Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Co je pro vaše podnikání výhodnější? OSVČ nebo založení s.r.o.?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Začínáte podnikat a rozhodujete se mezi založením společnosti s ručením omezeným a živnostenským listem? Zvažte všechna pro a proti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Neriskujte a nechte založení své společnosti na profesionálech | foto: ASCALON CZ, s.r.o.

Pro založení s.r.o. se rozhoduje stále více podnikatelů, a to především z toho důvodu, že společníci ručí jen do výše nesplaceného základního kapitálu, zatímco OSVČ celým svým majetkem. Při zakládání společnosti s r.o. si navíc můžete pro své podnikání zvolit libovolný název. Ať už nyní nebo v budoucnu plánujete podnikání ve dvou a více osobách, neváhejte a zvažte založení s.r.o. či založení a.s.

Stát se jednatelem vlastní společnosti je prestižnější

Pokud podnikáte jako OSVČ, vše stojí pouze na vás, jediném člověku, který je v mnoha procesech nezastupitelný. To v případě delší nemoci může znamenat velké problémy. Na druhou stranu společnost s ručením omezeným může mít i několik jednatelů, kteří pak jsou oprávněni firmu řídit a mohou např. nezávisle na sobě za ni jednat.

Jako právnická osoba navíc působíte důvěryhodně a seriózně. Zatímco OSVČ má většinou pouze osobní podnikatelský charakter, spol. s r.o. má mnohem větší prestiž. Stoupnete v očích obchodních partnerů i zákazníků. Také ve výběrových řízeních firmy a instituce často podmiňují účast právní formou s.r.o. nebo a.s.

U firmy s.r.o. na rozdíl od OSVČ můžete snadno a bez souvisejících komplikací změnit sídlo firmy. V případě OSVČ dochází k problémům, protože v takovém případě měníte své trvalé bydliště. Pro sídlo firmy můžete využívat služeb office centra ELITE CZECHIA, kde získáte prestižní i běžné sídlo pro firmu v Praze za výhodnou cenu a neriskujete nezvané návštěvy u sebe doma či ve svých prostorách. V nabídce je jak virtuální sídlo v Praze, tak i zapůjčení kancelářských a jednacích místností.

Neriskujte a nechte založení své společnosti na profesionálech

S každým rokem své existence buduje spol. s r.o. obchodní jméno, značku a svou historii, zatímco veškerá pověst a reference z podnikání fyzické osoby ukončením podnikání padají. Firma s.r.o. navíc může expandovat navýšením vkladů nebo přistoupením nových společníků.

Právnická osoba platí pouze daň z příjmů, která činí 19 %, a popř. srážkovou daň ze zisku rozděleného mezi společníky. Celkově má výrazně lepší možnosti optimalizace daní než OSVČ, která musí platit také sociální a zdravotní pojištění.

Nezapomeňte při rozhodování nad typem podnikání vzít v úvahu také fakt, že hodnota společnosti s r.o. se v čase zvyšuje a v budoucnu ji můžete snadno prodat nebo předat svým potomkům. U OSVČ v takových situacích dochází ke značným komplikacím a nákladům.

V ELITE CZECHIA vám rádi poradí s volbou parametrů vaší nové firmy s.r.o. Provádí založení s.r.o., a.s. nebo společnosti v zahraničí. Dále nabízí nové ready made s.r.o. k okamžitému startu podnikání za jednu z nejnižších cen na trhu a sídlo pro firmu v Praze. Pro váš větší komfort a soustředění prací na jednom místě zároveň nabízí i vedení účetnictví, zpracování daňového přiznání a související poradenství.

Podnikání jako OSVČ tzv. na živnostenský list má také své výhody

Neriskujte a nechte založení své společnosti na profesionálech

Pro o drobného podnikatele s velmi nízkým příjmem, který podniká v téměř bezrizikovém oboru, bývá výhodnější podnikat jako OSVČ. 

Nicméně v praxi však dochází k tomu, že většina živnostníků si bohužel neuvědomuje nejrůznější rizika podnikání OSVČ a snadno se pak dostanou do problémů, se kterými se pak jen těžko bojuje. Živnostník se může například snadno zadlužit kvůli neserióznímu obchodnímu partnerovi a přijít kvůli tomu o celý svůj majetek, kterým při podnikání formou OSVČ automaticky ručí. Pokud by však podnikal přes s.r.o., nemusel by později o majetek přijít.

Jako živnostník máte absolutní volnost v nakládání s financemi. Nevýhodou podnikání formou s.r.o. může být nepatrně větší papírování.

V některých případech je vhodné podnikat jako OSVČ a zároveň využívat k podnikatelské činnosti s.r.o., především činností, kde lze využít výdajové paušály.

Založení s.r.o. rychle a bez obav

Nechte si založit společnost na klíč a můžete veškeré starosti se založením firmy hodit za hlavu. Kompletní servis v podobě založení společnosti na klíč již od 4.500 Kč garantuje firma ELITE CZECHIA.  

ASCALON CZ, s.r.o.

ASCALON CZ, s.r.o.

Vlastní společnost tak můžete mít připravenou do 10-14 dní. Pokud s podnikáním spěcháte, můžete si vybrat z cca 60 nových připravených společností k okamžitému prodeji. Díky těmto tzv. "ready made s.r.o.“ můžete začít podnikat prakticky ihned, za 1 až 2 hodiny. Vyberte si některou z ready made společností, které jsou již zaregistrované k DPH a nepřipravíte se tak ani o korunu na DPH.

Více informací o výhodách jednotlivých forem podnikání, o ELITE CZECHIA, s.r.o., zakládání společnosti i seznam nových společností připravených k okamžitému prodeji, tzv. ready made s.r.o., najdete na www.eliteczechia.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Další z rubriky

GreenChem nabízí AdBlue® pro osobní automobily

GreenChem nabízí AdBlue® pro osobní automobily.

Ochrana životního prostředí pro budoucí generace není pro nás jen ideou, ale skutečným cílem. V poslední době slýcháme...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Recepty našich předků pro přípravu ryb mohou být inspirací

Recepty našich předků pro přípravu ryb mohou být inspirací.

Jakou roli hrála sladkovodní ryba v kuchyni našich předků a jaké se dříve používaly receptury? Historie ryby na talíři...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.