Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Den otevřených dveří na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě nabízí přírodovědecké, humanitní i umělecké studijní programy. Pro snadnější orientaci jsme nejen pro uchazeče o studium připravili Den otevřených dveří ve středu 18. 1. 2017, informuje Oddělení pro informace a rozvoj fakulty.

Virtuální realita v praxi: výlet k horizontu černé díry | foto: archiv FPF

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prezentace proběhne ve dvou vlnách se společným zahájením v univerzitní aule v 10.00 a ve 12.00. Umožníme vám tak blíže si prohlédnout náplň studia jednotlivých programů i na ústavech a výzkumných centrech fakulty.

Studiem na naší fakultě můžete zaměřit své vzdělávání na vědeckou a akademickou kariéru, nebo najít uplatnění ve státní správě, ve veřejnoprávním sektoru i v privátní sféře.

Na letošním dni otevřených dveří vezmeme zájemce o studium fyzikálních oborů za pomocí naší unikátní technologie virtuální reality na výlet k horizontu událostí černé díry nebo na návštěvu povrchu exoplanety ve velmi raném vesmíru. Budete si také moci prohlédnout nově vybudovanou astronomickou observatoř.

Bakalářské, magisterské i doktorské studenty fyzikálních oborů zapojíme již v průběhu studia do výzkumu černých děr a neutronových hvězd, výzkumu teorie gravitace nebo do vědeckých programů observačních kosmických misí ESA i jiných kosmických agentur. Studentům umožníme absolvovat stáže na předních světových vědeckých pracovištích, jako jsou University of Oxford, Osservatorio Astronomico di Roma, švýcarský International Space Science Institute nebo italská Scuola Internazionale Superiore di Studi Avanzati.

Pracoviště Ústavu cizích jazyků představíme z rozličných úhlů pohledu. Oddělení anglistiky a amerikanistiky vás vtáhne do hry formou populárně-naučné přednášky A Tale of Two Cities, pojednávající o dvou významných anglických městech, která zároveň ztělesňují výrazné aspekty britské kultury, historie a vzdělanosti. Oddělení germanistiky vám atraktivním způsobem vylíčí mezinárodní charakter studia podpořený dlouholetou a úspěšnou spoluprací s německými a rakouskými kulturními a vzdělávacími institucemi. A konečně Oddělení italistiky vám představí optikou studentů atraktivní výměnné studijní programy a pobyty v zahraniční.

Ústav bohemistiky a knihovnictví se vám bude prezentovat nejen odbornými přednáškami, ale také uměleckými aktivitami jako např. inscenováním básnického textu a jeho interpretací v podání pedagogů Oddělení české literatury. Představení vlastní umělecké tvorby se budou věnovat i pedagogové a studenti Oddělení české literatury, Oddělení audiovizuální tvorby i Oddělení kulturní dramaturgie. Zájemcům o studium představíme festival Opavský Páv, aktivity studentského divadelního souboru a divadelní festival Na cestě.

Studenti oboru Audiovizuální tvorba při natáčení filmu

Studenti oboru Audiovizuální tvorba při natáčení filmu

Pracovníci i studenti Ústavu historických věd a Ústavu archeologie vám nabídnou studium akademických i profesních studijních programů. Studium historických věd seznamuje studenty s prací s historickými prameny i kulturním dědictvím a umožňuje orientovat se v obecných, národních a regionálních dějinách.

Studium historie a archeologie klade důraz na propojení teoretických a praktických znalostí a využívá k tomu řady exkurzí, terénních praktik i odborných praxí. Absolventi nacházejí uplatnění v archivech, muzeích, vědeckých institucích ale i ve veřejné správě, cestovním ruchu, public relations, žurnalistice a privátní sféře.

Ústav lázeňství gastronomie a turismu vám představí profesně zaměřený bakalářský obor Lázeňství a turismus, jediný svého druhu na českých vysokých školách. Poskytuje znalosti a dovednosti pro kvalifikované uplatnění na výkonných, organizačních i řídících místech v oblasti gastronomie, hotelnictví a cestovního ruchu. Při studiu klademe důraz na jazykové a komunikační dovednosti, umožňující specializovanou práci s náročnými klienty i působení ve špičkových zařízeních doma nebo v zahraničí.

Na Dni otevřených dveří vás také seznámíme s možnostmi studia na Ústavu informatiky a Institutu tvůrčí fotografie.

Bližší informace naleznete na webu fakulty www.fpf.slu.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Značka smartphonů Honor na náš trh uvedla trhák střední třídy. Honor 7S je v současnosti nejmenším Honor modelem vůbec...

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Kdo ovládne finále? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Francie vs. Chorvatsko

Je tady netrpělivě očekávaný vrchol! Kdo ovládne finále MS 2018? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si...

Top nápady, díky kterým vytvoříte perfektní kancelář

Top nápady, díky kterým vytvoříte perfektní kancelář

V práci trávíme minimálně třetinu života. Právě proto byste měli klást důraz na to, abyste se v práci cítili co...

Další z rubriky

Opavské léto zábavy bude letos v rytmu 1. republiky

Opavské léto zábavy bude letos v rytmu 1. republiky!

Letní akce v Opavě se letos ponesou v duchu prvorepublikových kaváren, swingu a pohody.

Projděte se po medvědích tlapkách a poznejte Beskydy

Malenovice

Patříte k milovníkům Beskyd a máte pocit, že turistické chodníky už znáte jako své boty? Toužíte po nějakém novém...

V Ostravě startují jubilejní dny jednoho z nejstarších aukčních domů světa

František Muzika: Tři larvy II ve žluté, prodáno v aukci Dorothea za 1,8...

Neuvěřitelných 311 let od založení ve Vídni, 26 aukčních sezon v České republice a nyní už 20 let v severomoravské...

Najdete na iDNES.cz