Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cloudové informační systémy usnadní práci nejen personalistům

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V dnešní době jsou vaši zaměstnanci a kolegové nejdůležitější konkurenční výhodou. Ve firmách se o ně starají personalisté, jejichž práce vyžaduje značné množství úkonů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cloudové informační systémy usnadní práci nejen personalistům | foto: Vema

Personalisté organizují nejen nábor, přijímání a propouštění zaměstnanců, ale zajišťují jim také školení a vzdělávací aktivity, starají se o jejich odměňování a hodnocení, spolupracují se mzdovým oddělením. Zároveň tvoří a evidují veškeré pracovně-právní dokumenty, komunikují s jednotlivými odděleními a vedením společnosti. Ve větších společnostech personalisté pracují s informačním systémem, který jim práci značně usnadní a zpřehlední.

Ing. Bc. Jaroslava Šmardy, MBA, místopředseda představenstva společnosti Vema,...

Ing. Bc. Jaroslav Šmarda, MBA

Za poslední roky se odvětví IT velmi posunulo kupředu. Neustále se vyvíjí a hledá nové cesty, jak zefektivnit práci. Určitě jste zaregistrovali novinku s názvem CLOUD. Lze jej charakterizovat jako poskytování služeb či programů uložených na serverech na internetu, kde k nim mají jednotliví uživatelé přístup prakticky odkudkoliv pomocí webového prohlížeče nebo klienta dané aplikace.

Na bližší informace k personálnímu systému a ke cloudu jsme se zeptali zástupce předního českého dodavatele cloudových HR systémů Ing. Bc. Jaroslava Šmardy, MBA, ředitele Obchodně-provozní divize společnosti Vema, a. s.

Jaké výhody přinášejí cloudové informační systémy pro řízení lidských zdrojů?

Hlavní výhodou cloudových řešení je výrazná úspora nákladů na provozování informačního systému. Naši zákazníci nepotřebují server, na kterém je systém nainstalován, ani pracovníky IT oddělení, kteří se o něj starají – například instalují nové verze, řeší archivace, zálohování dat, zabezpečení provozu a spoustu dalších činností. Ty za ně v případě cloudového řešení mnohem efektivněji děláme my.

Co vše dokáže personální systém Vema?

Tento systém je určen širokému spektru zákazníků. Kromě jádra systému, které tvoří aplikace pro zpracování mezd a personalistiku včetně propracované elektronické komunikace s ČSSZ, obsahuje také řešení pro plánování dovolené, docházku, nástupní a změnové listy, vzdělávání zaměstnanců, zpracování organizačních struktur, kompetenční modely, výběrová řízení, hodnocení zaměstnanců, pracovní cesty, stravenky, jakož i benefity pro zaměstnance.

Kolik firem u nás tento systém používá?

Personální systém Vema v České republice používá téměř 5 300 organizací. Jsou mezi nimi podnikatelské subjekty jako například Veletrhy Brno, Teplárny Brno, United Bakeries, ale třeba i velké nemocnice jako IKEM, Fakultní nemocnice Motol a Ostrava-Poruba.

Akciová společnost Vema patří mezi nejvýznamnější dodavatele informačních systémů pro podporu řízení lidských zdrojů v České a Slovenské republice a je největším poskytovatelem těchto systémů formou cloudu, který začala provozovat již před 8 lety a stala se tak prvním průkopníkem na českém a slovenském trhu podnikových informačních systémů. Pro více informací navštivte www.vema.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Místo, kde historie ožívá: K prohlídce Prahy patří i návštěva legendárního...
Co zajímavého vidět v Praze? Navštivte legendární Hotel Paříž

Podzimní měsíce jsou pro procházky Prahou jako stvořené. Slunce má ještě sílu, vše je zahaleno v teplých barvách podzimu a lístky stromů se ladně snáší k zemi...  celý článek

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do budoucna. Někteří se nechtějí své firmy vzdát...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.