Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Co jsou hemeroidy a jak je možné jim předejít

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Možná právě vás trápí otázky typu: Co jsou hemoroidy známé také jako hemeroidy a fissury? Jaké jsou příznaky hemoroidů a fissur? Jaká je léčba hemoroidů a fissur? V tomto článku naleznete odpovědi na vaše otázky, dozvíte se bližší informace o tom, co jsou hemoroidy a fissury a jak se léčí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ON CLINIC, s.r.o. patří do sítě mezinárodních zdravotnických zařízení s ordinacemi po celém světě. | foto: ON CLINIC

Co jsou hemoroidy známé také jako hemeroidy a fissury?

Jedná se o velmi nepříjemné onemocnění, které komplikuje každodenní život. Četnost výskytu tohoto onemocnění se dnes výrazně zvýšila u obou pohlaví mimo jiné uspěchaným životním stylem, stresem, nesprávnými stravovacími návyky a sedavým zaměstnáním.

Na vzniku hemoroidů se podílí také zácpa, těžká práce, nemoci prostaty i dědičnost, ale také některé sporty, např. cyklistika nebo zvedání těžkých zátěží v posilovně. U žen se navíc často objevují hemoroidy jako komplikace provázející těhotenství a porod.

Už víte, co jsou hemoroidy a fissury? Pokud ne, bližší informace naleznete na webových stránkách www.onclinic.cz.

sukenka

Návštěva lékaře a následná léčba hemoroidů a fissur

Většina pacientů se domnívá, že pro léčbu hemoroidů (známých také jako hemeroidy či hemerojdy) je nutné absolvovat řadu nepříjemných lékařských vyšetření a že operace je nevyhnutelná. Pacienti velmi rádi odkládají návštěvu specialisty - proktologa, i když jim každý den bolesti znepříjemňují život.

Hemoroidy mají čtyři stadia a čím dřív pacient přijde, tím jednodušší je léčba hemoriidů. První dva stupně hemeroidů se mohou projevit např. po dlouhém sezení při cestování nebo při větší námaze a projevují se svěděním, pálením a celkově nepříjemnými pocity v oblasti konečníku.

Na zklidnění potíží pomohou běžně dostupné čípky, tablety nebo speciální masti. Tato samoléčba však už většinou nevyřeší a neodstraní hemoroidy ve třetím stadiu, které obtěžují opakovaně a v čím dál kratší intervalech.

Jedním z typických příznaků vnitřních hemeroidů ve 3. stadiu je přítomnost jasně červené krve na toaletním papíře nebo na stolici. V tomto případě je nutné vyhledat odbornou pomoc lékaře - specialisty, který se léčbou hemeroidů zabývá a dokáže pacienta vyšetřit rektoskopem a stanovit diagnózu.

Je zapotřebí vyloučit případné závažnější zdravotní potíže a také včas předejít 4. stupni onemocnění - výhřezu sliznice s hemoroidy navenek. Čtvrté stadium už není možné řešit ambulantně, léčba hemoroidů ve 4. stádiu již probíhá tak, že pacient musí podstoupit operaci s následným dlouhým a poměrně bolestivým uzdravováním.

Lidé se stydí chodit s tímto onemocněním k doktorovi

čekárnaOstych je bohužel nejčastější příčinou vzniku 4. stupně onemocnění a následná léčba hemoroidů je již nepříjemnější. Mnohdy už bohužel nelze využít ambulantní a šetrné metody k odstranění problémů a pacient musí podstoupit operaci s hospitalizací. Určitě je lépe navštívit specializované pracoviště zaměřené na léčbu hemeroidů včas. Krev ve stolici by měla být posledním a neodkladným impulzem k návštěvě lékaře.

Je nutná po zákroku neschopenka?

Pro více informací a objednání

volejte 22 44 22 486 -7 nebo bezplatnou linku 800 103 300, případně napište svůj dotaz na: procto@onclinic.cz

Ambulantní zákrok v ProctoClinic nevyžaduje pracovní neschopnost. Do ProctoClinic přicházejí pacienti během svého pracovního dne v předem sjednanou hodinu bez jakékoli předchozí přípravy nebo dodržování zvláštní diety. Metoda léčby je maximálně šetrná a zpravidla bezbolestná, a tak se pacienti mohou vrátit ke svým pracovním povinnostem bezprostředně po zákroku. Léčba hemoroidů při ambulantním zákroku je tak bez neschopenky.

Je možné obtížím předejít?

Předejít léčbě hemoroidů můžeme správnými stravovacími návyky, dodržováním pitného režimu a dostatkem pohybu. Zejména lidé s geneticky danými dispozicemi k cévním onemocněním, lidé se sedavým zaměstnáním, těhotné ženy a matky po porodu by měli dbát na zdravou životosprávu, pravidelné vyprazdňování a přecházet zácpě.

Léčba hemoroidů včas – znamená bez operace

Je zapotřebí si uvědomit, že včasná léčba hemoroidů je méně komplikovaná a lze jí řešit šetrnými metodami ambulantně. Včasnou léčbou předejdeme zpravidla bolestivým chirurgickým zákrokům s hospitalizací a dlouhému uzdravování.

V ProctoClinic nabízí zkušení lékaři – proktologové svoje služby pacientům již 12 let. Pro více informací a objednání volejte 22 44 22 486 -7 nebo bezplatnou linku 800 103 300, případně napište svůj dotaz na: procto@onclinic.cz

Další informace na wwww.onclinic.cz

Vyšetření a léčba hemoroidů a fissur (trhlin) není hrazena zdravotní pojišťovnou.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Sluneční dioptrické brýle. Chytrá vychytávka na jaro a léto

Sluneční dioptrické brýle – to je chytrá vychytávka na jaro a léto

Nosíte brýle a nevíte, co a jak na sluníčku? Nechte nás hádat. Nosíte jen čiré dioptrické a na sluneční jste...

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Hanka Kynychová sází na odvodnění organismu

Trápí vás kila navíc, která ne a ne shodit? Máte celulitidu nebo otoky? Třeba jste jen zavodněná a pomůže vám odvodnění...

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Přivítejte léto, jak jste si vždy přála! Se skvělým pocitem ze svého těla v plavkách. Právě je ideální čas na omlazení...

Čtyři velká ALE, proč domácí pleťová maska není taková výhra

Čtyři velká ALE, proč domácí pleťová maska není taková výhra

Arome.cz Avokádo, banán, ovesné vločky, nebo vajíčko nebo želatina. Ingredience z kuchyně přeneste do koupelny a nechte přírodu, ...

Najdete na iDNES.cz