Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Projekt „Čteme nahlas, čteme spolu“ motivuje děti a mladé lidi k četbě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Již druhým rokem pokračuje kampaň na podporu četby Rosteme s knihou v projektu Čtenář na jevišti, který začal v roce 2013 jako součást evropské kampaně pod názvem „Reading Aloud, Reading Together 2013 (Čteme nahlas, čteme spolu)“.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Čtenář na jevišti, čteme nahlas, čteme spolu | foto: Svět knihy, s.r.o.

Velký ohlas pedagogů i dětí přiměl kampaň zařadit projekt mezi své pravidelné aktivity, jež motivují děti a mladé lidi k četbě knih a přibližují jim řadu možností práce s textem.

Ústřední aktivitou projektu byla zvolena forma čtení nahlas v podobě scénického čtení, které přivádí děti k hlubšímu poznání textu, jeho analýze, vlastní interpretaci a dalšímu využití, například k přepracování na scénář a dramatizaci.

Čtenář na jevišti je určen dětským kolektivům, které mají chuť si tento formát čtení vyzkoušet. Především byly osloveny děti a mládež do 15ti let v literárně-dramatických oborech, zájmových sdruženích a dalších kroužcích. Soubory a dětské kolektivy měly za úkol zpracovat do podoby scénického čtení libovolnou pasáž některého z titulů doporučených organizátorem nebo si vybrat vlastní knihu či povídku.

Zájem o téma i formu projevily literárně-dramatické obory i školy nad očekávání organizátorů. Do projektu se přihlásilo 85 dětských souborů z celé České republiky, z nichž podklady v termínu předalo 50 z nich.

Soubory svou činnost při přípravě scénického čtení zdokumentovaly a materiály ve formě videí, fotodokumentace i doprovodných dopisů zasílaly organizátorovi. Většina videí je vystavena na webu kampaně Rosteme s knihou (rostemesknihou.cz). Odborná porota vybrala pět nejinspirativnějších a nejzajímavějších inscenací k předvánočnímu setkání v Divadle Kampa (17. 12. 2014).

Byly vybrány následující soubory:

• sekunda A - Gymnázium Fr. Křižíka a zákl. škola Plzeň, pod vedením Mgr. Jana Anderleho s inscenací Dárce (Lois Lawryová)

• soubor Bezejména - Základní škola Liberec, Aloisina výšina, pod vedením PhDr. Miloslavy Čechlovské s inscenací Vzdálené bubny lépe zní (Hana Doskočilová)

• soubor Moje holky - ZUŠ F. A. Šporka, Jaroměř, pod vedením Jarky Holasové s inscenací Pan Kdybych hledá kamaráda (Pavel Šrut)

• výběr žáků - Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava, pod vedením Mgr. Petra Horáka s inscenací Příběh Louise Braille (Jakob Streit)

• soubor Pohádka - Dětský domov a školní jídelna Chomutov, pod vedením Jany Jiráskové s inscenací Středa nám chutná (Iva Procházková)

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Výstava Krajinou mé duše představí osobitá díla Karla Těšínského
Výstava Krajinou mé duše představí osobitá díla Karla Těšínského

Nechte se okouzlit jedinečným stylem krajinomalby Karla Těšínského, který svůj pohled na okolí promítal na plátno v jednoduchých, avšak nápaditých tazích...  celý článek

Vítězství Divadla Na Jezerce v anketě Prahy 4 za rok 2016
Vítězství Divadla Na Jezerce v anketě Prahy 4

Divadlo Na Jezerce získalo primát v kategorii Nejlepší kulturní zařízení v Praze 4. Zároveň bylo vyhlášeno Provozovnou Prahy 4 za rok 2016. Anketu o nejlepší...  celý článek

GAP vernisáž Roman Brichcín
Jazz jako inspirace pro obrazy Romana Brichcína

Galerie ART Praha vystavuje až do 16. října výběr obrazů Romana Brichcína. V prostorách na Staroměstském náměstí využil autor expozice téměř každého volného...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.