Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dámské korzety. Co vše jste o nich nevěděli?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Co to dámské korzety jsou, historický vývoj, z čeho se vyrábí a jak jsou konstruovány? Proč by měla moderní žena zařadit korzet do svého šatníku? Pozitivní vliv nošení korzetu. Kdy začít nosit korzet? K jakým příležitostem se korzety nosí? Doporučení, kde lze dámské korzety sehnat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dámské korzety. Co vše jste o nich nevěděli? | foto: Mysticum.cz

Dámské korzety jsou součástí ženského spodního prádla. Kombinují funkci podprsenky a podvazkového pásu. Korzet má některé další funkce, jako je stahování hrudníku s cílem stáhnout tělo v pase a zvýraznit prsa.

Dámské korzety jako součást moderních šatníků

Ačkoli se korzety se nosily už v dobách neolitu, hovoříme-li o něm v moderním slova smyslu, dostáváme se až do 13. století, kdy se korzety začaly nosit pod všechny dámské šaty. 

Dnes se korzety nenosí tak hojně jako dříve. Přičítáno je to jednak emancipaci žen, které nacházejí oblibu v sáčkách a kalhotách; svůj vliv má i rozšířená představa, že musí mít žena ideální míry, popřípadě musí strádat hladem či trpět v jeho sevření. Ženy 21. století však kouzlo korzetů znovu objevují a boří neopodstatněné předsudky.

Z čeho se dámské korzety vyrábí?

Korzety se vyrábějí z pevných látek, jako je satén, brokát či bavlna. Pevná látka obepíná ženský trup od pasu až po ňadra. Tomu, aby se látka nezvlnila jako u běžných topů, zabraňují zapracované výztuže - tzv. kostice.

Moderní korzet umožňuje snadné oblečení a svlečení. Mylná je představa, že by moderní žena potřebovala pomoc druhé osoby. Vzadu má zpravidla šněrování a vpředu zip nebo lištu s háčky a očky. Některé korzety jsou vybaveny na spodním okraji očky, do kterých lze připnout podvazky.

Dámské korzety plní základní tři funkce:

1. zužují pas
2. pozvedávají a nechají vyniknout ženské poprsí
3. zpevňují záda

Tyto tři základní funkce vysvětlují úspěch korzetů, které především zvýrazní ženskou krásu své nositelky, čímž jí též přidají na eleganci a celkové přitažlivosti.

Nošení korzetu je příjemné v několika ohledech:

1. zploští opticky bříško, zejména pokud sahá pod úroveň pasu
2. u modelů sahajících vysoko lze vypustit podprsenku, prsa drží samotný korzet
3. zpevnění zad při dlouhém sezení je velmi příjemné a dává smysl i z ortopedického hlediska
4. zpevnění pomocí korzetu vede ke všeobecně lepšímu držení těla

Pokud uvedená fakta shrneme, vychází nám, že dámské korzety vedou k úzkému pasu, atraktivnímu poprsí, plochému bříšku a lepšímu držení těla. Toto jsou jednoznačná pozitiva, o která by měla usilovat každá moderní žena. Zlepšení celkového zjevu ženy vede k posílení sebevědomí, které je nezbytné pro kvalitu života a seberealizaci.

Dámské korzety. Co vše jste o nich nevěděli?1

Kdy mohou dívky začít nosit dámské korzety?

Tato otázka se připomíná: Od kdy má dívka nosit podprsenku? Menší roli hraje skutečnost, kdy dívčí tělo podpůrnou funkci prádla začne vyžadovat. Mnohem významnější je dívčin pocit, která si začíná uvědomovat svou ženskost. Prádlo jako podprsenka či korzet představují dívčin rituální vstup do dospělosti.

Mladé dívky dnes přicházejí na chuť korzetům spíše sami, než aby je k jejich nošení vedly jejich matky. Matky nosící dámské korzety jsou svými dcerami se zájmem pozorovány, což se např. projevuje na dětských kresbách - princezny bývají kresleny s úzkým pasem.

K jakým příležitostem lze nosit korzet?

Kdykoli se na to cítíte. Z textu výše je zřejmé, že lze korzet nosit k mnoha druhům oblečení, jak ve všední den, tak ke slavnostním příležitostem. Není snad příležitost, kde by bylo nošení korzetu nepřiměřené. S korzetem se můžete setkat jak při sportovním tanci, tak i o nedělní mši v kostele.

Z hlediska zvykání je dobré korzet nosit co nejčastěji. Chystáte-li se na taneční zábavu a dlouho jste korzet nenosila, je dobré si na něj s předstihem zvykat. Klidně si jej oblečte na noc, pokud se vám to přes den nehodí. Pokud s korzetem teprve začínáte, berte si je na kratší časy jako je návštěva divadla, nebo společenská schůzka.

Kde nabízí kvalitní dámské korzety?

Korzety hledejte v oddělení dámského oblečení a spodního prádla v obchodních domech. Dámské korzety dokonce seženete i v obchodech s erotickým zbožím.

 V moderní době internetu však tyto seženete i v různých internetových obchodech. Je pravda, že fotografie na monitoru je něco jiného, než pohled vlastníma očima. Moderní doba však přinesla i silnou ochranu spotřebitele. Pokud tedy obdržíte korzet, který není to pravé, vraťte je a obchodník vám musí vrátit plnou cenu včetně dopravy.

Také je dobré podívat se na stránky heureka.cz nebo zboží.cz, kde se dozvíte, kolik zákazníků už v daném obchodě nakoupilo a jak byly s nákupem spokojeni. Není tedy dobré hledat dámské korzety vždy pouze podle nejnižší ceny, dobré je hledat spokojenost a dobré jméno obchodníka. Ušetříte tím i svůj čas a zbytečný pocit zklamání. O to vše se snaží např. obchod s dámským prádlem www.sosexy.cz.   

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Najdete na iDNES.cz