Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Datové centrum v jednom boxu. To představuje Intel modular server

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zařízení Intel modular server nabízí konsolidaci kompletní IT infrastruktury do jednoho uceleného systému. Je to ideální řešení pro menší a středně velké společnosti, které chtějí snížit provozní náklady na IT.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Datové centrum v jednom boxu. To představuje Intel modular server | foto: Thomas-Krenn.AG

Thomas-Krenn.AG

Společnost Thomas-Krenn.AG je autorizovaným partnerem společnosti Intel pro návrh a prodej, včetně následné podpory řešení Itel modular server. Thomas-Krenn.AG je na českém trhu zastoupena firmou SHIFTCOM s.r.o.

Hospodářská recese z let 2008 - 2010 ukázala směr, kterým se budou vydávat IT manažeři velkých firem v nadcházejícím období. Je to virtualizace, konsolidace, důraz na efektivitu zdrojů a redukce provozních nákladů.

V segmentu menších a středně velkých společností je tento trend obdobný. Výrobci jsou si toho samozřejmě vědomi a vyvíjejí neustále nejen výkonnější, ale také úspornější řešení pro tento segment. Jedna ze studií renomované výzkumné společnosti Gartner jasně potvrzuje, že se silně nevyplácí udržovat v chodu staré nehospodárné IT technologie. Cena elektřiny má podle některých odhadů stoupnout do roku 2020 o 100 %.

festplatte_hot_swap_intel_mod_serv_chass

Co nabízí Intel modular server?

Intel modular server je tzv. řešení "all-in-one". Jedná se o skříň (chassis) o výšce 6U, kterou je kromě montáže do racku možno umístit i jako samostatně stojící řešení. V této skříni je pak integrováno vše podstatné, co potřebuje pro svůj chod menší, až středně velká firma. Je možno osadit až 6 serverů, každý se dvěma vícejádrovými procesory Intel Xeon a kapacitou paměti až 192GB.

Součástí řešení je výkonné datové úložiště (SAN). Intel modular server lze osadit celkem 14 pevnými disky s rozhraním SAS, o celkové kapacitě 12TB. Řadič diskového pole lze zdvojit z důvodu redundance. Intel modular server řeší i síťovou infrastrukturu. Nabízí desetiportový gigabitový přepínač s podporou VLAN, QoS a dalších funkcí L2+. Modul přepínače lze opět pro případ výpadku zdvojit.

Samozřejmostí Intel modular server je co nejjednodušší správa celého systému. Přehledné grafické webové rozhraní nabízí uživatelsky jednoduchou správu odkudkoliv, kde je dostupný internet. S podporou vzdálené konzole (Remote KVM) lze instalovat operační systémy, restartovat jednotlivé servery, konfigurovat datové úložiště a monitorovat celý systém z pohodlí domova.

hint_einsch_intel_mod_server_chass_

Jak je to s virtualizací?

Intel modular server je certifikován pro instalaci a provoz virtualizačních platforem Vmware V-Sphere a Microsoft Hyper-V. V první polovině roku 2012 plánuje společnost Intel implementovat do modular serveru virtualizaci na platformě KVM. Virtualizovat server pak bude záležitost 3 kliků myši.

Tak robustní řešení, které Intel modular server nabízí, ale ještě nepotřebujeme

schaubild_intel_mod_serv_chass

Mnoho IT manažerů namítne, že toto řešení je pro jejich firmu zbytečně robustní a 6 serverů v současné době nevyužijí. Kouzlo Intel modular serveru spočívá také v tom, že firma může začít s pouhým zlomkem celkové kapacity a postupně ji navyšovat dle potřeby. Dokoupit a nainstalovat další server je stejně jednoduché, jako objednat si v e-shopu kávovar a zapojit ho doma do zásuvky. 

Experti společnosti SHIFTCOM s.r.o. Vám rádi představí Intel modular server a zodpoví všechny Vaše dotazy. Nákup řešení od Thomas-Krenn.AG má navíc výhodu v podobě úspory DPH, jelikož se jedná o nákup ze země EU.

Autor:

Nejčtenější

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás to vyjít draho

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás...

Od nového roku zaplatíte příspěvek do garančního fondu, pokud máte auto zapsané v registru vozidel a nemáte ho...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí...

Když střeva vypovědí službu

Když střeva vypovědí službu

Člověk by si řekl, že má svůj život prakticky pod kontrolou. Že si sám rozhoduje o tom, kdy jí, kdy odpočívá, kdy spí a...

Další z rubriky

Inkoustové tiskárny jsou zase in. Nabízejí mnoho výhod

Inkoustové tiskárny jsou zase IN. Nabízejí mnoho výhod

Také řešíte otázku, jestli jsou dnes lepší laserové nebo inkoustové tiskárny? Kterou si pořídit? Zažité modely, které...

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Získejte zpět svou krásu v laserovém centru VS Lasera

Trápí vás nežádoucí chloupky, vrásky, tetování, nebo třeba chrápání? Všeho se můžete bezbolestně zbavit pomocí šetrných...

Najdete na iDNES.cz