Dámské letní šaty: Jak je nosit ve špatném počasí?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Květiny již obsypaly okolní louky a parky a dámské letní šaty se znovu objevují v obchodech i na ulicích. Avšak ne každý den je krásně, ne každý den se dají nosit jen tak. Ale co dělat, když je chcete nosit, i když je zrovna o něco chladněji? O několik nápadů bychom se s vámi rádi podělili.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dámské letní šaty: Jak je nosit ve špatném počasí? | foto: ČTK

Dámské letní šaty s dlouhým rukávem

Toto je poměrně snadná záležitost - pokud mají dámské letní šaty dlouhý rukáv, případně sahají níže než jen ke kolenům, dají se dobře nosit i bez ničeho. Jestliže sukně šatů zakrývá sotva kolena, možná byste v zájmu vlastního zdraví měla zvážit i něco na nohy – vysoké kozačky, punčocháče anebo alespoň podkolenky.

Šaty by měly být z teplého materiálu. Pokud tomu tak není, můžete se obléknout do stylového křiváku či kabátu.

Roláky a křiváky

Jestliže je venku sychravo a vy máte náběh na nachlazení, přesto však máte náladu na šaty, doporučujeme obléct si šaty přes rolák. Pod šaty oblečte silné punčochy, na šaty zase rolák, přes nějž si můžete eventuálně natáhnout ještě něco dalšího, například křivák. Ten se dá samozřejmě efektivně nahradit kabátem anebo dokonce kožichem. To už necháme na vašich osobních preferencích.

Pokud však příliš nefandíte rolákům, můžete je klidně vyměnit za obyčejný přiléhavý svetr, který skombinujete s šaty s úzkými ramínky. Abyste ochránila krční oblast, můžete se zabalit do pohodlné bavlněné šály, nebo zvolit elegantnější variantu, jako je šátek či bandana.

Bandana místo šátku

Bandana je o něco elegantnější verze klasického šátku. Obzvláště zajímavé je potom kombo šatů a bandany stejného vzoru.

Šokujte kontrastem

V oblasti kontrastních kombinací se nebojte experimentovat jak v barvách, tak ve stylech. Nikdy není na škodu vyzkoušet něco netradičního, proto můžete zkusit kombinaci šatů a sportovní bundy, mikiny či bomberu.

Bomber by v tomto případě neměl být zase takovým opakem k eleganci, ale záleží na kousku, který vyberete. Pro elegantnější finiš volte například květinové či puntíkové vzory. Ke stejnému výsledku se však můžete přiblížit i v pastelových barvách nebo ve starorůžové. Opaku zase ve sportovních značkách či s maskáčovým vzorem.

Pokud vás samotný bomber před zimou nechrání dostatečně, můžete jej doplnit podkolenkami. Jejich styl opět záleží na celkovém ladění outfitu.

Co se obuvi týče, k bomberu se boty kombinují většinou podle značky. Jestliže se jedná o bomber nějaké známější sportovní značky, boty by měly reprezentovat tutéž značku. Jestliže značka nehraje ve viditelných oblastech bomberu roli, pak můžete volit různě podle vašeho gusta. K elegantnějšímu výběru například květinové nebo černé tenisky.

Pokud se teplotní hodnoty drží v rozumných hodnotách

V takovém případě můžete volit i o něco lehčí ochranu před zimou, jako je obyčejná košile. Pokud je outfit laděn do tmavších barev a celkově vyhlíží poměrně neformálně, co takhle zkusit košili flanelovou s kostkovanými vzory? Je o něco teplejší než jiné košile a dobře chrání před větrem.

Pokud však nejste velká příznivkyně košilí, můžete vsadit na vesty. Ty se skvěle vyjímají kupříkladu na festivalech, neboť celkový look s nimi působí uvolněnějším a venkovštějším dojmem.

Vyměňte klobouky za čepice

Klobouky se samozřejmě obzvláště k elegantnějším šatům skvěle hodí. S nástupem chladnějších dnů byste je však přeci jen měla v zájmu vlastního zdraví vyměnit za čepice.

Chelsea boots

Ačkoliv jarní slunce svádí k vytažení lehkých sandálků, možná byste se v nižších teplotách raději měla přiklonit spíše k trendu letošní zimy a loňského podzimu, a to k druhu takzvaných Chelsea bot. Jedná se o elegantní polobotky, které mohou a nemusí mít podpatek. Jelikož se jedná o obuv více apartní, perfektně se k nim hodí dlouhé kabáty, košile a roláky. S trochou kreativity si pěkně sednou i s koženým křivákem.


Nejčtenější

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Právě vychází nová povídka z edice Backend Stories, 700 EXABYTŮ NESMRTELNOSTI od Julie Novákové. Za vědeckofantastickou...

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP...

Další z rubriky

Pět nejčastějších chyb, kterými si ničíte povlečení

Při správné údržbě vydrží povlečení stále jako nové i několik let.

Už se vám někdy stalo, že jste si pořídila zbrusu nové povlečení za nemalé peníze, a po prvním použití bylo zničené?...

Splňte si svůj dětský sen, zachraňujte životy

Splňte si svůj dětský sen, zachraňujte životy

Přichází čas Vánoc a o Vánocích se prý plní sny. Vy však nemusíte čekat na kouzelný třpyt Štědrého večera. Jedno dětské...

Darujte relax a zdraví! Vánoční akce v Lázních Teplice nad Bečvou

Darujte relax a zdraví! Vánoční akce v Lázních Teplice nad Bečvou.

Velmi oblíbené vánoční dárky jsou bezesporu poukazy. Poukaz na nákup určitého zboží nebo zážitkový, třeba na let...

Najdete na iDNES.cz