Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dámy a pánové, nahoďte vrtule a pohřběte negativní dědictví ekonomické krize

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kam se poděla loajalita a motivace zaměstnanců v průběhu období, kdy svět ovládla ekonomická krize? Celoevropský výzkum společnosti Krauthammer ukázal, že toto období znamenalo pro mnoho manažerů i pro jejich týmy bolestivou zkušenost.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Projekt Nahoďte vrtule k opětovnému nastartování pozitivní růstové křivky | foto: Krauthammer Czech Republic, s.r.o.

Snižování nákladů, restrukturalizace a další nepopulární opatření způsobily zhoršení motivace zaměstnanců, jejich loajality i ochoty podat vysoký výkon.

Tato situace není dobrým výchozím bodem pro následující měsíce, kdy bude ekonomická krize ve většině odvětví zvolna ustupovat a společnosti budou od každého pracovníka potřebovat plné nasazení, pro-aktivitu a pozitivní přístup. Jak tuto výzvu zvládnout?

Nahoďte vrtule!

Přihlaste se na bezplatnou prezentaci a workshop projektu Nahoďte vrtule!, který se koná v Technické knihovně 8. října 2010.

Řešení I: Motivace zaměstnanců – Standardní řešení nefungují, pokud chceme dosáhnout nestandardních výkonů

K opětovnému nastartování pozitivní růstové křivky poté, co skončila ekonomická krize, je třeba pracovat s vyváženou kombinací finanční motivace zaměstnanců, systémového přístupu v řízení výkonu a leadershipu.

Při analýze zaměřené na příčiny neúspěchů v této oblasti se jako klíčový faktor ukázal leadership. Více než 70 % selhání bylo na straně manažerů, kteří nedokázali vytvořit novu pozitivní vizi, nebo jí nebyli schopni frustrovaným a demotivovaným podřízeným úspěšně komunikovat.

vrtule

Řešení II: Motivace zaměstnanců se odvíjí od motivace manažerů

Hlavním krokem zlepšení motivace zaměstnanců a jejich loajality poté, co se ekonomická krize chýlí ke konci, je osobní příklad. Manažeři jsou vždy příkladem pro své podřízené, ale nejsou ve svém přístupu a chování vždy příkladní. Jedná se o jednu z nejobtížnějších manažerských disciplín.

Vytvořit sám v sobě takové množství pozitivní energie, která ovlivní přístup ostatních a svým chováním nastartovat proces, ke kterému se ostatní přidají.

Pokud analyzujeme úspěchy velkých vůdců, velitelů, manažerů tak zjistíme, že v kritických situacích měli často strach a sami nevěřili v dosažení stanovených cílů. Našli však odvahu a energii svůj entuziasmus a nadšení předstírat. To pro překonání kritického momentu zcela stačilo.

Řešení III: Špatná motivace zaměstnanců nemusí být chybou lidského faktoru

Při snaze o opětovné nastartování loajality a motivace zaměstnanců se příliš často spoléhá na to, že řešení je jen ve faktorech spojených s lidmi. Není to pravda. Nedávný výzkum American Society for Training and Development zjistil, že téměř 60 % příčin neuspokojivých výsledků je způsobeno procesy a systémy, ve kterých lidé pracují.

Končící ekonomická krize velmi často změnila podnikatelské prostředí. Před tím, než začneme pracovat s lidmi, je třeba často nově nastavit parametry prostředí, ve kterém pracují. Jen tak se naše úsilí v oblasti motivace zaměstnanců nemine účinkem.

O společnosti Krauthammer

Společnost Krauthammer, která se zaměřuje na koučink, trénink a consulting, plní potřeby klientů na celém světě. Pro klienty je jméno Krauthammer synonymem skutečného zlepšení výkonu. Jejím hlavním záměrem je propojování individuálních, týmových a korporátních dimenzí.

Společnost Krauthammer byla založena v roce 1971 a má přes 300 konzultantů a zaměstnanců poskytujících služby ve více než 50 zemích v 15 jazycích. Interní konzistence a pokračující profesionální rozvoj konzultantů je zajišťován čtyřmi každoročními školeními na Krauthammer University, kde každý konzultant stráví mezi 2 až 3 týdny ročně. www.krauthammer.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Proč teambuilding? Protože pilířem každé firmy je fungující tým

Každý majitel společnosti, dobrý manažer či personální dávno pochopil, že za úspěšnými projekty a bohatstvím firem...

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Průběžné sledování rizik u větší skupiny vašich obchodních partnerů, navíc rozptýlených po celém světě, se může zdát...

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

Najdete na iDNES.cz