Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a naopak taháte těžké předměty? Máme pro vás tipy na cvičení na bolest zad.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost | foto: JONA

Skupinová cvičení bývají vedeny zkušeným lektorem nebo fyzioterapeutem, ale jejich nevýhodou je, že všichni cvičí stejné cviky, i když má každý jinou fyzičku a zdravotní potíže. Navíc takové cvičení obvykle bývá jen jednou či dvakrát týdně. Pro vaše zdraví je nejlepší cvičit každý den, ideálně v pohodlí domova, kam nemusíte složitě dojíždět.

Cvičební konzole jako váš osobní trenér

Na internetu najdete spousty odkazů na téma cvičení doma, ale každý z nás potřebuje jiný styl a postup cvičení. Ideální volbou pro cvičení na míru je cvičební konzole, která nabídne různé cvičební systémy.

Cvičební konzole vás vede k dosažení správné a stabilní pozice cviku pomocí zpětné vazby. Může vám tak cvičební sestavu upravit podle výsledků, kterých jste dosáhli v předchozích cvicích.

Zjistěte příčinu svých problémů

Například počítačový individuální cvičební systém CBG CyberBodyGuard navrhuje cvičební sestavu podle vaší momentální kondice. Obsahuje několik úrovní podle rozsahu nabízených funkcí a náročnosti na zaškolení obsluhy. Na obrazovce vám postava předvede jednotlivé cviky, a to včetně rytmu dýchání.

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Individuální cvičební systém CBG CyberBodyGuard je součástí systému Computer Kinesiology, který je určen pro diagnostiku a léčbu funkčních poruch pohybového systému v odborných centrech. Stává se tak užitečným pomocníkem zejména pro osoby, které mají zdravotní potíže a chtějí cvičit.

Systém Computer Kinesiology umožňuje hodnotit funkce pohybového systému a výsledky zobrazit v grafické a číselné podobě. Ukáže funkci celé vaší páteře, ale i její jednotlivé části. Zobrazí se také pořadí nejvíce zatížených svalů, kloubů a řada dalších údajů. Odborník tak zjistí, proč vás záda bolí. Díky odhalení příčiny je pak snadné najít efektivní cestu ke zlepšení kondice, zvláště u chronických potíží.

Systém nabízí možnost dálkové kontroly, výsledky testovací části odešle ke kontrole do odborného centra. Díky dlouhodobému sledování změn funkcí pohybového systému se vaše zdravotní potíže zlepší a můžete tak včas zachytit nemoc ještě před jejími příznaky.

Pravidelné cvičení s CBG CyberBodyGuard může pomoci nejen zlepšit fyzickou a psychickou kondici a s vašimi bolestmi zad, ale i při výhřezech plotének, chybném držení těla, oslabení imunity nebo při únavě a napětí.

Cítím se o 10 let mladší a výkonnější, prozradil spokojený klient

„Bylo pro mě překvapením, že po krátké masáži, která byla zaměřena na nohy a ruce, přišla úleva od bolesti a mohl jsem se na levou postiženou nohu postavit. Systém Computer Kinesiology navrhl individuální sestavu cviků, které jsem doma cvičil několikrát denně. Dostal jsem další doporučení ke změně životního stylu, především pitného režimu, dietu a bylinné čaje. Při další kontrole za týden jsem normálně chodil a vyšetření Computer Kinesiology potvrdilo, že jsem mimo pásmo akutních potíží. To jsem již docházel do práce řídit dokončení důležité zakázky. Tentokrát byla masáž delší a zaměřená na více svalů. Dostal jsem novou sestavu cviků a domluvili jsme se na další kontrole za týden. Při ní se ukázalo další zlepšení i přesto, že jsem začal v práci dělat méně namáhavé práce. Od té doby pravidelně cvičím svoji sestavu cviků, změnil jsem některé své návyky. Jsem bez bolesti a cítím se o 10 let mladší a výkonnější,“ prozradil 55letý Jiří P. z Liberce, kterého trápil výhřez bederní ploténky.

Od bolesti zad vám pomohou také masážní strojky

Nemáte na pravidelné cvičení čas, nebo se vám zkrátka jen nechce? Pak jsou pro vás ideální volbou masážní strojky na masáž chodidel. Právě v chodidlech jsou body, které jsou napojené na další části vašeho těla.

Masážní strojky JONA jsou blahodárné při únavě a bolestech, můžete s nimi masírovat i celé tělo. Snadno si tak pomůžete od bolesti chodidel, zad, ale i hlavy, která často souvisí s nerovnováhou pohybového aparátu. Masážní strojky JONA jsou vyrobené z přírodního materiálu a navíc je snadno sbalíte i na dovolenou.

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Tým zkušených specialistů Centra zdraví JONA se specializuje nejen na řešení bolesti zad, ale i civilizačních potíží jako únava, úzkost, deprese nebo nadváha. Odhaluje také zdravotní potíže neznámé příčiny a zaměřuje se na prevenci a zlepšení fyzické a psychické kondice.

Podrobné informace o Centru zdraví JONA, kompletní nabídce služeb, programů a produktů pro zdravý způsob života naleznete na www.jonacentrumzdravi.cz. Více o cvičebním systému CBG CyberBodyGuard najdete na www.cbg.cz nebo na tel.: 721 800 500.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Nová mobilní aplikace LungScreen upozorní včas na riziko rakoviny plic

Za podpory České chirurgické společnosti a České pneumologické a ftizeologické společnosti byla spuštěna mobilní...

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Největší sportovní prodejna v Praze 5

Chystáte se pořídit si nové vybavení na lyže pro letošní zimu? Nebo hledáte to nejlepší kolo právě pro vás? Pak se...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Další z rubriky

Obrana republiky nekončí na našich hranicích, říká ministr obrany

Ministr obrany Lubomír Metnar

Závazky České republiky vůči spojencům jsou stejné jako závazky našich spojenců vůči nám. Mají stejnou hodnotu a...

Skladatelé seriálu Stranger Things míří na festival Film Music Prague

Skladatelé Kyle Dixon a Michael Stein Foto: FILM MUSIC PRAGUE festival

Michael Stein a Kyle Dixon, členové kapely S U R V I V E, poprvé vystoupí v Praze s hudbou z populárního seriálu...

DELTA hovořila k tématu digitalizace na konferenci Real Estate Market

Erik Štefanovič – téma: Digitalizace ve stavebnictví

Financování nemovitostí, problematika bytového trhu či perspektivy kancelářských budov a mnohá další témata byla...

Najdete na iDNES.cz