Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Den otevřených dveří na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě nabízí přírodovědecké, humanitní i umělecké studijní programy. Pro snadnější orientaci jsme nejen pro uchazeče o studium připravili Den otevřených dveří ve středu 18. 1. 2017, informuje Oddělení pro informace a rozvoj fakulty.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Virtuální realita v praxi: výlet k horizontu černé díry | foto: archiv FPF

Prezentace proběhne ve dvou vlnách se společným zahájením v univerzitní aule v 10.00 a ve 12.00. Umožníme vám tak blíže si prohlédnout náplň studia jednotlivých programů i na ústavech a výzkumných centrech fakulty.

Studiem na naší fakultě můžete zaměřit své vzdělávání na vědeckou a akademickou kariéru, nebo najít uplatnění ve státní správě, ve veřejnoprávním sektoru i v privátní sféře.

Na letošním dni otevřených dveří vezmeme zájemce o studium fyzikálních oborů za pomocí naší unikátní technologie virtuální reality na výlet k horizontu událostí černé díry nebo na návštěvu povrchu exoplanety ve velmi raném vesmíru. Budete si také moci prohlédnout nově vybudovanou astronomickou observatoř.

Bakalářské, magisterské i doktorské studenty fyzikálních oborů zapojíme již v průběhu studia do výzkumu černých děr a neutronových hvězd, výzkumu teorie gravitace nebo do vědeckých programů observačních kosmických misí ESA i jiných kosmických agentur. Studentům umožníme absolvovat stáže na předních světových vědeckých pracovištích, jako jsou University of Oxford, Osservatorio Astronomico di Roma, švýcarský International Space Science Institute nebo italská Scuola Internazionale Superiore di Studi Avanzati.

Pracoviště Ústavu cizích jazyků představíme z rozličných úhlů pohledu. Oddělení anglistiky a amerikanistiky vás vtáhne do hry formou populárně-naučné přednášky A Tale of Two Cities, pojednávající o dvou významných anglických městech, která zároveň ztělesňují výrazné aspekty britské kultury, historie a vzdělanosti. Oddělení germanistiky vám atraktivním způsobem vylíčí mezinárodní charakter studia podpořený dlouholetou a úspěšnou spoluprací s německými a rakouskými kulturními a vzdělávacími institucemi. A konečně Oddělení italistiky vám představí optikou studentů atraktivní výměnné studijní programy a pobyty v zahraniční.

Ústav bohemistiky a knihovnictví se vám bude prezentovat nejen odbornými přednáškami, ale také uměleckými aktivitami jako např. inscenováním básnického textu a jeho interpretací v podání pedagogů Oddělení české literatury. Představení vlastní umělecké tvorby se budou věnovat i pedagogové a studenti Oddělení české literatury, Oddělení audiovizuální tvorby i Oddělení kulturní dramaturgie. Zájemcům o studium představíme festival Opavský Páv, aktivity studentského divadelního souboru a divadelní festival Na cestě.

Studenti oboru Audiovizuální tvorba při natáčení filmu

Studenti oboru Audiovizuální tvorba při natáčení filmu

Pracovníci i studenti Ústavu historických věd a Ústavu archeologie vám nabídnou studium akademických i profesních studijních programů. Studium historických věd seznamuje studenty s prací s historickými prameny i kulturním dědictvím a umožňuje orientovat se v obecných, národních a regionálních dějinách.

Studium historie a archeologie klade důraz na propojení teoretických a praktických znalostí a využívá k tomu řady exkurzí, terénních praktik i odborných praxí. Absolventi nacházejí uplatnění v archivech, muzeích, vědeckých institucích ale i ve veřejné správě, cestovním ruchu, public relations, žurnalistice a privátní sféře.

Ústav lázeňství gastronomie a turismu vám představí profesně zaměřený bakalářský obor Lázeňství a turismus, jediný svého druhu na českých vysokých školách. Poskytuje znalosti a dovednosti pro kvalifikované uplatnění na výkonných, organizačních i řídících místech v oblasti gastronomie, hotelnictví a cestovního ruchu. Při studiu klademe důraz na jazykové a komunikační dovednosti, umožňující specializovanou práci s náročnými klienty i působení ve špičkových zařízeních doma nebo v zahraničí.

Na Dni otevřených dveří vás také seznámíme s možnostmi studia na Ústavu informatiky a Institutu tvůrčí fotografie.

Bližší informace naleznete na webu fakulty www.fpf.slu.cz.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Moravskoslezský kraj vyhlašuje další kotlíkové dotace.
Moravskoslezský kraj vyhlašuje další kotlíkové dotace

Využijte dotaci až 150 000 Kč a pořiďte si do své domácnosti nový, úsporný kotel. Ušetříte peníze, ochráníte zdraví svých dětí a zlepšíte ovzduší ve svém okolí.  celý článek

Soutěž o pátého inovačního oskara je v plném proudu.
Soutěž o pátého inovačního oskara je v plném proudu

Až do 15. září se malé a střední firmy mohou přihlašovat do soutěže Inovační firma Moravskoslezského kraje, kterou 28. března oficiálně vyhlásil...  celý článek

Ostravar slaví 120 a o víkendu zve všechny na narozeninovou oslavu do pivovaru.
Ostravar slaví 120 a o víkendu zve všechny na narozeninovou oslavu do pivovaru

Pivovar Ostravar oslaví dvacátého čtvrtého října již své 120. narozeniny. Od chvíle, kdy první vrchní sládek ostravského pivovaru František Hörbinger roztopil...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.