Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dá se na parfém sbalit chlap? Jsou vůně, které přitahují opačné pohlaví

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nejen žaludkem prochází láska, důležité jsou i jiné smysly, například čich. Trávíte celou věčnost v parfumerii, vybíráte parfém a nevíte si stále rady s tím, jaké druhy vůní mohou zaujmout okolí a hlavně vašeho vyvoleného? Nezoufejte, v následujícím článku vám poradíme, jak na to.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dá se na parfém sbalit chlap? Jsou vůně, které přitahují opačné pohlaví | foto: PARFEMGROUP

Jak a kde se má parfém "nosit" tak, aby zaujal?

Toto je především otázka koncentrace. Uvažuje-li se ona proslulá kapka nanesená za ušním boltcem, je tím zpravidla míněn parfém. Všeobecně se parfém nanáší na místa, kde je pod pokožkou nejvíce krevních vlásečnic, tj. do loketního důlku, ale i do podkolení - do míst, kde je pokožka nejteplejší a kde se vůně parfému plně rozvine.

Parfém se také nanáší na vlasy, těsně nad pokožku hlavy. Mimořádně dobře vynikají různé druhy vůní na oděvech z přírodních materiálů a na kožešinách. Nedoporučuje se parfém nanášet na bílé a světlé oděvní součásti, zejména pak ne na přírodní hedvábí.

Existují pravidla, jak se má parfém používat a jaké volit druhy vůní?

Ano, parfém nikdy nesmí "tyranizovat" okolí. Zde více než kde jinde platí zásada, že méně je vždy více. Během dne je žádoucí používat lehčí toaletní nebo kolínské vody. Parfém samotný má být používán pouze pro výjimečně a slavnostní příležitosti. Je vhodné volit druhy vůní také s ohledem na roční období.

Pro teplé letní dny jsou jako stvořené svěží květinové, případně citrusové druhy vůní. V chladných ročních obdobích se uplatní spíše těžší balzamické i orientální druhy vůní. To samozřejmě nemá být železným pravidlem. Výběr vonné garderoby každé ženy se řídí jejím osobním vkusem a způsobem života.

Je pravda, že stejný parfém má u různých uživatelů odlišnou vůni?

Ano, je to pravda. Každý člověk má svou vlastní specifickou vůni. Závisí to na vlastnostech jeho pokožky, způsobu výživy a životních zvyklostech. Parfém, který u jednoho uživatele voní velmi příjemně, může na pokožce jiného uživatele působit poněkud odlišně.

Mění se vůně parfému, požije-li uživatel např. ostře kořeněné jídlo?

Druhy vůní parfémů se nemění, mění se však vůně pokožky, která vyzařuje vůně metabolické přeměny požitého pokrmu. Tato změna je příčinou toho, proč v komplexu s vůní určitého parfému vyznívá celkový dojem odlišně od vůně parfému samotného.

Lze skutečně na parfém někoho sbalit?

DeseoObecně lze říci, že různé druhy vůní opačná pohlaví vždy přitahují a nebo minimálně zaujmou, což už je poloviční úspěch. Vždyť i sama Angelina Jolie údajně sbalila Brada Pitta na parfém Christian Dior Miss Dior Chérie. Zvolená vůně by určitě neměla být vtíravá a silná, volte spíše lehčí toaletní vody, které donutí muže přemýšlet o tom, "čím že to tak krásně voníte?" Tím zaručeně získáte jeho pozornost a dostanete se k němu blíž. Nebo ještě lépe, dostane se on blíže k vám.

Jaký z toho plyne závěr? Pokud toužíte po muži, rozhodně zkoušejte různé druhy vůní. Když už nic jiného, parfém Vím pomůže získat jeho pozornost, kterou pak můžete dále využít ve svůj prospěch. A jak? To už je na každé z vás.

Chcete parfém za skvělou cenu? Navštivte e-shop www.parfemgroup.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Nový život bez kil navíc

Ke konci programu Cambridge Weight Plan se účastnice sešly při focení s...

Přihlásily se do výzvy s programem Cambridge Weight Plan a začaly nový život. Tři odvážné ženy díky podpoře výživových...

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Léto láká k procházkám v přírodě. Už si ale nemůžeme bezstarostně lehnout do trávy. Klíšťata číhají na každém kroku. A...

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Najdete na iDNES.cz