Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

PREdistribuce vznikla před deseti lety

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mohli bychom hodnotit a bilancovat, co se za desetiletí existence společnosti PREdistribuce, a.s., která patří do Skupiny PRE, podařilo realizovat a dokončit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Venkovní rozvodna na Lhotce zajišťuje dostatek elektřiny pro významně obydlenou část Prahy 4. | foto: PRE

Nicméně my – coby energetici v Praze, se snažíme více hledět kupředu, abychom pro naše hlavní město zajistili spolehlivou dodávku elektřiny a to v dostačujícím množství a požadované kvalitě nejen stávajícím zákazníkům, ale i těm budoucím v nových obchodně administrativních celcích či obytných částech Prahy.

Dnešní turbulentní doba plná změn v oblasti energetiky v celoevropském regionu přinese určitě velmi zajímavý či dokonce bouřlivý rok plný legislativních změn. S velkou pravděpodobností bude ústavními orgány schválena novela energetického zákona, dále zákon o podpoře obnovitelných zdrojů a následně i nový tarifní systém s dopadem na všechny koncové zákazníky i na celý energetický trh. Jako regulovaná firma však optimisticky očekáváme nové podmínky pro činnost i v další regulační periodě od roku 2016, které nám stanoví ERÚ.

Při ohlédnutí za loňským rokem můžeme konstatovat, že zásobovací oblast hlavního města Prahy - jako jediná v rámci ČR - nezaznamenala výrazný pokles dodávky elektřiny z předávacích míst, ani výrazně nižší dosahované technické maximum oproti období před ekonomickou krizí. Bohužel zároveň nestoupá dosahovaný objem a výkon. Ten spíše stagnuje těsně pod svými dosaženými maximálními hodnotami. Buďme však optimisty a věřme, že nadprůměrně teplá zima a relativně chladné léto loňského roku se již nebudou opakovat.

Venkovní vedení v hlavním městě je už jen v okrajových částech Prahy. Naprostá...

Venkovní vedení v hlavním městě je už jen v okrajových částech Prahy. Naprostá většina energetické sítě města je pod zemí v kabelech.

V posledních letech uskutečnila PREdistribuce

vedle mnoha projektů modernizace na hladině 22 kV i 1kV několik významných staveb. V roce 2013 byla započata výstavba kabelových tunelů pro připojení budoucí rozvodny TR 110/22 kV Karlín, s jejíž realizací se počítá v letech 2015 – 2016. K dalším důležitým stavbám patří zejména: úplné dokončení modernizace transformoven TR 110/22kV v Letňanech a na Lhotce, obnova transformovny TR 110/22 kV Třeboradice (s termínem dokončení do 2016), výstavba nové transformovny TR 110/22 kV Uhříněves s kabelovým tunelem (dokončení do 2017), pokračování v rekonstrukci jednoho z napájecích uzlů Prahy v oblasti TR Chodov (do konce 2016) a obnova části venkovního vedení 110 kV mezi TR Červený vrch – TR Sever. Klíčovou investici představuje rovněž zavádění nového řídicího systému SCADA, který výrazně vylepší možnost dálkového řízení sítí na hladinách 110kV a 22kV. Vzhledem k hustotě zástavby a důležitosti rychlé obnovy napětí po výpadcích si po více než 12 letech naši dispečeři jistě nový dispečerský systém pro svoji činnost zaslouží.

V plánech pro blízkou budoucnost jsou zaneseny i záměry realizovat nové transformovny u Slivence na rozvoj oblasti na jihozápadě města či s ohledem na vybudování nové trasy D pražského metra výstavba TR Písnice. Rovněž uvažujeme zrealizovat kolem roku 2020 novou transformovnu 110/22kV u mezinárodního letiště Václava Havla i s ohledem na vybudování velkokapacitní dopravy Praha-Ruzyně-Kladno. Kontinuálně budou nadále probíhat obnovy dožívajících páteřních venkovních vedení 110 kV na kraji hlavního města.

Ze stručného výčtu nejdůležitějších investičních akcí vyplývá, že PREdistribuce pokračuje ve zkvalitňování dodávek elektrické energie na území hlavního města Prahy, aby zajistila udržení vysokého standardu služeb, na které jsou naši zákazníci zvyklí a dbá i v koordinaci s městským akcionářem a provozovatelem přenosové soustavy firmou ČEPS i na postupných krocích pro zajištění bezpečnosti nepřetržité dodávky do Prahy.

Navíc připravujeme na základě požadavků investorů a developerů řadu investičních záměrů v nezastavěných částech města, takže Praha jako hlavní město bude svým významem nadále růst. Důležitý ukazatel představuje také evidence dat předávaných ERÚ a operátorovi trhu OTE, ze které vyplývá, že v minulé regulační periodě přibylo téměř 40 tis. odběrných míst, což by se mělo pozitivně projevit výhledově ve spotřebě.

Fotovoltaická elektrárna Syrovice na Jižní Moravě patří do portfolia...

Fotovoltaická elektrárna Syrovice na Jižní Moravě patří do portfolia obnovitelných zdrojů Skupiny PRE.

Očekávané změny trendů energetiky v Evropě ovlivňují i v PREdistribuci strategii investování. Přestože sítěmi již neprotéká rekordní množství elektřiny a nedosahujeme v poslední době překonávání maxim výkonu, očekáváme ještě intenzivnější nástup připojování malých decentrálních zdrojů do sítí 22kV a 1kV. Zvýšené investice plánujeme v dalších letech do cílené obnovy sítí těchto napěťových sítí a zavádění nových technologických prvků pro řízení sítí a sběr dat. Současně se zaváděním chytrého měření pro možnost regulace zátěží a komunikace se zákazníky, chystáme zvýšit inteligenci sítí v rozsahu jedné třetiny stávajících trafostanic 22/1kV. Dle našich výpočtů jedině tímto „pochytřením“ s možností dálkového ovládání a řízení zajistíme stávající úroveň spolehlivosti a bezpečnosti sítí i pro další období. Naopak snížíme investice do sítí VVN, abychom vykompenzovali nárůst investic do nižších úrovní. Neznamená to však, že se zastaví výstavba nových plánovaných rozvoden 110/22 kV a obnova páteřní sítě. Nová investiční výstavba bude podmíněna konkrétními požadavky zákazníků a nemožností zajistit rezervovaný příkon ze stávajících zdrojů.

S potěšením můžeme konstatovat, že společnost PREdistribuce zůstala i v roce 2014 nejspolehlivějším distributorem v ČR. Většina koncových zákazníků si tudíž ani nepamatuje, kdy naposledy byla více než hodinu bez proudu vinou výpadku na zařízení PREdi. Zásluhu na tom má cílená obnova zařízení ve všech napěťových úrovních, dodržování koncepce zajištění v kabelové síti a hlavně úsilí a nasazení všech zaměstnanců Skupiny PRE, vysoká odbornost a zkušenosti všech techniků PREdistribuce, kteří dodržují zavedené postupy při péči o zařízení, což se projevuje i v udržení provozuschopnosti a spolehlivosti veškerého zařízení i minimem pracovních úrazů v sítích PREdistribuce.

Zaměstnanci PREdistribuce jsou hrdí na svoji práci a na to, že můžou významnou mírou přispět k zajištění chodu a života hlavního města a zajistit kvalitní a pokud možno nepřetržité dodávky všem koncovým zákazníkům. Zároveň chtějí nadále udržet dobré jméno Skupiny PRE, bez její podpory by společnost PREdistribuce nebyla tak kvalitním distributorem elektřiny.

S heslem či mottem: „Praha svítí, Praha nevypadává“, jdeme do dalších let!

Milan Hampl

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Činoherní klub vás zve na inscenaci Černý med

Činoherní klub vás zve na inscenaci Černý med

Že dialog mezi mužem a ženou není vždy jednoduchý, vám odhalí nová inscenace Černý med, kterou 19. ledna 2018 uvedl...

IKEM startuje už za týden nový charitativní běžecký projekt Proběhni.se

IKEM startuje už za týden nový charitativní běžecký projekt Proběhni.se

Tři sta tisíc pacientů se srdečními chorobami skončí každoročně v českých nemocnicích. Navíc polovina lidí v Česku na...

Jak to bylo s bestsellery Tima Weavera v Česku

Bestsellery Tima Weavera vydává v Česku nakladatelství Mystery Press

V těchto dnech vyšel strhující thriller Hon na mrtvého, což je první případ Davida Rakera, specialisty na pátrání po...

Najdete na iDNES.cz