat po svých, a proto turistům přijde vhod kabinová lanovka, díky které se z Peci pod Sněžkou dostanou až na její vrchol za pouhých 15 minut. Původní sedačková lanovka pocházela z roku 1949, ale v roce 2013 byla nahrazena novou kabinovou lanovou dráhou se třemi nástupními stanicemi – Pec pod Sněžkou, Růžová hora a Sněžka. Okolí stanic Růžová hora a Sněžka láká návštěvníky k dalším procházkám a výletům. Nachází se zde celá řada značených turistických cest do Velké Úpy, k Luční boudě a zpět do Pece pod Sněžkou, do Horní Malé Úpy i do Špindlerova Mlýna.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Jedinečná podívaná na Stezce v oblacích.

Jedinečná podívaná na Stezce v oblacích.

V okrese Ústí nad Orlicí se obklopena Orlickými horami a Jeseníky rozkládá obec Dolní Morava, kterou už od loňského roku kde kdo zná. Vyrostla zde totiž atrakce, která svým rozsahem nemá v České republice konkurenci a patří mezi ojedinělé stavby také v evropském měřítku. Stezka v oblacích stojí ve výšce 1116 metrů nad mořem, kde mohou návštěvníci spatřit překrásné výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, hlavní hřeben Jeseníků, ale i Krkonoše. O vzhled této unikátní stavby se postaral architekt Zdeněk Fránek, který se při jejím navrhování nechal inspirovat chaotickým letem nočního motýla. Během výstupu po stezce návštěvník nejen zažije jedinečný zážitek z takové výšky, ale díky informačním tabulkám se také seznámí se zajímavostmi z okolí. Zpáteční cesta je zpestřena jízdou na 101 metrů dlouhém tobogánu s okénky.

Olympijský park Rio - Lipno

Vyzkoušejte si olympijské disciplíny na Lipně.

Vyzkoušejte si olympijské disciplíny na Lipně.

Rekreační oblast Lipensko každoročně láká turisty, a to zejména rodiny s dětmi, na bohatou nabídku atraktivit. Co takhle zkusit místní aquapark, hopsárium, cyklostezky a cyklotrasy, koloběžkovou trať, bobovou dráhu nebo také vyhlášenou Stezku korunami stromů? Letos v srpnu Lipno nabídne ještě větší porci zábavy pro celou rodinu, návštěvníci budou mít možnost načerpat atmosféru Letních olympijských her, jako by byli v Riu. Olympijský park Rio nabídne celou řadu sportů a aktivit pro děti i dospělé, bude také možné na velkoplošných obrazovkách sledovat aktuální dění v Riu a podporovat tak české reprezentanty u přímých přenosů. A možná se s nějakým sportovcem dokonce osobně setkáte.

Areál Kouty

Areál Kouty nabízí nejdelší koloběžkový sjezd.

Areál Kouty nabízí nejdelší koloběžkový sjezd.

V samém srdci Jeseníků leží areál Kouty nad Desnou, který nabízí jedinečné zážitky i v letní sezoně. Milovníci koloběžek mají možnost si zde užít sedmnáctikilometrový sjezd, během kterého se mohou kochat výhledy na Praděd či ostatní jesenické vrcholy. Areál Kouty nabízí také exkurze v přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně, která si již několik let drží své místo v žebříčku deseti nejnavštěvovanějších turistických cílů v České republice. S těmi nejmenšími návštěvníky se můžete vydat za poznáním do kouteckého lesního skanzenu.

Hlasovat pro svou nejoblíbenější DestinaCZi můžete celkem v pěti kategoriích. Další tři vám portál Kudy z nudy představí v příštích týdnech. Pokud jste již nyní našli svého favorita, můžete mu věnovat svůj hlas nebo rovnou všech deset, které v soutěži máte.

Stačí navštívit stránku www.soutezdestinacze.cz, zaregistrovat se a přerozdělit svých deset hlasů. Každý hlasující se přitom může rozhodnout, zdali podpoří deset různých finalistů nebo všechny hlasy přidělí jen jedinému z nich.

Každý týden navíc budou tři z vás odměněni poukazy na služby u jednotlivých finalistů, dárkovými balíčky, vstupenkami či exkluzivní foto publikací Česko – země příběhů. Jednou měsíčně bude předána i hlavní výhra: 2x ubytování na zámku ve Žďáru nad Sázavou a 1x pobyt pro 2 osoby na dvě noci ve Welness hotelu Diana ve Velkých Losinách. Hlasování probíhá až do konce září.

Více informací o samotné soutěži a jednotlivých finalistech najdete na www.soutezdestinacze.cz.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipu a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delsí dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!


Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Alitalia: zimní síť 2017 - 2018

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Díky své skvělé síti poskytuje Alitalia kompletní pokrytí Itálie a nabízí přímé lety do hlavních evropských měst,...

Šanghaj: Nechte se svést kráskou orientu

Šanghaj: Nechte se svést kráskou orientu.

Plánujete navštívit Čínu? Její nejlidnatější město Šanghaj můžete pojmout jako začátek nezapomenutelné cesty po této...

S obrazovou publikací Česko krásné, Česko mé za krásami naší země

Objemná obrazová publikace vás vezme na proslulá, ale i méně známá místa Čech,...

Nakladatelství freytag & berndt připravilo obrazovou publikaci Česko krásné, Česko mé mapující působivá místa naší...

Najdete na iDNES.cz