Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Deltaplan - studie, projektová dokumentace a kvalitní realizace staveb

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V soutěži Stavba roku 2009 byly mezi nominovanými také dvě stavby, na kterých se podílel architektonický ateliér Deltaplan. Deltaplan poskytuje komplexní služby od vypracování architektonické studie, přes projekt, pro který je zajištěna kompletní projektová dokumentace, až po realizace staveb.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nejznámější stavba firmy Deltaplan | foto: ahr

V tuto chvíli je asi nejznámější stavbou firmy Deltaplan knihovna v Hradci Králové, je to tak?

Ano, studijní a vědecká knihovna v Hradci získala titul Stavba roku 2009. Také obdržela cenu v soutěži Grand Prix obce architektů 2009 v kategorii novostavba. Návrh architektů z ateliéru Projektil přinášel při zpracování projektové dokumentace pro realizaci stavby mnoho nestandardních technologických postupů třeba při řešení detailů kulatých okenních otvorů v pohledovém betonu.

O výjimečnosti stavby svědčí i to, že si ji filmaři vybrali pro natočení reklamy s Catherine Zeta-Jones, můžete se na ni podívat na našich webových stránkách.

Pražský hrad 2
Příklad realizace staveb.

Kde jinde bychom se mohli setkat s výsledky vaší činnosti?

Třeba na staré stokoruně. Mám na mysli Pražský Hrad, rekonstrukci Rožmberského paláce a Paláce šlechtičen. Dále, jistě znáte Dům na Můstku včetně výstupu z metra, nedaleko odtud je Galerie Langhans. Můžete se projít pasáží U Hájků, na nákupy vás pozveme do Galerie Fénix, tam se můžete i ubytovat nebo se zúčastnit kongresu.

Na kongres můžete vyjet také do Špindlerova Mlýna do Hotelu Harmony. Architektonickou lahůdkou je ubytování v hotelu Besídka ve Slavonicích. V našich archivech je i projektová dokumentace k několika McDonaldům, bytové domy - třeba ve Štemberku dům Labutí a samozřejmě rodinné vily.

Je běžné, že spolupracujete s dalšími architekty jako v případě knihovny?

Ano, spolupracujeme s mnoha architektonickými studii. Nedávno byl v časopise Reflex zveřejněn žebříček deseti nejlepších českých architektů, minimálně s polovinou z nich jsme pracovali na společném projektu.

Jaké další služby v oblasti stavebnictví nabízíte?

Nabízíme v podstatě všechny služby související s projektováním. Od konzultace a poradenství, vypracování architektonické studie, přes všechny stupně, které zahrnuje projektová dokumentace včetně realizace staveb, autorský dozor až po závěrečné vyhodnocení stavby. Provádíme také činnost autorizovaného inspektora.

průhled 3

Na čem pracujete v tuto chvíli?

Z těch nejzajímavějších můžu zmínit dokončování Polyfunkčního domu U Hájků v Praze Na Poříčí, kde se ve spolupráci se španělským interiérovým studiem EMA rekonstruuje stávající administrativní objekt na hotel, již třetí v rámci tohoto velkého komplexu.

Dále společně s architektem Johnem Eislerem pracujeme na projektu větší vily na pražském Barrandově. Jedná se o kompletní službu od studie po prováděcí projekt. Na pražském Pankráci připravuje projekt výškové stavby Epoque architekt Radan Hubička, se kterým náš ateliér v současné době připravuje projekt pro výběr dodavatele.

Finišují práce na prováděcím projektu bytového komplexu Baarova v těsné blízkosti moderního BB Centra v Praze 4. Tento projekt probíhá ve spolupráci s architekty D.R. Chisholmem a V. Máslem ze společnosti CMC. Ve Špindlerově Mlýně se dokončuje další etapa rekonstrukce čtyřhvězdičkového hotelu, tentokrát wellness provoz, kde provádíme autorský dozor.

Pro město Chrudim zpracováváme projekty revitalizace městských domů od urbanistických studií až po dokumentaci pro výběr dodavatele. Zároveň nabízíme všem zájemcům zpracování odborných posudků a projektové dokumentace v rámci programu "Zelená úsporám" a "Program panel". O tuto služby je zvlášť v této době veliký zájem.

Účastníte se výměnného programu IAESTE, jaký to má pro vás přínos?

logo deltaplanStalo se tradicí, že během léta u nás pracují studenti z různých států - ze Španělska, Texasu, letos to byla architektka z Argentiny. Dozvídáme se, jak se projektuje v zahraničí. Bonusem pro nás je přirozená možnost komunikace v angličtině a příležitost dozvědět se více o zemi jejich původu.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Hana Vagnerová

Herečka Hana Vagnerová se právě vrátila z jazykového pobytu v USA, kde pilovala angličtinu. Jak pobyt v USA hodnotí?...

Operativní leasing BARTH Operák je jednoduchá cesta k novému vozu

Operativní leasing BARTH Operák je jednoduchá cesta k novému vozu

BARTH Operák je operativní leasing, který nabízí více než 100 modelů vozů značek Volkswagen, ŠKODA, Audi, SEAT, Kia a...

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Zatímco ještě relativně nedávno v lidech slovo „nebankovní půjčka“ evokovalo představu nebývale vysokých úroků a...

Najdete na iDNES.cz