Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Děložní myomy souvisejí se srůsty a způsobují neplodnost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Děložní myomy a neplodnost žen stále stoupá. Děložní myomy jsou odstranitelné, ale téměř u všech pacientek po otevřené operaci, a u většiny po operaci laparoskopické, způsobují srůsty. Srůsty mohou značně zkomplikovat život, může přijít například neplodnost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Děložní myomy souvisejí se srůsty a způsobují neplodnost | foto: NORDIC Pharma

Děložní myomy neboli nezhoubné nádory děložní hladké svaloviny podle odhadů postihují až 40 % žen mladších padesáti let. Lze s nimi žít a někdy jsou zcela bezpříznakové, na druhou stranu ale mohou narůst podstatné velikosti, znetvořit dělohu a působit řadu obtíží jako je nadměrné děložní krvácení, bolesti v podbřišku, neplodnost, potrácení, komplikace v těhotenství a při porodu, srůsty.

Typickým příznakem výskytu děložních myomů je velmi silné, eventuálně prodloužené menstruační krvácení a pocit plného podbřišku. Máte-li podle výše zmíněných příznaků na toto onemocnění podezření a chcete-li se dozvědět více, veškeré informace jsou k dispozici na webu www.myomy.cz.

Děložní myomy a operace

Nezhoubné nádory v děloze zvané děložní myomy se odstraňují operativně. Operace není omezená věkem. Odstranění dělohy, která samozřejmě nepřichází v úvahu u pacientek plánujících graviditu, mohou provést v podstatě všechna gynekologická pracoviště, s méně invazivními a šetrnějšími zákroky už je situace složitější.

Méně rozsáhlé nálezy se samozřejmě odstraňují laparoskopicky, nejnovější metodou pak jsou specializované zákroky, které uzavřou přívod krve do myomu, a ten následně sám odumře.

Tento velmi specializovaný zákrok se provádí např. v pražské nemocnici U Apolináře a je nadějí na zachování dělohy u pečlivě vybraných případů žen s myomy, které z různých důvodů nemohou podstoupit standardní odstranění myomu. Neplodnost a její riziko tu ale stále je.

místa srůstu
Místa růstu myomů

Neplodnost spojená se srůsty po odstranění myomu

Jako po každé operaci, i po odstranění myomu mohou nastat komplikace. Děložní myomy a jejich zákrok způsobují možné krvácivé komplikace a především srůsty. Srůsty vznikají přilnutím operací narušených hladkých tkání jednotlivých orgánů k sobě, a to během tří až pěti dnů po operaci.

Pro některé takto postižené pacientky mohou srůsty způsobovat bolesti v podbřišku, neprůchodnost střev, komplikace při následných operacích v dutině břišní nebo dokonce neplodnost.

Hyalobarrier gel

Dají se děložní myomy, operace a následné srůsty obejít bez rizika? V první řadě musí rizikům předcházet chirurg šetrnou operační technikou. Nejnovější pomůckou chirurgů a nadějí pro pacientky jsou však protisrůstové prostředky. Ideálním produktem díky svému přírodnímu složení a vysoké viskozitě je Hyalobarrier gel, který nanáší operatér na závěr operace na ohrožená místa.

Gel se po sedmi dnech, kdy mechanicky chrání tkáně před srůsty, bezezbytku vstřebá. Neplodnost a její vznik má pět hlavních příčin, srůsty jsou jednou z nich, protože mohou změnit anatomickou stavbu vejcovodů a ty pak neplní svou základní transportní funkci. Čeká-li vás tedy jakákoliv gynekologická operace, poraďte se o využití Hyalobarrier gelu se svým operatérem.

Jakékoliv dotazy k této tematice vám budou zodpovězeny na odborném webu www.srusty.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Přivítejte léto, jak jste si vždy přála! Se skvělým pocitem ze svého těla v plavkách. Právě je ideální čas na omlazení...

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Získejte krásný úsměv, o kterém jste vždy snili! Rovné zuby vám nejen zvýší sebevědomí, ale můžete se také vyhnout...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Najdete na iDNES.cz