Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dá se na parfém sbalit chlap? Jsou vůně, které přitahují opačné pohlaví

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nejen žaludkem prochází láska, důležité jsou i jiné smysly, například čich. Trávíte celou věčnost v parfumerii, vybíráte parfém a nevíte si stále rady s tím, jaké druhy vůní mohou zaujmout okolí a hlavně vašeho vyvoleného? Nezoufejte, v následujícím článku vám poradíme, jak na to.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dá se na parfém sbalit chlap? Jsou vůně, které přitahují opačné pohlaví | foto: PARFEMGROUP

Jak a kde se má parfém "nosit" tak, aby zaujal?

Toto je především otázka koncentrace. Uvažuje-li se ona proslulá kapka nanesená za ušním boltcem, je tím zpravidla míněn parfém. Všeobecně se parfém nanáší na místa, kde je pod pokožkou nejvíce krevních vlásečnic, tj. do loketního důlku, ale i do podkolení - do míst, kde je pokožka nejteplejší a kde se vůně parfému plně rozvine.

Parfém se také nanáší na vlasy, těsně nad pokožku hlavy. Mimořádně dobře vynikají různé druhy vůní na oděvech z přírodních materiálů a na kožešinách. Nedoporučuje se parfém nanášet na bílé a světlé oděvní součásti, zejména pak ne na přírodní hedvábí.

Existují pravidla, jak se má parfém používat a jaké volit druhy vůní?

Ano, parfém nikdy nesmí "tyranizovat" okolí. Zde více než kde jinde platí zásada, že méně je vždy více. Během dne je žádoucí používat lehčí toaletní nebo kolínské vody. Parfém samotný má být používán pouze pro výjimečně a slavnostní příležitosti. Je vhodné volit druhy vůní také s ohledem na roční období.

Pro teplé letní dny jsou jako stvořené svěží květinové, případně citrusové druhy vůní. V chladných ročních obdobích se uplatní spíše těžší balzamické i orientální druhy vůní. To samozřejmě nemá být železným pravidlem. Výběr vonné garderoby každé ženy se řídí jejím osobním vkusem a způsobem života.

Je pravda, že stejný parfém má u různých uživatelů odlišnou vůni?

Ano, je to pravda. Každý člověk má svou vlastní specifickou vůni. Závisí to na vlastnostech jeho pokožky, způsobu výživy a životních zvyklostech. Parfém, který u jednoho uživatele voní velmi příjemně, může na pokožce jiného uživatele působit poněkud odlišně.

Mění se vůně parfému, požije-li uživatel např. ostře kořeněné jídlo?

Druhy vůní parfémů se nemění, mění se však vůně pokožky, která vyzařuje vůně metabolické přeměny požitého pokrmu. Tato změna je příčinou toho, proč v komplexu s vůní určitého parfému vyznívá celkový dojem odlišně od vůně parfému samotného.

Lze skutečně na parfém někoho sbalit?

DeseoObecně lze říci, že různé druhy vůní opačná pohlaví vždy přitahují a nebo minimálně zaujmou, což už je poloviční úspěch. Vždyť i sama Angelina Jolie údajně sbalila Brada Pitta na parfém Christian Dior Miss Dior Chérie. Zvolená vůně by určitě neměla být vtíravá a silná, volte spíše lehčí toaletní vody, které donutí muže přemýšlet o tom, "čím že to tak krásně voníte?" Tím zaručeně získáte jeho pozornost a dostanete se k němu blíž. Nebo ještě lépe, dostane se on blíže k vám.

Jaký z toho plyne závěr? Pokud toužíte po muži, rozhodně zkoušejte různé druhy vůní. Když už nic jiného, parfém Vím pomůže získat jeho pozornost, kterou pak můžete dále využít ve svůj prospěch. A jak? To už je na každé z vás.

Chcete parfém za skvělou cenu? Navštivte e-shop www.parfemgroup.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

S jarem přichází první letošní období velkého chystání, pečení, vaření a návštěv v souvislosti s Velikonocemi....

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Trápí vás kila navíc, která ne a ne shodit? Máte celulitidu nebo otoky? Třeba jste jen zavodněná a pomůže vám odvodnění...

Připravte se na jaro: detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Připravte se na jaro:  Detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Jarní měsíce bývají zaměřené na očistu organismu, ať už je důvodem snaha shodit přebytečná kila nebo se jen cítit...

Čtyři velká ALE, proč domácí pleťová maska není taková výhra

Čtyři velká ALE, proč domácí pleťová maska není taková výhra

Arome.cz Avokádo, banán, ovesné vločky, nebo vajíčko nebo želatina. Ingredience z kuchyně přeneste do koupelny a nechte přírodu, ...

Najdete na iDNES.cz