Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Daně a účetnictví: co nás čeká a nemine v následujících měsících

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Start elektronické evidence tržeb je na spadnutí a dříve či později se jí nevyhne téměř žádný podnikatel. Stejně tak nás čeká v roce 2017 rozsáhlá novela zákona o DPH, která přináší mnoho změn a úprav. Díky našim seminářům vám ale nic neunikne.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Strašák jménem EET

Máte noční můry z EET, protože víte, že se blíží, ale nevíte jak na ni? Už se nemusíte bát, nejste v tom sami.

Kdy začít s evidencí? Jak evidovat tržby? Jaké komunikační zařízení je k tomu potřeba? Jaké jsou povinnosti poplatníka související s evidencí tržeb? Tyto a další otázky jsou v poslední době na denním pořádku mnoha podnikatelů, kteří budou v první a druhé fázi přijetí elektronické evidence tržeb. A občas je složité na ně nalézt ucelené odpovědi.

Nabídka odborných seminářů a kurzů

EET se nevyhneme a zrušit ji neumíme, ale poradíme vám, jak se na ni připravit. Pořádáme pravidelné kurzy, které vás seznámí s pravidly platnými pro elektronickou evidenci tržeb, jak jsou upraveny zákonem o evidenci tržeb. Kurzy jsou vedeny profesionálními lektory s mnohaletými zkušenostmi v poradenské a konzultantské činnosti. Jednodenní seminář vám pomůže s odpověďmi na otázky v oblasti:

 • Vymezení předmětu evidence tržeb
 • Povinnosti poplatníka související s evidencí tržeb
 • Evidenční a informační povinnosti
 • Sankce
 • Způsob fungování elektronické evidence tržeb
 • Postupné rozšiřování okruhu subjektů povinných k evidenci tržeb
 • Sleva na dani z příjmů související s pořízením potřebného technického vybavení
 • Změny u DPH ve vazbě na zákon o evidenci tržeb
Nepřestávejte profesně růst

Nepřestávejte profesně růst

Nepromeškejte příležitost získat potřebné informace a přihlaste se ještě dnes na seminář Elektronická evidence tržeb (EET) - účetní a daňový pohled aneb pravidla a principy upravené zákonem o evidenci tržeb. Díky přihlášení více osob můžete také získat množstevní slevu.

Změny a novinky v DPH

V příštím roce nás opět čeká novela zákona o DPH, která vejde v účinnost 1. 1. 2017 a tentokrát bude rozsáhlejší. Účetní, ekonomové, daňoví poradci, auditoři a podnikatelé jistě ocení možnost seznámit se podrobně s celou problematikou díky prezenčnímu semináři, který bude pořádán v pravidelných intervalech tak, aby měl každý možnost se jej zúčastnit.

Novela zákona o DPH se dotýká několika oblastí, na které bude seminář, pod vedením lektorky Olgy Holubové, zaměřen. Z nich můžeme zmínit například:

 • Definice obchodního majetku
 • Nový přístup k leasingu
 • Zrušení speciální úpravy pro společnost bez právní subjektivity (dříve sdružení)
 • Upřesnění místa plnění v § 10
 • Pořízení zboží do jiného členského státu pod českým DIČ
 • Úprava vzniku povinnosti přiznat daň nově, změny v DUZP, úprava poukázek
 • Změny v opravě základu a výše daně
 • Osvobození služeb dětských skupin
 • Služby související s dovozem a s vývozem
 • Nová úprava mank a škod
 • Rozšíření režimu přenesení daňové povinnosti
 • Časový posun – nová pravidla
 • Ručení za daň
 • Nový institut nespolehlivé osoby

Fotogalerie

O tom, že je seminář vždy podán na profesionální úrovni a odnesete si z něj přínosné informace, svědčí hodnocení našich spokojených účastníků, kteří jej absolvovali v roce 2016. Buďte jedním z nich a přihlaste se na školení Novela zákona o DPH od 1. 1. 2017.

Pokud se vás netýká elektronická evidence tržeb ani novela zákona o DPH, ale působíte v oblasti daní a účetnictví, pak můžete navštívit kterýkoliv jiný z našich odborných seminářů či konferencí. Jejich kompletní výčet naleznete na našich stránkách kursy.cz.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Intenzivní jazykové kurzy angličtiny vás opravdu rozmluví.
Intenzivní jazykové kurzy angličtiny vás opravdu rozmluví

Učíte se anglický jazyk už odmalička, ale stále se při konverzaci s cizincem cítíte nejistí, zadrháváte se a souvislá věta vás napadne, až když jste sami?...  celý článek

Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov.
Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov

Vysoká škola obchodní v Praze (VŠO) nabízí studentům hodiny florbalu. Trénovat budou s reprezentanty klubu Florbal Chodov.   celý článek

Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner.
Na druhém ročníku konference Výzvy pro Evropu vystoupí baronka Kishwer Falkner

Institut pro politiku a společnost pořádá s partnery druhý ročník úspěšné mezinárodní konference Výzvy pro Evropu, která se uskuteční 25. září v...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.