Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Den otevřených dveří na VŠCHT Praha

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V pátek 19. a v sobotu 20. listopadu otevírá své dveře, laboratoře a posluchárny Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Zájemci o studium na VŠCHT Praha či ti, kteří zatím váhají a rozhodují se, mají možnost navštívit den otevřených dveří na VŠCHT Praha a seznámit se s řadou zajímavých oborů, které se tu dají studovat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Den otevřených dveří na VŠCHT Praha | foto: VŠCHT Praha

Chemie už dávno vzlétla od jednoduchých zkumavek a mikroskopů do vyšších sfér, míří do budoucnosti. Na VŠCHT Praha se dnes posouvají dál vědecké poznatky v oblasti bio- a nanotechnologií, současná chemie to je i biomedicína, alternativní zdroje energie a zdravé potraviny.

VŠCHT Praha má čtyři fakulty - Fakultu chemické technologie, Fakultu technologie ochrany prostředí, Fakultu potravinářské a biochemické technologie a Fakultu chemicko-inženýrskou.

Umožňuje absolvovat jak bakalářský stupeň vysokoškolského vzdělání, tak magisterský i doktorský. Den otevřených dveří na VŠCHT Praha, na kterém budou speciálně k tomuto účelu připraveny ukázky špičkové laboratorní techniky, vás seznámí s tím, jaké zajímavé obory se dají na této škole studovat, co se dá zjistit špičkovými přístroji a také, čím můžete být, až budete držet v ruce diplom absolventa této školy.

Informatika v kombinaci s chemií na VŠCHT Praha

biochemiePokud navštívíte den otevřených dveří na VŠCHT Praha, můžete zjistit například to, že jedním z velmi atraktivních oborů nabízených právě touto školou je studium propojující vzdělání informatické se vzděláním chemickým. Jedná se o bakalářský obor Informatika a chemie a navazující magisterský obor Aplikovaná informatika v chemii (viz ich.vscht.cz). Obor s podobným zaměřením v České republice dosud neexistuje a obor tohoto typu s informačním zázemím VŠCHT Praha (nejkomplexnější a nejkvalitnější soubor literatury a databází z oblasti chemie a příbuzných oborů v ČR) je v České republice naprosto unikátní. Hlavním cílem studia je vychovat kvalitního multidisciplinárního informatika.

Bakalářský obor je zaměřen na výuku programovacích technik sloužících k získávání, zpracování, publikování a správě informací a vědeckých dat, v magisterském oboru je pak důraz kladen na analýzu rozsáhlých datových souborů a na vyhledávání zákonitostí v datech ukrytých.

Posluchači se seznámí s takovými progresivními disciplínami jako jsou vytěžování znalostí z dat (angl. data mining), počítačové modelování chemických dějů na molekulové úrovni, bioinformatika či chemoinformatika.

Zjistěte, jaké budou vaše možnosti uplatnění

Díky vyvážené kombinaci informatických, chemických a všeobecných předmětů jsou studenti oboru Informatika a chemie uplatnitelní např. jako manažeři duševního vlastnictví, odborní informační pracovníci v redakcích či knihovnách, manažeři mediálních vztahů či odborní referenti orgánů státní správy.

Absolventi VŠCHT Praha nacházejí zaměstnání i ve firmách chemických (např. na pozici vedoucího laboratoře) nebo v oboru informačních technologií.

VŠCHT Praha nezastírá, že jde o studium náročné. Na druhé straně obor je koncipován tak, aby pracovitý student, který studuje zejména proto, aby se v životě uplatnil a budoucí práce se mu stala koníčkem, nebude mít s absolvováním oboru problém.

logo VŠCHT Praha

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Operativní leasing BARTH Operák je jednoduchá cesta k novému vozu

Operativní leasing BARTH Operák je jednoduchá cesta k novému vozu

BARTH Operák je operativní leasing, který nabízí více než 100 modelů vozů značek Volkswagen, ŠKODA, Audi, SEAT, Kia a...

Češi cestují stále více, rádi sáhnou po celoročním cestovním pojištění

Češi cestují do ciziny jako nikdy dříve

Češi mají obrovskou chuť ve volném čase cestovat. 64 % Čechů vyráží na pobytové zájezdy a mnoho jich jezdí i na vlastní...

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Najdete na iDNES.cz