Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Commerzbank zajistí hladký průběh a financování vašeho exportu

Komerční sdělení   7:01aktualizováno  7:01
Rusko pro Česko po sousedním Německu představuje druhý nejatraktivnější exportní trh. Jen za poslední rok stoupl podle analýzy Commerzbank AG zájem o export do této země o 35 procent. Z více než čtyřicetiletých exportních zkušeností Commerzbank v Německu navíc vyplývá, že při hledání exportních partnerů jsou klienti velmi opatrní a konzervativní.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Commerzbank zajistí hladký průběh a financování pro Váš export | foto: COMMERZBANK

"Z pohledu klientů hraje prim zkušenost banky. Commerzbank má velké plus: je vedoucí bankou pro zahraniční obchod v Německu, které je největším světovým exportérem - 40 procent zahraničního obchodu Německa se realizuje přes Commerzbank. A klient v Česku má k dispozici stejné služby jako exportér v Německu," řekl Luboš Křen, ředitel oddělení CMIB (Cash Management & International Business) pražské pobočky Commerzbank AG.

"Disponujeme výjimečnou sítí sedmi tisíc korespondenčních bank. To jsou aktuálně pro export a exportéry klíčová data," dodal Křen.

Zájem je i o export do Ruska

Podle Křenových slov je i zvýšený zájem o export do Ruska logický.

"Jde o historické teritorium, které české firmy znají. Velmi často se také v případě exportů do této lokality jedná o výměnu či údržbu stávajícího zařízení, které tam české firmy v minulosti vyvezly. Vytváří se tak mix historické zkušenosti a očekávání budoucích dobrých obchodů. Samozřejmě nejde jen o Rusko jako takové, ale o země celého bývalého Sovětského svazu - tam české firmy mohou navázat na obchody uskutečněné v minulosti. Vzhledem k současné složité situaci v Evropě význam tohoto exportního teritoria stoupá," upozornil Luboš Křen.

Služby související s exportem do Společenství nezávislých států se od služeb souvisejících s exportem do jiných zemí nijak neliší. Samozřejmostí je podpora financování exportu, potvrzování akreditivů, poskytování dodavatelských úvěrů obvykle prostřednictvím odložené platby, odkup pohledávek z akreditivů, vystavování záruk, vedení účtu v rublech, vypořádání rublových transakcí spot či forward. Nezbytností je pro export samozřejmě bezpečný a rychlý platební styk prostřednictvím korespondenčních bank.

Commerzbank zajistí hladký průběh a financování pro Váš export1

Commerzbank má pobočky ve všech světových finančních centrech

Požadavky klientů, jejichž export se nespecializuje jen na jedno teritorium, se rozšiřují ještě o síť poboček na atraktivních místech. Commerzbank proto disponuje pobočkami ve všech světových finančních centrech - v New Yorku, Londýně, Tokiu, ve Frankfurtu nad Mohanem, v Moskvě, Hongkongu, Šanghaji, Singapuru, Paříži, Curychu a Dubaji.

Commerzbank zajistí hladký průběh a financování pro váš export. Více informací naleznete na www.commerzbank.cz

 

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Na VŠO se můžete hlásit do konce září.
Na VŠO se můžete hlásit do konce září

I když začátek akademického roku pomalu klepe na dveře, stále ještě najdete školy, které přijímají nové studenty. Na Vysoké škole obchodní v Praze (VŠO) můžete...  celý článek

Místo, kde historie ožívá: K prohlídce Prahy patří i návštěva legendárního...
Co zajímavého vidět v Praze? Navštivte legendární Hotel Paříž

Podzimní měsíce jsou pro procházky Prahou jako stvořené. Slunce má ještě sílu, vše je zahaleno v teplých barvách podzimu a lístky stromů se ladně snáší k zemi...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.