Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cykloturistika je na vzestupu. Objevte krásy naší země

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Fenoménem poslední doby, jemuž se v Česku věnují celé rodiny, je cyklistika. V různých podobách se jí více či méně věnuje třetina národa a nezávisle na věku se lidé vydávají objevovat kouzla naší krásné země.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cyklistika, zejména cykloturistika je na vzestupu | foto: KELLYS BICYCLES CZECH REPUBLIC s.r.o.

Česká republika je jednou ze zemí, kde má doma bicykl takřka každý. Cyklistika je fenomén, díky kterému můžete každý den potkávat lidi, kteří jedou na kole do práce či za studiem, cílevědomě trénují nebo se jedou zkrátka jen tak projet.

Cyklistika přináší lidem celou řadu benefitů

Obrovskou výhodou jízdního kola je, že je takřka pro každého. Navíc cyklistika přináší lidem celou řadu benefitů: je účinným nástrojem pro udržování tělesné kondice, chrání před civilizačními chorobami, pomáhá regulovat tělesnou hmotnost a v neposlední řadě má pozitivní vliv i na lidskou psychiku.

V prodejích vedou krosová kola

Cyklistika je v ČR oblíbená natolik, že se u nás za rok prodá okolo 350 tisíc jízdních kol. "Nejvíce prodáváme krosová kola v ceně do 15 tisíc korun," doplnil Tomáš Stratil, ředitel firmy Kellys Bicycles Czech republic, jejíž kola patří k nejprodávanějším na trhu.

Cyklistika, zejména cykloturistika je na vzestupu1

Právě krosová kola se pro cykloturistiku hodí nejvíce. Nabízejí pohodlný posed, mají větší průměr ráfků než třeba kola horská a úzké pláště. "Zároveň se s nimi ale i díky odpružené vidlici nebo sedlovce dá provozovat cyklistika i v lehkém terénu. Třeba po lesních cestách," vysvětlil Tomáš Stratil.

Cykloturistika je na vzestupu

Je potěšující, že na zvýšený zájem Čechů o pohyb v sedle jízdního kola navazuje i výstavba cyklostezek. Jejich kilometráž v České republice rok od roku vzrůstá, což potvrzují i statistiky Centra dopravního výzkumu - za poslední rok přibylo v Česku 302 kilometrů cyklostezek a celková délka komunikací vhodných pro cyklisty se tak přiblížila dvěma tisícům kilometrů. Nejlépe si lze užít cyklistika v Praze, ta má totiž největší počet cyklostezek. Naopak nejméně jich najdeme v Libereckém kraji.

Cykloturistika je na vzestupu a proto nikdo nepochybuje, zda má budování cyklostezek smysl. Stačí se na libovolnou cyklostezku zajet podívat v jedno obyčejné víkendové odpoledne. Na kolech se tu projíždějí celé rodiny, své první cyklistické krůčky zde dělají pod dohledem svých rodičů iděti. Jednotlivce i skupinky cyklistů doplňují in-line bruslaři, takže je na cyklostezkách občas skutečně plno.

Cyklistika, zejména cykloturistika je na vzestupu2

Cyklistika se v České republice stala opravdovým fenoménem i díky tomu, že je celé naše území protkané žlutými značkami cyklotras. Systém značených cyklotras je v Česku na výborné úrovni a ztratit se je díky tomu prakticky nemožné. Trasy jsou zaznačeny i v mapách a jednotlivé kraje navíc často pro cyklisty vydávají mapy vlastní, v nichž jsou cyklostezky rovněž zaznačeny. A navíc jsou tyto mapy většinou k dispozici zdarma v informačních centrech.

Pokud používáte pro své vyjížďky přístroje s GPS navigací, můžete si na internetu stáhnout trasy přímo do přístroje. Většinou se jedná o trasy zaznamenané jinými uživateli stránek, ale například Cykloatlas Online na webu www.cykloserver.cz umožňuje libovolně navolenou trasu exportovat do podoby cest a uložit si ji tak do přístroje v podobě, kterou jste si sami zvolili. S dobře naplánovanou trasou pro vás bude cyklistika ještě o mnoho zábavnější!

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Liberecký kraj hlásá: u nás začne jezdit na běžkách každý

Liberecký kraj hlásá: U nás začne jezdit na běžkách každý

Kvalita, dostupná cena a pestrost zimních sportů. To je důvod, proč se řadí Liberecký kraj na přední místa zimních...

Pár hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Několik hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Nejde o nic ojedinělého. Celé hodiny se snažíte ulovit co nejlevnější letenku do dalekých krajin a najednou ji máte - a...

Horní Rakousko: zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko. Zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko, tak blízké. Horní Rakousko je ideální cíl zimní dovolené pro celou rodinu. Lyžařská střediska jsou z...

Najdete na iDNES.cz