Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čtěte svým dětem, pomůžete jim víc, než si myslíte

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
„Knihy jsou pro lidi tím, čím jsou pro ptáky křídla,“ řekl jednou anglický spisovatel John Ruskin. Pokud bychom si vzali jeho slova k srdci, můžeme dětské knihy přirovnat k prvním křidélkům na cestě k budoucímu letu. Toho však dítě nedosáhne bez drobné pomoci. Rozhodující roli v rozvoji čtení totiž hrají především pilní rodiče.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Čtěte svým dětem, pomůžete jim víc, než si myslíte | foto: Egmont ČR, s.r.o.

Nedávný průzkum Národní knihovny ČR jednoznačně potvrdil, že společné čtení má pozitivní vliv na gramotnost dětí a jejich studijní výsledky. Samotná kniha tak musí být atraktivní nejen pro malého čtenáře, ale také pro rodiče, který je do ní ochoten investovat.

Pro dnešní děti se knihy stávají něčím speciálním, co pomalu, ale jistě mizí. V naší české kotlině se tomuto trendu zatím příliš nedaří, což je více než dobře. Dnešní rodič chce svému dítěti dávat knihy a časopisy, které ho budou rozvíjet, podporovat fantazii a utvářet jeho budoucí názory. Vhodné je také ukázat dítěti pozitivní vzory chování. Každý chce být přeci kladným hrdinou a pomáhat potřebným. Chlapec má touhy stát se astronautem, hasičem či slavným sportovcem. Dívky naopak touží být princeznou nebo úspěšnou zpěvačkou. Knihy pro děti a mládež z produkce nakladatelství Egmont představují svým čtenářům právě tyto pozitivní vzory a vedou je k tomu, aby dokázali rozlišovat mezi dobrem a zlem a předvídat důsledky svého jednání.

Do určitého věku však chtějí, aby se součástí těchto příběhů stávali i rodiče. Ti jsou pro dítě taky určitými hrdiny a bez nich by si nedokázali představit ani jediný den. Rodiče ale bohužel mnohdy nemají tolik času, kolik by chtěli a společné chvilky strávené u pohádkové knihy odbývají. Děti pak o čtení ztrácejí zájem, zábavu hledají jinde a v pozdějším věku zaostávají za pravidelnými čtenáři. Chybí jim především slovní zásoba a schopnost správně se vyjadřovat. Pokud tedy budujeme v dítěti vztah ke knihám od útlého mládí, dáváme mu tím určitou výhodu do budoucna.

Čtěte svým dětem, pomůžete jim víc, než si myslíte

Čtěte svým dětem, pomůžete jim víc, než si myslíte

V dnešní době vychází mnoho krásných knih, které jsou plné dobrodružství, zábavy a dobrých příkladů pro naše děti. Jak ale vybrat tu správnou? Toto rozhodnutí musí rodiče učinit především během vánočních nákupů, kdy jsou dětská oddělení v knihkupectvích naplněna k prasknutí.

Skvělým příkladem vhodné četby jsou například příběhy malé princezničky Sofie První, které vybízí rodiče k četbě pohádek s dětmi. Najdou se ale i další, jako například pohádky Doktorky Plyšákové a slavného Medvídka Pú, který je primárně určen pro společné chvilky rodičů s dětmi. Je pravdou, že knihy stále bereme jako hodnotný dárek a většina z nás si bez nich nedokáže představit ty správné Vánoce. Snad nám tento přístup vydrží a budeme vášnivými čtenáři i nadále a budeme tuto vášeň probouzet a podporovat i v našich dětech.

Nabídku knih vhodných pro děti do 6 let můžete najít ZDE 

Kompletní portfolio produktů pro děti a mládež naleznete ZDE 

Čtěte svým dětem, pomůžete jim víc, než si myslíte

Čtěte svým dětem, pomůžete jim víc, než si myslíte

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Nový Domov seniorů Říčany vítá první obyvatele

Nový Domov seniorů Říčany vítá první obyvatele.

Domov seniorů Říčany nabízí služby a péči seniorům, ale také osobám postiženým Alzheimerovou chorobou a stařeckou...

Co se stane, když každý z nás vytřídí jednu skleničku navíc?

Co se stane, když každý z nás vytřídí jednu skleničku navíc?

V třídění skla jsme se za uplynulých 10 let zlepšili o více než 50 %. To je dobré skóre. Celkem ho tak vytřídíme do...

Když to nejde, vyměňte interiérové studio, ne svůj nápad

JN interiér dbá na precizní a individuální přístup ke každé zakázce.

Pořídit novou kuchyň – finančně i časově velmi náročný krok. Výsledek a finální spokojenost se rozhodují už od samého...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.