Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Co obnáší tumescentní liposukce? Zjistěte, jaká jsou fakta i mýty

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přestože o liposukci již toho bylo napsáno mnoho, stále ještě koluje řada mýtů. S MUDr. Václavem Poláčkem, CSc. z Lékařského domu Praha 7 se podíváme na některé otázky, na které chtějí znát odpovědi všichni, které liposukce zajímá.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Plastická chirurgie - operace nosu, víček, poprsí, břicha, facelifting, liposukce, laser... | foto: Lékařský dům Praha 7, a.s.

Je liposukce rychlým řešením k odstranění nadbytečných kilogramů?
Dnes již většina zájemců o liposukci si je vědoma toho, že výkon není prostředek určen pro redukci hmotnosti. Na druhé straně není výjimkou, že právě liposukce odstartuje snahu o odstranění nadváhy změnou životního stylu.

Takže ani u obézních lidí není většinou odsátí tuku kontraindikováno, i když jeho základním posláním je odstranění nahromaděného tuku v jednotlivých problémových partiích, třeba na stehnech, bocích, hýždích, prostě všude tam, kde je zhubnout těžké, nebo dokonce nemožné. 

Jaké jsou metody liposukce a kterou z variant si vybrat?
Metod liposukce je dnes řada. Způsob provedení, podobně jako zařízení a lékaře, si klient vybírá po konzultaci s lékařem a podle svého rozhodnutí, ovšem s přihlédnutím ke svému zdravotnímu stavu a možnostem pracoviště.

Liposukce odstartuje snahu o odstranění nadváhy změnou životního stylu

 Jednou z nejvyhledávanějších metod je vibrační liposukce. Jak se provádí a jaké jsou její výhody? 
U vibrační liposukce jde o metodu, při které se na uvolnění tukových buněk rozhodujícím způsobem podílí vibrace kanyly a ne tedy pouze fyzická síla operatéra. Využívá se hlavně při odsávání větších objemů tuku, kde podstatně zkracuje dobu operace.

Při tzv. tumescentní metodě dochází navíc před vlastním zákrokem k napuštění tukové podkožní tkáně speciálním roztokem. Tukové buňky se ze tkáně lépe uvolní, tkáň se znecitliví a omezí se krevní výrony. Kanyla takovou tkání také snáze proniká, pacient nepotřebuje celkovou anestézii a je tedy schopen krátce po zákroku zařízení opustit.
 
Řeší liposukce problémy s povolenou kůži a celulitidou?
Ani na celulitidu a kůži se sníženou elasticitou není liposukce řešením. Je pravdou, že po mechanickém podráždění v podkoží dochází k projizvení a tedy zpevnění tkáně, které se však objektivně projevuje jen málo. Zahraniční výrobci ultrazvukových či laserových zařízení na liposukci uvádí výraznější zlepšení při použití těchto fyzikálních vlivů.

Na téma liposukce bylo napsáno mnoho, stále o ní však kolují mýty

Je možné provést liposukci na více místech současně? Jak se taková liposukce projeví na ceně?
Tumescentní liposukce
lze provést na více místech těla spíše výjimečně. V potaz musíme brát především psychiku operovaného, na kterou dlouhodobé zákroky kladou zvýšené nároky. Pokud ale nejde o velké objemy tuku a jedná se o sousední krajiny lze zákrok provést v jedné době. Rovněž množství a složení tekutiny, kterou tkáně před operací napouštíme limituje rozsah. Samozřejmě množství odsátého tuku a doba trvání zákroku je určující pro cenu.

Po jak dlouhé době se objeví definitivní výsledek liposukce a je možno pracovat a sportovat?
Definitivní výsledek je relativní pojem. Co je na tomto světě definitivní? Po tumescentní liposukci jsou obvykle klienti schopni lehké, administrativní práce asi po 3 dnech - podle druhu práce a lokality odsátí. Po týdnu je rozdíl markantní, po 3 týdnech se již mění stav jen velmi málo - po dobu dalších několika měsíců. Větší fyzická zátěž a odložení elastického prádla doporučuji obvykle po 3 týdnech.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Lázně Bohdaneč a jejich 121. lázeňská sezona v prvorepublikovém stylu

Východočeské Léčebné lázně Bohdaneč otevřou 19. května tohoto roku svoji lázeňskou sezonu. Slavnostní zahájení nabídne...

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

S jarem přichází první letošní období velkého chystání, pečení, vaření a návštěv v souvislosti s Velikonocemi....

Připravte se na jaro: detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Připravte se na jaro:  Detoxikací dobijete energii a posílíte imunitu

Jarní měsíce bývají zaměřené na očistu organismu, ať už je důvodem snaha shodit přebytečná kila nebo se jen cítit...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Najdete na iDNES.cz