Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deset rad jak si vybrat pokladnu pro EET

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Nenechte se napálit při výběru pokladny pro EET! Tak může znít jednoduchá rada pro všechny podnikatele, kteří od 1. prosince musejí přejít na EET. Jak se v nabídkách pokladních systémů zorientovat a na co si dát při výběru pozor? S Radanou Křížovou z eet1 jsme pro vás sestavili deset užitečných rad.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Elektronická evidence tržeb | foto: EET1

1.Zjistěte si, jaká je pro vás nejlepší možnost připojení k internetu.

„EET vyžaduje zařízení, které dokáže elektronicky komunikovat přes internet, aby mohlo poslat údaje o transakci Finanční správě, která přijetí potvrdí unikátním kódem vytištěným na každé účtence. Pokud nemáte pevné připojení k internetu, můžete čerpat z nabídky zařízení s bezdrátovou komunikací,“ uvádí Radana Křížová z eet1.

V případě, že provozujete pokladnu v místě bez mobilního signálu, je možné požádat o výjimku z povinnosti evidovat tržby online. Údaje o transakci je pak nutné zaslat nejpozději do 5 dnů od uskutečnění evidované tržby. Pokladna by tedy měla umět data uchovávat i offline.

2.Mějte přehled o platbách.

Elektronická evidence tržeb

Elektronická evidence tržeb

V dnešní době již nemusíte otevírat pokladnu, abyste spočítali peníze. Využijte možností, které nabízí moderní technologie, a sledujte přes vzdálený internetový přístup třeba během služební cesty, jak si vedou vaše obchody. Tuto funkci automaticky umožňují například všechna řešení od značky eet1.

3.Požadujte intuitivní a uživatelsky příjemná zařízení.

Moderní elektronické pokladny s dotykovými displeji a robustním softwarem by neměly vyžadovat dlouhé seznamování a zaškolování obsluhy. Jejich funkce musí být účelné a odpovídat požadavkům provozu.

4.Chtějte odolná zařízení.

Systém pokladny a tiskárny účtenek by měl být nenáročný na údržbu a hlavně dostatečně dimenzovaný na intenzivní provoz.

5.Trvejte na bezpečnosti.

Elektronická evidence tržeb

Elektronická evidence tržeb

Elektronická či nikoliv, pokladna by měla být pořád pokladnou. Pokladní zásuvka by měla být místem, kde se o své tržby bát nemusíte. Avšak s elektronizací souvisí i softwarové zabezpečení vaší pokladny.

6.Ověřte si servis.

Ačkoliv by měla být bezporuchovost důležitým kritériem pro výběr, nežijeme v dokonalém světě a čas od času nastane závada. Oprava musí být rychlá, aby výpadek nenarušil provoz. „V eet1 ručíme za rychlý servis. Řadu poruch jsme schopni odstranit dálkovým přístupem přes internet,“ říká Radana Křížová.

7.Propojte pokladnu se skladem.

Proč vést dvojí záznamy o zboží. Jeden v pokladně a druhý ve skladu, když existuje možnost propojit automaticky záznam o tržbě s evidencí uskladněného zboží. Zjistěte si, zda to vaše pokladna umožní. Značka eet1 vyřešila tento bod jednoduše tak, že skladové hospodářství automaticky obsahují všechna jejich řešení. A to stále za stejnou cenu 399 Kč měsíčně.

8.Seznamte se s nabídkou příslušenství.

Elektronická evidence tržeb

Elektronická evidence tržeb

Samozřejmostí by měla být tiskárna účtenek, které je obchodník povinen předat zákazníkovi. Ale pokud váš provoz potřebuje například čtečku čárkových kódů, čtečku kreditních karet nebo váhu na zboží, měli byste si ověřit, jestli je možné toto příslušenství snadno propojit přímo s vaší elektronickou pokladnou.
Můžete tím ušetřit čas i námahu.

9.Prověřte varianty zálohování.

Zákon ukládá plátcům DPH uchovávat daňové doklady a daňovou evidenci k DPH deset let. Nemá smysl se zavalit schováváním rychle blednoucích účtenek, když lze data z elektronické evidence tržeb zálohovat na externích úložištích.

Někteří prodejci pokladen nabízejí svým zákazníkům takovou službu bezplatně. Může to ušetřit čas, ale hlavně budou Vaše data v bezpečí před ztrátou způsobenou třeba poškozením či zničením Vašeho vlastního archivu. Radana Křížová zdůrazňuje: „V eet1 garantujeme zálohu dat v cloudu, a to po dobu jedenácti let, což je o rok více, než ukládá zákonná povinnost. Naši zákazníci se tak nemusí o nic starat.“

10.Vyberte pokladnu s e-zbožím a na EET vydělejte!

Elektronická evidence tržeb

Elektronická evidence tržeb

Elektronizace tržeb může přinést podnikatelům výhodu v podobě snadného rozšíření sortimentu o zboží nehmotné povahy, které může prodávat pomocí své pokladny. Vaši nabídku tak můžete pomocí správné pokladny obohatit například o vstupenky na koncerty a show, loterijní kupony, elektronické knihy nebo pojištění. Jediná značka, která tuto funkcionalitu nabízí, je eet1.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.