Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dejte sbohem sterilnímu laminu, rustikální nábytek váš byt zútulní

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V posledních letech dominoval trhu jednoduchý, účelný a minimalisticky designovaný nábytek. Počáteční idea modulárního, maximálně praktického bytového vybavení ve špičkově provedeném stylovém hávu z vysoce kvalitních materiálů se však rychle vyčerpala.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dejte sbohem sterilnímu laminu, rustikální nábytek váš byt zútulní | foto: Michal Doležal

Dnes se pod tímto pojmem většinou skrývá ultra levná kolekce nábytku, obdařená kombinací nepříliš originálního designu, pochybného materiálu a diletantské řemeslné práce. Pokud se i vám začalo šedě-pastelové pojetí domácnosti poněkud zajídat, pak by pro vás mohl být rustikální nábytek učiněným vysvobozením.

Unikát navržený přírodou

Rustikální nábytek neznamená retro. Nepředstavuje o pokus napodobení čehokoliv, naopak – rustikální nábytek znamená autentický vzhled přírodního materiálu, opracovaného k dokonalosti mistry svého řemesla. Základními idejemi rustikálního stylu jsou odolnost materiálu, robustnost a praktičnost zpracování a tudíž vysoká trvanlivost nábytku, který se kdysi předával z generace na generaci.

Zapomeňte tedy na laminovanou papírovou kaši v patnácti odstínech, i na konstrukční řešení šitá horkou jehlou. Rustikální nábytek nabídne poctivé masivní dřevo a také prvotřídní řemeslné zpracování, díky němuž se životnost tohoto nábytku počítá na desítky let.

Masivní dřevěné provedení však neskýtá jen praktické výhody. Díky využití ryze přírodního materiálu je každý kus masivního nábytku unikátní – zaujme svéráznou kresbou dřeva, originálním odstínem a dalšími drobnými nuancemi, díky nimž vám bude vybavení vašeho bytu připadat mnohem osobnější.

A také osobitější. Neoddiskutovatelným plusem je rovněž pocit, který dřevo vyvolává. Je hřejivé, příjemné na dotek, sálá výrazem solidního a honosného materiálu.

Dejte sbohem sterilnímu laminu, rustikální nábytek váš byt zútulní

Kde nakupovat rustikální nábytek?

Rustikální nábytek je komoditou, jejíž cena i kvalita se velmi výrazně odvíjí od použité technologie výroby. Samozřejmě je možné i takovýto nábytek vyrábět masově v továrnách daleko na východě, nicméně zaručit vynikající výsledek, bezchybné zpracování a především bezvadnou kvalitu materiálu není v tomto případě vůbec snadný úkol.

Přestože se trh s tímto sortimentem se utěšeně rozrůstá, stále není snadné najít obchod, který vám nabídne rustikální nábytek ve špičkové kvalitě, výběr z několika ucelených produktových řad a zároveň rozumné ceny. Jednou z prvních společnost, která zareagovala na měnící se chutě zákazníků, je Seart.cz - internetový obchod a ruční malosériový evropský výrobce nábytku v jednom.

Seart naplno využívá své hlavní výhody – prodeje nábytku přímo od výrobce. Co to znamená pro koncového zákazníka? Například špičkový zákaznický servis, jistotu kvalitní výroby a zároveň velmi příjemné ceny. Online objednaný nábytek vám zaměstnanci Seart přinesou až do bytu. V případě, že jde o nábytek v rozloženém stavu, během pár minut jej také precizně složí a postaví na vámi určené místo.

Největším tahákem je však jednoznačně možnost individuální zakázkové výroby rustikálního masivního nábytku na míru, a to s cenovkou nepříliš vzdálenou obyčejné nábytkové „konfekci“!

Když osobitý nábytek, tak na míru!

„Na míru? Zbytečné a drahé!“, říkáte si možná. Samozřejmě si můžete vybrat rustikální komodu či kuchyňskou skříňku ve standardním provedení z katalogu. Co však dělat, když je výklenek ve vaší ložnici o 5 cm širší než komoda, zatímco v kuchyni byste ocenili nadstandardní výšku pracovní plochy? U běžného diskontu nezbývá, než vybrat jiný produkt, nebo nechat nábytek nákladně vyrobit od specializovaného řemeslníka.

Společnost Seart se však vydává dosud neprobádaným směrem interiérového designu. Namísto aby zákazníkovi vnucovala své „univerzálně použitelné“ produkty, snaží se jej inspirovat. Nabídne vám širokou škálu desénů, ucelené a propracované designové kolekce a špičkové materiály. Výsledný vzhled a proporce nábytku jsou však jen a jen na vás.

A nejde jen o výběr z odstínů laku či několika možných rozměrů. Na webu Seart si můžete pohodlně nakonfigurovat výrobu takřka každého kusu nábytku tak, aby dokonale odpovídal vašim přáním a potřebám. Doladit lze vše – od použitého druhu dřeva až po ten nejmenší detail. Díky přímému propojení mezi obchodem a halou na ruční výrobu nábytku se fantazii meze nekladou!

Rustikálně moderní – oxymóron? Vůbec ne!

Již bylo řečeno, že rustikální nábytek neznamená jen retro. Málokdo však ví, jak daleko přesahuje tento styl do oblasti moderního interiérového designu. Rozhodně neplatí, že by pro vás byl rustikální masivní nábytek zapovězenou komnatou jen proto, že nevlastníte vesnický statek z 18. století. Naopak, i klasický panelový byt může díky několika kusům mistrně opracovaného poctivého masivu získat nebývale útulný ráz.

Dejte sbohem sterilnímu laminu, rustikální nábytek váš byt zútulní

Prostý, solidní a věčný rustikální nábytek - Rustyk

V internetovém obchodě Seart si můžete udělat přesnou představu o tom, co vše se pod hlavičkou rustiku vlastně skrývá. Zažitou představu o vzhledu rustikálního nábytku do písmene naplňuje kolekce nazvaná prostě – „Rustyk“. Ta nabídne několik desítek kusů poctivého, velice robustního nábytku z borového i dubového masivu.

Dřevu je ponechána přirozená struktura, zvýrazněná pouze přírodním barvivem – olejem či voskem. Díky tomu může nábytek dýchat a zrát, přestože je chráněn před vnějšími vlivy a snadno se ošetřuje. Na nábytku z kolekce Rustyk naleznete velmi málo ozdobných prvků. Spíše než na příkrasy vsází Rustyk na promyšlenou konstrukci s elegantními křivkami, které však vyniknou i po praktické stránce.

Závan aristokracie z kolonií – Mexico

Již méně typickým představitelem rustikálního stylu je nábytková kolekce Mexico. Tento nábytek se inspiruje koloniálními časy, kdy byl masivní nábytek z prvotřídních materiálů ukazatelem společenského postavení. Je o poznání zdobnější než Rustyk, nabídne vykládání, rafinované linie a širokou škálu doplňků z kovaného železa.

Přesto zůstává rustikální nábytek Mexico pod naparáděným zevnějškem dokonale praktický. Tělo z borového masivu, upraveného zcela přírodním tónováním pomocí vosků a olejů, ukrývá důmyslný systém úložných prostor. Obrovský důraz je při výrobě kolekce Mexico kladen na dokonalost detailu. Nábytek je ručně dokončován a za jeho preciznost zodpovídá konkrétní zaměstnanec. I proto je každý kus této kolekce jedinečným originálem.

Nábytek, který dýchá historií – Laguna

Laguna je spíše unikátním projektem, než běžnou nábytkovou kolekcí. Každý kus je ručně vyroben ze dřeva, které pochází z vykoupeného historického nábytku. Starý a nepotřebný nábytek byl šetrně rozebrán, získané dřevo poté očištěno a důkladně ošetřeno. Jeho přirozená, desítkami let formovaná struktura a reliéf však zůstala zachována.

Každý kus tohoto nábytku je dokonalým originálem, který nikde jinde nenajdete. Žádné maskované suky ani předstíraná patina – autentické, desetiletími vyzrálé dřevo s unikátní historií, osobností a kouzlem, které můžete vidět, nahmatat i cítit.

Rustikální nábytek, který jde na dřeň – Thar

Pokud vám připadají hrubě opracované dubové fošny moc načančané a kresba smrkového dřeva nevýrazná, máme designový bonbonek přímo pro vás – unikátní kolekci nefalšovaného rustikálního nábytku Thar! U této kolekce zahodili designéři Seart uzdu fantazie a vydali se do dosud neprobádaných končin interiérového designu.

Schválně, napadlo by vás zkombinovat 75 – 100 let staré dřevo z vzácného exotického stromu damarovníku obrovského, rustikální styl s nulovým maskováním nedokonalostí a řemeslnou preciznost ruční výroby? A napadlo by vás, že tento kus téměř surového dřeva, které přečkalo století nepřízně počasí a nešetrného zacházení, může být stále dokonale funkční a vrcholně praktický?

Jak vypadá výsledek, posuďte sami. Nicméně prodeje napovídají, že pro mnoho hledačů individuality a skutečně originálního nábytku představuje kolekce Thar nefalšovaný svatý grál.

Nebojte se experimentovat!

Pevně doufáme, že dobám neosobních interiérů navržených dle slevového katalogu konečně odzvonilo. Je jedno, zda bydlíte v prvorepublikovém domě, nebo v moderní novostavbě. Tak už nečekejte a nebojte se experimentovat. Poctivý nábytek z masivního dřeva promění váš byt v místo, které bude vypadat jako žádné jiné na světě a které na vás vždy dýchne kouzlem domova.

Autor:

Nejčtenější

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stůl se čtyřmi nohami najdeme v každém domě. Buďte hraví a originální! Představujeme vám stoly s centrální nohou, které...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Značka Strongbow osvěží město Brno

Značka Strongbow osvěží město Brno

V rámci kampaně značky Strongbow „Osvěž město jablky“ bylo možné hlasovat pro město, ve kterém bude uspořádána cider...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Proč je topení uhlím v domácnostech stále oblíbené

Proč je topení uhlím v domácnostech stále oblíbené

V dnešní době nadvlády nekritického zeleného myšlení je v módě vše, co se tváří jako bio, obnovitelné, eko a podobně.

Běžné WC je minulostí. Sprchová toaleta GROHE Sensia Arena dokáže více

Běžné WC je minulostí. Sprchová toaleta GROHE Sensia Arena dokáže více

Zapomeňte na všechno, co víte o toaletách. Sprchová toaleta GROHE Sensia Arena umí všechno lépe. Dopřejte si...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Najdete na iDNES.cz