Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Deset mýtů o hubnutí aneb kila dolů s vyváženou stravou a VacuShape

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
"Zaručených" zásad správného hubnutí existuje nespočet. Většina z nich však patří spíše do kategorie mýtů a pověr. Proto jsme pro vás s prof. MUDr. Karlem Martiníkem, DrSc., z Institutu zdraví v Hradci Králové, vybrali alespoň ty, ve kterých byste měli mít určitě jasno.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

10 mýtů o hubnutí aneb Kila dolů s vyváženou stravou a VacuShape | foto: WELLNESS PROFI s.r.o.

1. Budu-li striktně dodržovat dietu, která mi vyhovuje, dostaví se hubnutí

K hubnutí vám krátkodobě pomůže jakýkoli dietní režim. Avšak, neznáte-li svůj metabolický vzorec (tedy jak spalujete, zda patříte k spíše k masožravcům či nikoli, apod.), spíše si uškodíte. A to nejen nyní, ale i do budoucna. Proto doporučujeme soustředit se spíše na celkovou úpravu životosprávy s dostatkem zeleniny, ovoce, netučného masa a ryb. Ta by měla být samozřejmě doplněna vhodným, nejlépe aerobním, pohybem.

2. Ze stravy vyloučím všechny tuky a budu jíst jen nízkokalorické potraviny

Ne všechny tuky jsou škodlivé. Například Omega3 mastné kyseliny jsou důležitou součástí prevence civilizačních chorob.  Tuk, co ničí naše postavy a zabíjí, není z jídla. Vytváříme si jej sami nedostatkem pohybu, špatným životním stylem, ale bohužel na vině jsou i genetické dispozice. Nízkokalorická strava tedy není žádnou záchranou. Zmenší sice velikost tukových buněk, ovšem spolu s nimi odchází i svalovina. A to je špatně.

3. Snídat je možné vlastně cokoliv

První ranní jídlo má být sice vydatné, ale neznamená to, že si můžete dát tři koblihy a zapít je kakaem. Při hubnutí by snídaně měla být vyvážená a povzbuzující, nikoli moc tučná či sladká. Vhodný je například celozrnný chléb, trochu šunky nebo sýra, mléčný výrobek a kus ovoce.

4. Večer bychom už měli jíst jen ovoce a zeleninu

Záleží na vašem metabolickém vzorci. Tzv. býložravci se budou při tomto režimu cítit skvěle, masožravci však toto utrpení nevydrží. Správně je, že při hubnutí bychom si večer měli dát už jen jídla s nízkým glykemickým indexem.

5. Čím víc budu dřít v posilovně, tím rychleji zhubnu

Záleží na každém jednotlivci. Důležitý je aerobní charakter pohybu, nikoli to, že budete dřít. Někdo tedy rád tančí, druhý chodí na dlouhé procházky a další cvičí ve fitness centru. Vždy je ale důležité poradit se o vhodném pohybu s lékařem nebo alespoň instruktorem. Všeho moc škodí, pokud jste se dlouho nehýbali, je třeba začít opatrně a nejlépe pod odborným vedením. Vhodné je v této souvislosti například cvičení v trenažéru chůze VacuShape. Efekt aerobního pohybu, který pomáhá při hubnutí, je zde totiž podpořen pobytem v podtlakové kabině, která aktivuje metabolismus tuků.

6. Budu jíst pilulky na hubnutí a zhubnu

Žádné pilulky nezařídí to, abyste zhubli. Základem vždy zůstává racionální strava a pohyb. Pilulky na hubnutí vám pouze mohou pomoci udržet režim, který jste si zvolili. Vždy se o nich ale předem poraďte s lékařem. Pilulka na hubnutí od kamarádky není dobré řešení. Věřte, že doopravdy neexistuje žádná, která by sama zničila vaše tukové zásoby, zatímco sledujete oblíbený seriál u televize.

7. Večer, po cvičení, už nesmím nic jíst

Podle intenzity pohybových aktivit je třeba doplnit minerály a tekutiny. U některých lidí je rovněž třeba kompenzovat ztráty energie - opět záleží na individuálním energetickém vzorci.

VacuShape je výborným pomocníkem při hubnutí

10 mýtů o hubnutí aneb Kila dolů s vyváženou stravou a VacuShape2

8. Dietu musím držet tak dlouho, dokud se nedostanu na vysněnou váhu

Dieta je sama o sobě "cestou do pekla". Pro hubnutí je mnohem prospěšnější vyhnout se stresům, pestře se stravovat a najít vhodné cvičení aerobního a anaerobního (tj. krátkého a intenzivního) charakteru, jaké nabízí například trenažér chůze VacuShape. V kabině přístroje totiž dochází díky pohybu a řízenému podtlaku k prokrvování, které aktivuje či urychlí vstřebání nežádoucích tuků. Zároveň se organismus lépe zbavuje metabolických zplodin. Silné prokrvení pokožky a lepší zásobování svalů kyslíkem, vitamíny, minerálními látkami a enzymy navíc působí pozitivně i proti celulitidě.

9. V těhotenství se jí za dva, proto je dobré zhubnout před ním

Miminku i mamince více prospívá zdravá a lehká strava. Velký nárůst váhy v těhotenství může způsobit různé komplikace a zdravotní problémy. Preventivní hubnutí před plánovaným těhotenstvím je však přesto nesmyslné. Namísto toho by ženy měly znormalizovat svůj metabolismus. Pak budou ony i jejich děti zdravé.

10. Kdo chce být štíhlý, jí jen potraviny s nízkým glykemickým indexem

V žádném případě to neplatí pro každého. Zatímco u někoho hraje glykemický index velkou roli, u jiného je zcela zanedbatelný. Opět záleží na metabolickém vzorci každého z vás.

10 mýtů o hubnutí aneb Kila dolů s vyváženou stravou a VacuShape1

O trenažéru VacuShape

10 mýtů o hubnutí aneb Kila dolů s vyváženou stravou a VacuShape3

Konstrukce trenažéru VacuShape je postavena na faktech, že pro spalování tuku a následné hubnutí je nezbytný pohyb a dostatečné prokrvení problémových partií, jako jsou boky, břicho, hýždě a stehna.

Prokrvení problémových partií zajistí vakuová kabina s řízeným podtlakem a aerobní pohyb chůze. Podtlakem je aktivován nejenom metabolismus tuků, ale i lymfatický systém, který zajišťuje lepší odvádění metabolických zplodin.

Silné prokrvení pokožky a lepší zásobování kyslíkem, vitamíny, minerálními látkami a enzymy navíc pozitivně působí proti pomerančové kůži. Pleť je při pravidelné aplikaci hladší a jemnější.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Věnujte úžasný dárek, na který se jen tak nezapomene! Komu uděláte radost? Adrenalinové nebo letní zážitky můžete...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dva měsíce proměny: V kondici jako už dlouho ne

Kamila Rusiňáková

Tři ženy, které se přihlásily do programu Cambridge Weight Plan a již dva měsíce dodržují zásady nového životního...

Najdete na iDNES.cz