Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Co nabídne nový palác Padowetz?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dominanta brněnského centra a pěší zóny v samotném srdci města, palác Padowetz, donedávna atraktivní adresa brněnských bezdomovců získá novou tvář. Díky finanční krizi sešlo ze záměru původního vlastníka přestavět palác na luxusní hotel.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Palác Padowetz - vizualizace | foto: TAURUS REAL spol. s r.o.

Dnes vlastní palác Padowetz brněnská společnost Lebona a.s., která tuto historickou a pro Brno významnou stavbu promění v nové srdce brněnského přednádraží a centrální pěší zóny.

Palác Padowetz - hotel, kanceláře i místo pro milovníky kávy

Brněnské centrum bylo v letech 1838 - 1839 obohaceno o významnou a dominantní stavbu pod Petrovem, která měla hrdě reprezentovat moravskou metropoli. Palác Padowetz, stavba odrážející duch pozdního klasicismu s četnými antickými prvky, se stala po dokončení monumentálním hotelem "U císaře rakouského" s vlastní restaurací a kavárnou.

Krátce po vzniku nové republiky, od roku 1918 až do druhé světové války stává se palác Padowetz atraktivním místem na takzvaném brněnském korzu. Kavárna i restaurace si získaly svůj věhlas a byly považovány za prestižní brněnské podniky.

Poválečné období mění charakter využití paláce a vyjma restaurace nabízí využití k administrativním účelům mimo jiné jako kancelářský objekt. Novodobá historie znamená pro palác Padowetz období změny majitelů. Chátrání, velkolepých, avšak nikdy nerealizovaných plánů.

"Jedním z posledních byl projekt na přestavbu na čtyřhvězdičkový hotel, ze kterého ovšem z finančních důvodů sešlo," říká Miluše Hurtová, jednatelka brněnské realitní společnosti Taurus Real, která v současnosti zajišťuje pro majitele paláce Padowetz pronájmy zrekonstruovaných prostor.

Palác Padowetz

Dobrá adresa brněnských podnikatelů

Zdá se, že zašlý lesk a sláva brněnských bašt a pěší zóny bude opět oživena. "Nový majitel paláce Padowetz se rozhodl budovu nákladně zrekonstruovat tak, aby si zachovala svůj původní charakter," potvrdila nám Miluše Hurtová a jak sama s nadsázkou říká "domu tak zůstane jeho duše".

Co tedy nakonec "nový" Palác Padowetz nabídne?

"Využití moderně a vkusně zrekonstruovaných prostor je téměř neomezené - volají k nám zájemci o kancelářské prostory, provozovatelé obchodů, v plánu je opět otevření restaurace a kavárny, která byla ve své době velmi vyhlášena. Pálác Padowetz vždy byla a opět bude dobrá adresa pro podnikatele, nejenom díky zvučnému jménu, ale také exkluzivní poloze v centru Brna přímo u pěší zóny a hlavního brněnského nádraží. Neopomenutelná je možnost vlastního parkování přímo v dvorním traktu objektu," doplňuje jednatelka brněnské společnosti Taurus Real.

Vypadá to, že brněnská dominanta Padowetz tak konečně bude moci opět plnit svůj účel - důstojně sloužit lidem v samotném srdci města.

TAURUS REAL spol. s r.o. - logo

Máte zájem o pronájem kanceláří?
Obraťte se na Taurus reality spol.s.r.o.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Remek očekával, že bude mít české následovníky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

První československý kosmonaut Vladimír Remek, od jehož startu uplynulo 2. března přesně 40 let, předpokládal, že dříve...

Najdete na iDNES.cz