Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Děložní myomy souvisejí se srůsty a způsobují neplodnost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Děložní myomy a neplodnost žen stále stoupá. Děložní myomy jsou odstranitelné, ale téměř u všech pacientek po otevřené operaci, a u většiny po operaci laparoskopické, způsobují srůsty. Srůsty mohou značně zkomplikovat život, může přijít například neplodnost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Děložní myomy souvisejí se srůsty a způsobují neplodnost | foto: NORDIC Pharma

Děložní myomy neboli nezhoubné nádory děložní hladké svaloviny podle odhadů postihují až 40 % žen mladších padesáti let. Lze s nimi žít a někdy jsou zcela bezpříznakové, na druhou stranu ale mohou narůst podstatné velikosti, znetvořit dělohu a působit řadu obtíží jako je nadměrné děložní krvácení, bolesti v podbřišku, neplodnost, potrácení, komplikace v těhotenství a při porodu, srůsty.

Typickým příznakem výskytu děložních myomů je velmi silné, eventuálně prodloužené menstruační krvácení a pocit plného podbřišku. Máte-li podle výše zmíněných příznaků na toto onemocnění podezření a chcete-li se dozvědět více, veškeré informace jsou k dispozici na webu www.myomy.cz.

Děložní myomy a operace

Nezhoubné nádory v děloze zvané děložní myomy se odstraňují operativně. Operace není omezená věkem. Odstranění dělohy, která samozřejmě nepřichází v úvahu u pacientek plánujících graviditu, mohou provést v podstatě všechna gynekologická pracoviště, s méně invazivními a šetrnějšími zákroky už je situace složitější.

Méně rozsáhlé nálezy se samozřejmě odstraňují laparoskopicky, nejnovější metodou pak jsou specializované zákroky, které uzavřou přívod krve do myomu, a ten následně sám odumře.

Tento velmi specializovaný zákrok se provádí např. v pražské nemocnici U Apolináře a je nadějí na zachování dělohy u pečlivě vybraných případů žen s myomy, které z různých důvodů nemohou podstoupit standardní odstranění myomu. Neplodnost a její riziko tu ale stále je.

místa srůstu
Místa růstu myomů

Neplodnost spojená se srůsty po odstranění myomu

Jako po každé operaci, i po odstranění myomu mohou nastat komplikace. Děložní myomy a jejich zákrok způsobují možné krvácivé komplikace a především srůsty. Srůsty vznikají přilnutím operací narušených hladkých tkání jednotlivých orgánů k sobě, a to během tří až pěti dnů po operaci.

Pro některé takto postižené pacientky mohou srůsty způsobovat bolesti v podbřišku, neprůchodnost střev, komplikace při následných operacích v dutině břišní nebo dokonce neplodnost.

Hyalobarrier gel

Dají se děložní myomy, operace a následné srůsty obejít bez rizika? V první řadě musí rizikům předcházet chirurg šetrnou operační technikou. Nejnovější pomůckou chirurgů a nadějí pro pacientky jsou však protisrůstové prostředky. Ideálním produktem díky svému přírodnímu složení a vysoké viskozitě je Hyalobarrier gel, který nanáší operatér na závěr operace na ohrožená místa.

Gel se po sedmi dnech, kdy mechanicky chrání tkáně před srůsty, bezezbytku vstřebá. Neplodnost a její vznik má pět hlavních příčin, srůsty jsou jednou z nich, protože mohou změnit anatomickou stavbu vejcovodů a ty pak neplní svou základní transportní funkci. Čeká-li vás tedy jakákoliv gynekologická operace, poraďte se o využití Hyalobarrier gelu se svým operatérem.

Jakékoliv dotazy k této tematice vám budou zodpovězeny na odborném webu www.srusty.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Výpomoc na mateřské: v roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Výpomoc na mateřské: V roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Chůva, slečna na hlídaní, au pair - to už dávno nejsou synonyma pomoci mamince s péčí o dítě. Stále častěji jsou to...

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Nový život bez kil navíc

Ke konci programu Cambridge Weight Plan se účastnice sešly při focení s...

Přihlásily se do výzvy s programem Cambridge Weight Plan a začaly nový život. Tři odvážné ženy díky podpoře výživových...

Najdete na iDNES.cz