Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Darovat krevní plazmu znamená zachránit lidský život

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Také často bilancujete třeba ještě svůj mladý život a přemýšlíte, co jste už dokázali a co vše byste ještě dokázat chtěli? Něco můžete udělat už nyní – zachránit lidský život! Darovat krevní plazmu je snadné a dokonce může být i příjemné. Pro někoho se navíc stanete hrdinou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Darovat krevní plazmu znamená zachránit lidský život | foto: UNICAplasma s. r. o.

Transfuze krve či jejích složek je zapotřebí nejen při úrazech a operacích, ale také při léčbě závažných onemocnění jako je leukémie, krvácivé poruchy nebo onemocnění jater či ledvin. Krevní plazma totiž slouží jako výchozí surovina pro výrobu celé řady léků zachraňujících lidské životy, které jiným způsobem vyrobit nelze. Jejich spotřeba navíc každým rokem stoupá a dnes jsou tisíce nemocných lidí závislých na vaší pomoci.

Plazma tvoří něco málo přes polovinu lidské krve a sama je z 90 % tvořena vodou. Další dvě procenta zaujímají minerální látky a 8 % plazmatické bílkoviny, které jsou základem pro výrobu život zachraňujících léčiv.

Proteiny v plazmě léčí šokové stavy, popáleniny, primární imunitní nedostatečnost, poruchy srážlivosti krve a mnoho dalších vážných nemocí.

Bezpečný a efektivní odběr lidské krevní plazmy k dalšímu zpracování (frakcionaci) provádí již sedmým rokem společnost UNICAplasma. Její kvalifikovaní zaměstnanci dosahují té nejvyšší úrovně kvality odebírané plazmy pomocí moderního vybavení a přísného systému kontroly. Vše je naprosto bezpečné, nemusíte se bát.

Darovat krevní plazmu znamená zachránit lidský život

Rozhodli jste se darovat krevní plazmu?

Každý dárce prochází před darováním plazmy základním vyšetřením, při kterém se mu měří krevní tlak, tep, tělesná teplota a krevní obraz. Před prvním darováním je vyšetření důkladnější, stejně jako každé čtyři měsíce. Vedle radosti z dobrého skutku tak získáte darováním krevní plazmy bezplatnou kontrolu svého zdravotního stavu.

Můžete také využít možnosti úhrady svých nákladů spojených s darováním, nebo uplatnit zákonné benefity v podobě uvolnění za zaměstnání s náhradou mzdy a snížení daňového základu o 2 000 Kč za každý odběr.

Vaše krevní plazma může pomáhat až po druhém odběru

Skutečně pomáháte pouze opakovaným darováním krevní plazmy. Bezprostředně po odběru se totiž z plazmy odebírají vzorky na virologické testování jako je HIV, žloutenka a syfilis, a poté je plazma šokově zamrazena a uložena v komorovém mrazícím zařízení. Až po opakovaném negativním vyšetření, tedy při druhém odběru, při kterém se také ve vzorku neprokážou viry, putuje vaše plazma do frakcionačního závodu. Je tedy třeba provést minimálně dva odběry plazmy od jednoho dárce, aby bylo možné vyloučit možnou nákazu a postoupit plazmu k dalšímu zpracování.

Po odběru můžete odpočívat v příjemném prostředí s dobrou knihou, časopisem, nebo i surfováním na internetu, připojení k WiFi je pro dárce bezplatné. Zdarma máte k dispozici i šálek dobré kávy.

Více informací o tom, jak darovat krevní plazmu, najdete na www.unicaplasma.cz.

UNICAplasma s. r. o.
Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Snižujte náklady na vytápění a šetřete energii s výrobky FAKRO.
Snižujte náklady na vytápění a šetřete energii s výrobky FAKRO

FAKRO odráží ideu energetické účinnosti ve své nabídce energeticky úsporných výrobků, které představují komplexní řešení k omezování tepelných ztrát.   celý článek

Nejširší výběr podlah v Praze nabízí už 20 let firma BOMA PARKET
Nejširší výběr podlah v Praze nabízí už 20 let firma BOMA PARKET

Dřevěné, vinylové, PVC, laminátové, ale i exotické podlahové krytiny najdete ve firmě BOMA PARKET, která během letošního léta, přesně 21. srpna, oslavila své...  celý článek

Výměna autoskla by měla být provedena výhradně u smluvních partnerů.
Autosklo měňte výhradně u smluvních partnerů

Výměna autoskla z pojistné události vás nemusí stát ani korunu. Nezapomeňte si ale zkontrolovat smlouvu s pojišťovnou, mnoho z nich vyžaduje výměnu autoskla...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.