Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Den otevřených dveří na VŠCHT Praha

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V pátek 19. a v sobotu 20. listopadu otevírá své dveře, laboratoře a posluchárny Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Zájemci o studium na VŠCHT Praha či ti, kteří zatím váhají a rozhodují se, mají možnost navštívit den otevřených dveří na VŠCHT Praha a seznámit se s řadou zajímavých oborů, které se tu dají studovat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Den otevřených dveří na VŠCHT Praha | foto: VŠCHT Praha

Chemie už dávno vzlétla od jednoduchých zkumavek a mikroskopů do vyšších sfér, míří do budoucnosti. Na VŠCHT Praha se dnes posouvají dál vědecké poznatky v oblasti bio- a nanotechnologií, současná chemie to je i biomedicína, alternativní zdroje energie a zdravé potraviny.

VŠCHT Praha má čtyři fakulty - Fakultu chemické technologie, Fakultu technologie ochrany prostředí, Fakultu potravinářské a biochemické technologie a Fakultu chemicko-inženýrskou.

Umožňuje absolvovat jak bakalářský stupeň vysokoškolského vzdělání, tak magisterský i doktorský. Den otevřených dveří na VŠCHT Praha, na kterém budou speciálně k tomuto účelu připraveny ukázky špičkové laboratorní techniky, vás seznámí s tím, jaké zajímavé obory se dají na této škole studovat, co se dá zjistit špičkovými přístroji a také, čím můžete být, až budete držet v ruce diplom absolventa této školy.

Informatika v kombinaci s chemií na VŠCHT Praha

biochemiePokud navštívíte den otevřených dveří na VŠCHT Praha, můžete zjistit například to, že jedním z velmi atraktivních oborů nabízených právě touto školou je studium propojující vzdělání informatické se vzděláním chemickým. Jedná se o bakalářský obor Informatika a chemie a navazující magisterský obor Aplikovaná informatika v chemii (viz ich.vscht.cz). Obor s podobným zaměřením v České republice dosud neexistuje a obor tohoto typu s informačním zázemím VŠCHT Praha (nejkomplexnější a nejkvalitnější soubor literatury a databází z oblasti chemie a příbuzných oborů v ČR) je v České republice naprosto unikátní. Hlavním cílem studia je vychovat kvalitního multidisciplinárního informatika.

Bakalářský obor je zaměřen na výuku programovacích technik sloužících k získávání, zpracování, publikování a správě informací a vědeckých dat, v magisterském oboru je pak důraz kladen na analýzu rozsáhlých datových souborů a na vyhledávání zákonitostí v datech ukrytých.

Posluchači se seznámí s takovými progresivními disciplínami jako jsou vytěžování znalostí z dat (angl. data mining), počítačové modelování chemických dějů na molekulové úrovni, bioinformatika či chemoinformatika.

Zjistěte, jaké budou vaše možnosti uplatnění

Díky vyvážené kombinaci informatických, chemických a všeobecných předmětů jsou studenti oboru Informatika a chemie uplatnitelní např. jako manažeři duševního vlastnictví, odborní informační pracovníci v redakcích či knihovnách, manažeři mediálních vztahů či odborní referenti orgánů státní správy.

Absolventi VŠCHT Praha nacházejí zaměstnání i ve firmách chemických (např. na pozici vedoucího laboratoře) nebo v oboru informačních technologií.

VŠCHT Praha nezastírá, že jde o studium náročné. Na druhé straně obor je koncipován tak, aby pracovitý student, který studuje zejména proto, aby se v životě uplatnil a budoucí práce se mu stala koníčkem, nebude mít s absolvováním oboru problém.

logo VŠCHT Praha

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.