Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Datové centrum Coolhousing: od desktopu po rack

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Poskytovatelé hostingových služeb se rádi chlubí nesrozumitelnými technickými pojmy či se schovávají za prázdná marketingová hesla. Společnost Coolhousing ale kvalitní služby považuje za standard a umí je nabídnout jak zákazníkům požadujícím nejlevnější hosting malých serveru o příkonu do 50 W, tak zákazníkům, kteří hostují celé stojany.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Datové centrum Coolhousing nabízí serverhousing úplně pro každého | foto: Coolhousing

Pořízení vlastního serveru je rozhodnutím, které učiní asi každý IT odborník, jenž potřebuje řešit nový projekt, či potřebuje techniku přizpůsobit rostoucím nárokům projektů stávajících. Vlastní server nabízí řadu výhod, mezi něž patří přizpůsobitelnost hardwarové konfigurace na míru potřebám projektu, dostatečná a rozšiřitelná disková kapacita a v neposlední řadě také úplná kontrola nad celým řešením od jeho počátků až po ostré nasazení.

Zakoupený server je následně třeba připojit k internetu, zálohovanému elektrickému napájení a nezbytné rovněž je zajištění kvalitního chlazení. V tuto chvíli se nevyplácí hazardovat s polovičatými řešeními: Nejlepší je vyhledat služby profesionálního datového centra.

Každý server si zaslouží maximální péči

Datové centrum společnosti Coolhousing

Datové centrum společnosti Coolhousing se vyznačuje vysokou profesionalitou poskytovaných služeb za příznivých cenových podmínek.

Coolhousing přistupuje ke všem serverům stejně. Ať se jedná o herní server, server, na kterém běží soukromé webové stránky, nebo se jedná o klíčový nástroj v obchodním úspěchu vaší firmy. Každý server si zaslouží maximální péči.

V datovém centru Coolhousingu je možno umístit servery v policových stáních či uzamykatelných boxech a ve skříních typu small tower, tower, big tower, ale také desktop. Servery v rackových skříních najdou své místo ve vhodných stojanech. Datové centrum disponuje racky různých hloubek, takže pro váš server vždy nabídne to nejlepší umístění.

Zálohované napájení

Běžný menší server o konfiguraci podobné kancelářským či domácím počítačovým sestavám spotřebovává za měsíc elektrickou energii v ceně řádově stokorun. Elektřina tak v celkové ceně připojení tvoří nezanedbatelnou, avšak nejsnáze ovlivnitelnou položku.

Klíčem k levnějšímu serverhousingu je dlouhodobé měření příkonu serveru a sjednání odpovídajícího příkonu ve smlouvě. Všechny servery nově umístěné v datovém centru Coolhousingu jsou zapojovány místo do klasických elektrických zásuvek do měřitelných a řiditelných zásuvek v panelech ePDU Eaton EMAA11. Tyto zásuvky umožňují individuální měření příkonu pro každý server.

Díky tomu získávají zákazníci přehled o skutečné spotřebě svých serverů, což jim umožňuje objednávat jen takový smluvní příkon, který reálně využijí, a nepřeplácet zbytečně za nespotřebovanou elektřinu. Dlouhodobý příkon navíc Coolhousing násobí koeficientem 0,95 ve prospěch zákazníka, což jej chrání před nečekanými výdaji za zvýšený příkon při nárazové vyšší zátěži a tedy zvýšené spotřebě serverů.

Přesné měření příkonu všech serverů v online režimu zajišťuje nejvyšší modelová

Přesné měření příkonu všech serverů v online režimu zajišťuje nejvyšší modelová řada napájecích panelů od společnosti Eaton, která je globálním lídrem dodávajícím zařízení a služby pro distribuci energie, správu kvality napájení, automatizaci, monitorování výkonu a řízení energetických systémů.

Smluvní příkon serveru lze běžně sjednat již od 50 W pro úsporné malé stroje až po 400 W pro velké několikaprocesorové servery s více pevnými disky. Požadavky náročných zákazníků na větší příkon řeší  Coolhousing individuálně. Naprostou samozřejmostí je zálohování napájení, které bezprostředně po výpadku zajišťují UPS a po několika vteřinách startují diesel agregáty, díky čemuž nedojde k přerušení napájení serverů.

Připojení k internetu

Internetovou konektivitu nabízí datové centrum Coolhousing v rychlostech 100 Mb/s a 1 Gb/s do národního internetového uzlu NIX a v rychlostech 16 Mb/s až 500 Mb/s do zahraničí. I zde lze náročnějším zákazníkům nabídnout individuální řešení.

Nízké ceny internetové konektivity dosahuje Coolhousing díky jejímu sdílení, tzv. agregaci, která je však nastavena citlivě tak, aby nedocházelo k ohrožení dostupnosti serverů.

Hlavní routing Coolhousingu

Hlavní routing Coolhousingu zajišťují směrovače Cisco řady 7600 a Juniper MX80. Routing 10Gbps přípojek zajišťují Juniper MX80 a Juniper EX4200.

Každou agregovanou přípojku sdílí maximálně 24 serverů, které ji ani ve špičkách nezatíží na více než 20 %. Servery připojené sdílenou rychlostí 100 Mb/s v průměru odesílají data rychlostí přesahující 70 Mb/s, stahují rychlostí kolem 80 Mb/s. Jako naprosté minimum garantuje Coolhousing každému zákazníkovi 20 % z deklarované kapacity sdílené linky.

Agregace je jedinou možností, jak nabídnout rozumné rychlosti a kvalitu připojení za přijatelnou cenu. Využívají ji všichni poskytovatelé hostingových služeb i připojení k internetu. Zákazníkům, kteří na svých serverech provozují služby vyžadující kritickou dostupnost, nabízí Coolhousing také připojení garantovanou linkou. Jeho cena je však několikanásobně vyšší.

S IPv6 vám adresy nedojdou

Po letech váhání se v tomto roce svět konečně rozhodl začít aktivně využívat moderního internetového protokolu IPv6, který má nahradit současný protokol IPv4, jenž již kapacitně nevyhovuje. V Coolhousingu máte jistotu, že vaše servery budou přístupné jak prostřednictvím IPv4, tak prostřednictvím IPv6 současně.
V Coolhousingu najdete kvalitní hostingové služby za rozumné ceny. Máte-li zájem o více informací, podívejte se na web www.coolhousing.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Hisense uvádí na trh revoluční ULED televizi U9D

Hisense uvádí na trh revoluční ULED televizi U9D

Patnáctého července 2018 představila značka Hisense, oficiální sponzor fotbalového mistrovství světa 2018, zcela...

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Uvažovali jste někdy nad tím, co by se mohlo stát, kdyby například vaše rozhovory z kanceláře slyšel i někdo další?...

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Najdete na iDNES.cz