Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

DEGIRO plánuje zpřístupnění obchodování pro investory zdarma

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Neuvěřitelně nízké poplatky a možnost investic po celém světě nabízí revoluční online brokerská společnost DEGIRO. Ptali jsme se Gerta Jana Holstege, ředitele její sofijské pobočky, pod kterou spadá i český trh, na její specifika, díky kterým se strhla lavina zájmu z řad investorů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: iDNES.cz

Společnost DEGIRO nabízí přehledné a bezpečné investování pro začínající i zkušené investory. Svým klientům umožňuje investovat po celém světě, a to za neuvěřitelně nízké ceny. Prostřednictvím DEGIRO můžete investovat na všech významných trzích cenných papírů a své portfolio kvalitně diverzifikovat.

Kdy společnost DEGIRO vznikla a co k tomu vedlo?
DEGIRO vzniklo již v roce 2008 jako broker pro profesionální a institucionální investory. Dalším krokem bylo spuštění platformy pro retailové investory v září 2013. Nevěděli jsme, co očekávat, ale již první den jsme získali tolik klientů, v kolik jsme doufali mít na konci prvního roku. 

Gert Jan Holstege, director of East European Operations at DEGIRO

Gert Jan Holstege, ředitel sofijské pobočky DEGIRO

První den byl tedy hodně náročný a odpovídali jsme na nejrůznější emaily až do brzkého rána. Šest měsíců na to jsme se stali druhým největším brokerem v Nizozemí.

Svým klientům umožňujete investovat po celém světě za neuvěřitelně nízké poplatky. Jak těchto nízkých cen docilujete?
Nízké poplatky můžeme nabídnout z několika důvodů. Zaprvé je to velký objem transakcí, které naši klienti zobchodují, a tím dosahujeme na lepší poplatky od burz a správců aktiv. Zadruhé jsme mladou společností s nepřebujelou strukturou, neposkytujeme investiční poradenství, proto nepotřebujeme naše analytiky a specialisty na různé trhy. Zatřetí jsme vyvinuli vlastní IT strukturu a software a nemusíme tak využívat drahé prostředníky.

Založit brokerskou společnost s nízkými poplatky není snadné, jak jste to dokázali?
Jelikož jsme začínali jako broker pro institucionální klienty, nebylo rozšíření naší společnosti o retailový segment tak velkým skokem. Také jsme měli vybudované vztahy se správci aktiv a clearingovými domy, takže jsme stejné podmínky mohli nabídnout i soukromým klientům. Poskytovat služby pro retailové klienty jsme začali v září 2013 a zájem o naše služby byl ohromující.

Orientujete se tedy především na drobné investory?
Naše společnost začínala jako broker pro institucionální investory, tudíž jsme schopni nabídnout veškerý servis i jim. Samozřejmě máme především zájem o aktivní investory, ale i drobný investor investující v dlouhodobém horizontu do dividendových titulů či dluhopisů je pro nás cenným zákazníkem. Vítán je tak každý zákazník nehledě na velikost jeho portfolia či počet transakcí, které provede.

Na jakých trzích Vaši klienti mohou nakupovat cenné papíry?
Výběr trhů je velmi rozsáhlý a zahrnuje veškeré hlavní světové burzy jako jsou trhy v USA, Kanadě, evropské burzy EURONEXT a Eurex, Austrálii, Hong Kong, Singapur či Japonsko. Nicméně stále pracujeme na rozšiřování nabídky a snažíme se našim klientům zajistit přístup na další burzy po celém světě.

V jakých zemích působíte?
V současné době působíme v 15 zemích včetně České republiky a v nejbližších měsících plánujeme vstoupit na trh v dalších zemích. Naším cílem je do konce příštího roku působit ve všech zemích Evropské unie a začít působení i ve vybraných zemích mimo EU.

Jak zajišťujete bezpečnost investic svých investorů?
Bezpečnost vkladů investorů a jejich investic je pro nás prioritou číslo jedna. Z toho důvodu a také protože nejsme banka, na kterou by se vztahovala garance 100 000 EURO, nedržíme peníze investorů na účtech u bankovních institucí, jak je v ČR běžné, ale investujeme je do speciálně zřízeného fondu Fundshare. Tento fond následně peníze investuje do bezpečných dluhopisů s vysokým ratingem se splatností maximálně 12 měsíců. Tím je zajištěna maximální bezpečnost vkladů a současně oddělení od struktury naší společnosti.

Díky společnosti DEGIRO se celosvětové investování stalo dostupným pro všechny, a to prostřednictvím jedné platformy. Můžete nám o tom říci více?
Jednoduše, z naší platformy můžete obchodovat akcie, dluhopisy, deriváty a další produkty na mnoha trzích po celém světě. To dříve nebylo možné. Každý, kdo chtěl obchodovat například na burze v Německu deriváty, ETF fondy v USA a akciemi v Hong Kongu, potřeboval více platforem od více brokerů. V naší platformě je vše sjednocené a investoři mají k dispozici miliony produktů, do kterých můžou investovat s nízkými poplatky.

V čem má DEGIRO výhodu oproti konkurenci kromě již zmíněných nízkých poplatků?
Bezpečnost a vysoká kvalita zákaznické podpory jsou první, co mi přijde na mysl. Striktní dohled nizozemských úřadů a mezinárodní zastoupení jsou zárukou, že hospodaření naší společnosti je v pořádku, tudíž rizika jsou minimální. Díky našim pobočkám v Amsterdamu, Hong Kongu a Sofii dokážeme zaujmout velmi kvalifikované zaměstnance a tím zajistit maximální kvalitu služeb pro naše zákazníky. Na tuto skutečnost jsme velmi hrdí.

Prozradíte nám, co DEGIRO plánuje do budoucna?
Jako nejrychleji rostoucí evropský broker máme velké plány do budoucna. Předpokládáme, že se staneme největším evropským brokerem do pěti let. Ve stejném horizontu se chceme rozšířit do všech zemí Evropské unie a vstoupit na trh i v zemích mimo EU. Doufáme, že v tomto období budeme moci představit a zpřístupnit pro naše klienty obchodování zdarma.

DEGIRO

DEGIRO

Více informací o online brokerské společnosti DEGIRO najdete na www.degiro.cz.

Nejčtenější

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stůl se čtyřmi nohami najdeme v každém domě. Buďte hraví a originální! Představujeme vám stoly s centrální nohou, které...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Značka Strongbow osvěží město Brno

Značka Strongbow osvěží město Brno

V rámci kampaně značky Strongbow „Osvěž město jablky“ bylo možné hlasovat pro město, ve kterém bude uspořádána cider...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Jak zvýšit energetickou soběstačnost rodinných domů?

Jak zvýšit energetickou soběstačnost rodinných domů?

Malá solární elektrárna na střeše rodinných domů je jedním z nejsilnějších trendů poslední doby. Díky změně podmínek...

Firma Copy General uspořádala v NN pojišťovně tzv. digitální rallye

Nové fototiskárny HP jedou za vámi. Představí se vám pomocí roadshow

Služby Copy General pro NN pojišťovnu se dočkaly významného rozšíření. Koncem roku 2017 firma spustila službu...

Nové fototiskárny HP jedou za vámi. Představí se vám pomocí roadshow

Nové fototiskárny HP jedou za vámi. Představí se vám pomocí roadshow

Máte práce nad hlavu a nemáte čas objíždět obchody s fotoplotry? Nechte si je naživo ukázat třeba před svou kanceláří!...

Najdete na iDNES.cz