Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čtení ve vlaku 2016

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Střední a vyšší odborná škola Michael a Vysoká škola kreativní komunikace organizuje pro cestující pražských příměstských vlaků třetí ročník festivalu Čtení ve vlaku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Třetí ročník festivalu Čtení ve vlaku | foto: Střední a vyšší odborná škola Michael

Během čtyř dní budou mít cestující třiceti spojů možnost poslechnout si autorská čtení od dvaadvaceti spisovatelů v netradičním prostředí vlakového vagonu.

Idea Festivalu autorského Čtení ve vlaku vznikla na škole reklamní a umělecké tvorby Michael a realizována byla ve spolupráci s firmou Railreklam, která zajišťuje komerční komunikaci ve vlacích i na nádražním mobiliáři. Od samého počátku tohoto unikátního projektu se na něm zásadně podílejí studenti školy Michael, kterým festival umožňuje vyzkoušet si v praxi kreativní reklamní postupy na veřejně prospěšném tématu – popularizace české literatury.

Grafická podoba propagačních materiálů letošního ročníku festivalu vyšla z vítězné absolventské práce studentky VOŠ Michael, která spolu s dalšími spolužáky propagaci připravila. Organizaci festivalu mají na starost studentky Vysoké školy kreativní komunikace, která právě tento rok zahájila akademickou činnost a celá řada zúčastněných spisovatelů její vznik podpořila. Festival zaštítil ministr kultury Daniel Herman a za Magistrát hlavního města Prahy Petr Dolínek.

Smyslem festivalu je sblížit autora se čtenářem a zajistit jim setkání ve výjimečném prostředí. Festival ukazuje, že knihy nejsou mizejícím zbožím a že za nimi stojí živí, zajímaví lidé, kteří je píší a vydávají. Stejně tak návštěvníci zjistí, že jízda vlakem není přežitkem, nýbrž zážitkem.

I v letošním ročník do vlaku nastoupí známí spisovatelé a spisovatelky mezi mnohými také Radka Denemarková, Michal Viewegh, Halina Pawlowská, Jiří Žáček, Radka Třeštíková, Marek Šindelka nebo Martin Reiner. Do projektu se zapojili také autoři literatury pro děti, kteří svými ukázkami zaujmou dětského posluchače i jejich rodiče.

Oficiální ukončení festivalu proběhne 22. září 2016 v knihkupectví Neopalladium– Hlavní nádraží od 15:00. Během odpoledne bude mít veřejnost možnost navštívit tři diskusní bloky. O současné próze budou besedovat Michal Viewegh, Halina Pawlowská, Radka Třeštíková a Pavel Mandys, tématu vzdělávání v rámci uměleckých oborů se budou věnovat Eliška Kaplický Fuchsová, ministr kultury Daniel Herman a zástupce Vysoké školy kreativní komunikace.

Zúčastnění autoři literatury pro děti posluchačům objasní specifika tohoto odvětví. Speciálním hostem tohoto diskusního bloku bude také Arnošt Goldflam, který ten den slaví sedmdesáté narozeniny. Součástí programu budou i autogramiády se všemi zúčastněnými autory, jejichž knihy si na místě návštěvníci budou moct pořídit s desetiprocentní slevou.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Bydlení v pražské Libni? Klidné, pohodlné a luxusní.
Bydlení v pražské Libni? Klidné, pohodlné a luxusní

Libeň patří do velmi dynamicky se rozvíjející Prahy 9. Městská část mezi Vysočany a Karlínem se těší ze snadné dostupnosti do centra Prahy díky skvělé...  celý článek

Elektrárna Holešovice na přelomu 19. a 20. století.
Aktuálně z Pražské energetiky. Slavíme 120 let

Byla středa prvního září roku 1897. Toho dne zahájily činnost Elektrické podniky královského hlavního města Prahy. Připomínáme si tedy 120. výročí založení...  celý článek

Soutěž o Hyundai TUCSON s plnou nádrží na víkend dle Vašeho výběru.
Soutěž o Hyundai TUCSON s plnou nádrží na víkend dle vašeho výběru

Tradičně dvakrát za rok pořádá Hyundai Centrum Praha oblíbenou a hojně navštěvovanou akci Dny otevřených dveří a ty nejbližší připadají na 8. a 9. září....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.