Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cloudové informační systémy usnadní práci nejen personalistům

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V dnešní době jsou vaši zaměstnanci a kolegové nejdůležitější konkurenční výhodou. Ve firmách se o ně starají personalisté, jejichž práce vyžaduje značné množství úkonů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cloudové informační systémy usnadní práci nejen personalistům | foto: Vema

Personalisté organizují nejen nábor, přijímání a propouštění zaměstnanců, ale zajišťují jim také školení a vzdělávací aktivity, starají se o jejich odměňování a hodnocení, spolupracují se mzdovým oddělením. Zároveň tvoří a evidují veškeré pracovně-právní dokumenty, komunikují s jednotlivými odděleními a vedením společnosti. Ve větších společnostech personalisté pracují s informačním systémem, který jim práci značně usnadní a zpřehlední.

Ing. Bc. Jaroslava Šmardy, MBA, místopředseda představenstva společnosti Vema,...

Ing. Bc. Jaroslav Šmarda, MBA

Za poslední roky se odvětví IT velmi posunulo kupředu. Neustále se vyvíjí a hledá nové cesty, jak zefektivnit práci. Určitě jste zaregistrovali novinku s názvem CLOUD. Lze jej charakterizovat jako poskytování služeb či programů uložených na serverech na internetu, kde k nim mají jednotliví uživatelé přístup prakticky odkudkoliv pomocí webového prohlížeče nebo klienta dané aplikace.

Na bližší informace k personálnímu systému a ke cloudu jsme se zeptali zástupce předního českého dodavatele cloudových HR systémů Ing. Bc. Jaroslava Šmardy, MBA, ředitele Obchodně-provozní divize společnosti Vema, a. s.

Jaké výhody přinášejí cloudové informační systémy pro řízení lidských zdrojů?

Hlavní výhodou cloudových řešení je výrazná úspora nákladů na provozování informačního systému. Naši zákazníci nepotřebují server, na kterém je systém nainstalován, ani pracovníky IT oddělení, kteří se o něj starají – například instalují nové verze, řeší archivace, zálohování dat, zabezpečení provozu a spoustu dalších činností. Ty za ně v případě cloudového řešení mnohem efektivněji děláme my.

Co vše dokáže personální systém Vema?

Tento systém je určen širokému spektru zákazníků. Kromě jádra systému, které tvoří aplikace pro zpracování mezd a personalistiku včetně propracované elektronické komunikace s ČSSZ, obsahuje také řešení pro plánování dovolené, docházku, nástupní a změnové listy, vzdělávání zaměstnanců, zpracování organizačních struktur, kompetenční modely, výběrová řízení, hodnocení zaměstnanců, pracovní cesty, stravenky, jakož i benefity pro zaměstnance.

Kolik firem u nás tento systém používá?

Personální systém Vema v České republice používá téměř 5 300 organizací. Jsou mezi nimi podnikatelské subjekty jako například Veletrhy Brno, Teplárny Brno, United Bakeries, ale třeba i velké nemocnice jako IKEM, Fakultní nemocnice Motol a Ostrava-Poruba.

Akciová společnost Vema patří mezi nejvýznamnější dodavatele informačních systémů pro podporu řízení lidských zdrojů v České a Slovenské republice a je největším poskytovatelem těchto systémů formou cloudu, který začala provozovat již před 8 lety a stala se tak prvním průkopníkem na českém a slovenském trhu podnikových informačních systémů. Pro více informací navštivte www.vema.cz.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem nebo elektřinou?

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem, nebo elektřinou?

Opět udeřila zima a my se děsíme účtu za topení. Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu nového domu? Pak se vám určitě...

Noblesní Vánoce a Silvestr zažijete v Hotelu Paříž Praha

Noblesní Vánoce a Silvestr zažijete v Hotelu Paříž Praha

Čas sváteční by měl být o pohodě a zklidnění. Odložte proto starosti stranou, nalaďte se na vánoční notu a představte...

Výletní plavby lodí vyčarují spousty zážitků v každé fázi života

Výletní plavby lodí vyčarují spousty zážitků v každé fázi života

Myslíte si, že plavby lodí jsou jen pro seniory a mladí by se na nich unudili k smrti? Nebo snad máte pocit, že kromě...

Najdete na iDNES.cz