Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cykloturistika je na vzestupu. Objevte krásy naší země

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Fenoménem poslední doby, jemuž se v Česku věnují celé rodiny, je cyklistika. V různých podobách se jí více či méně věnuje třetina národa a nezávisle na věku se lidé vydávají objevovat kouzla naší krásné země.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cyklistika, zejména cykloturistika je na vzestupu | foto: KELLYS BICYCLES CZECH REPUBLIC s.r.o.

Česká republika je jednou ze zemí, kde má doma bicykl takřka každý. Cyklistika je fenomén, díky kterému můžete každý den potkávat lidi, kteří jedou na kole do práce či za studiem, cílevědomě trénují nebo se jedou zkrátka jen tak projet.

Cyklistika přináší lidem celou řadu benefitů

Obrovskou výhodou jízdního kola je, že je takřka pro každého. Navíc cyklistika přináší lidem celou řadu benefitů: je účinným nástrojem pro udržování tělesné kondice, chrání před civilizačními chorobami, pomáhá regulovat tělesnou hmotnost a v neposlední řadě má pozitivní vliv i na lidskou psychiku.

V prodejích vedou krosová kola

Cyklistika je v ČR oblíbená natolik, že se u nás za rok prodá okolo 350 tisíc jízdních kol. "Nejvíce prodáváme krosová kola v ceně do 15 tisíc korun," doplnil Tomáš Stratil, ředitel firmy Kellys Bicycles Czech republic, jejíž kola patří k nejprodávanějším na trhu.

Cyklistika, zejména cykloturistika je na vzestupu1

Právě krosová kola se pro cykloturistiku hodí nejvíce. Nabízejí pohodlný posed, mají větší průměr ráfků než třeba kola horská a úzké pláště. "Zároveň se s nimi ale i díky odpružené vidlici nebo sedlovce dá provozovat cyklistika i v lehkém terénu. Třeba po lesních cestách," vysvětlil Tomáš Stratil.

Cykloturistika je na vzestupu

Je potěšující, že na zvýšený zájem Čechů o pohyb v sedle jízdního kola navazuje i výstavba cyklostezek. Jejich kilometráž v České republice rok od roku vzrůstá, což potvrzují i statistiky Centra dopravního výzkumu - za poslední rok přibylo v Česku 302 kilometrů cyklostezek a celková délka komunikací vhodných pro cyklisty se tak přiblížila dvěma tisícům kilometrů. Nejlépe si lze užít cyklistika v Praze, ta má totiž největší počet cyklostezek. Naopak nejméně jich najdeme v Libereckém kraji.

Cykloturistika je na vzestupu a proto nikdo nepochybuje, zda má budování cyklostezek smysl. Stačí se na libovolnou cyklostezku zajet podívat v jedno obyčejné víkendové odpoledne. Na kolech se tu projíždějí celé rodiny, své první cyklistické krůčky zde dělají pod dohledem svých rodičů iděti. Jednotlivce i skupinky cyklistů doplňují in-line bruslaři, takže je na cyklostezkách občas skutečně plno.

Cyklistika, zejména cykloturistika je na vzestupu2

Cyklistika se v České republice stala opravdovým fenoménem i díky tomu, že je celé naše území protkané žlutými značkami cyklotras. Systém značených cyklotras je v Česku na výborné úrovni a ztratit se je díky tomu prakticky nemožné. Trasy jsou zaznačeny i v mapách a jednotlivé kraje navíc často pro cyklisty vydávají mapy vlastní, v nichž jsou cyklostezky rovněž zaznačeny. A navíc jsou tyto mapy většinou k dispozici zdarma v informačních centrech.

Pokud používáte pro své vyjížďky přístroje s GPS navigací, můžete si na internetu stáhnout trasy přímo do přístroje. Většinou se jedná o trasy zaznamenané jinými uživateli stránek, ale například Cykloatlas Online na webu www.cykloserver.cz umožňuje libovolně navolenou trasu exportovat do podoby cest a uložit si ji tak do přístroje v podobě, kterou jste si sami zvolili. S dobře naplánovanou trasou pro vás bude cyklistika ještě o mnoho zábavnější!

Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Repatriace ze zahraničí může vyjít na statisíce

Co je to repatriace a kolik za ni zaplatíte?

Repatriace je velmi důležitou součástí cestovního pojištění. Ročně se v zahraničí zraní tisíce Čechů, na 500 z nich...

Z Prahy do Chorvatska. Rady a tipy na cestu

Z Prahy do Chorvatska: Rady a tipy na cestu

Rozhodli jste se na poslední chvíli, že byste rádi na dovolenou k moři? Chorvatsko je skvělou, a hlavně dostupnou...

Najdete na iDNES.cz