Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cloudová řešení. K firemním informacím kdykoli a odkudkoli

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na otázku, kam se budou v nejbližší době pohybovat podnikové informační systémy, lze krátce odpovědět: k mobilitě. Proto jsou tu cloudová řešení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

K firemním informacím kdykoli a odkudkoli

Velmi populárním a již několik let ve všech pádech skloňovaným výrazem je cloud. Cloud je však především technologie, respektive souhrn různých technologií a principů, které jsou vystaveny na základě rozvíjejících se možností internetu. Ten pak umožňuje, aby se ke klientům dostaly konkrétní aplikace, jež jim umožní přístup k datům kdykoli a odkudkoli - což je právě to, o co tu jde.

Mobillita pro obchodníky i pro lidské zdroje

Požadavek mobility se pochopitelně odráží i v trendu vývoje ERP. Pro nejbližší desítky let lze předpokládat, že se podnikové informační systémy budou postupně přesunovat na internet. To však nelze naráz. Již nyní se začíná v oblasti obchodu, neboť obchodník potřebuje pracovat s informacemi, týkajícími se zákazníka v terénu (moduly CRM) a v oblasti řízení, protože manažer potřebuje činit rozhodnutí kdykoli a odkudkoli (Business Intelligence).

K firemním informacím kdykoli a odkudkoli

Další oblastí, kde je dnes již mobilita velmi žádána, jsou lidské zdroje. Pokud chce vedení firmy efektivně komunikovat se zaměstnanci. Musí jim umět "poslat systém domů". Jeho prostřednictvím se nyní řeší například doručení výplatní pásky, žádanky ve mzdách, vyúčtovávání výdajů (účtenek) souvisejících s pracovní činností, zadávání dovolených a podobně… Veškerá tato agenda může probíhat vzdáleně, což pro zaměstnance představuje úsporu času a pro firmu úsporu financí.

Cloudová řešení ve výrobě či logistice? Zatím ne…

Možnost vzdáleného přístupu k ERP je velmi důležitá především u službově orientovaných firem, jejichž pracovníci vykonávají velkou část své práce na cestách, případně musí někam docestovat, kde pak vykonávají svoji práci. Svoji práci pak díky vzdálenému přístupu vykazují přímo do systému a stejně tak jim ji jejich nadřízený plánuje.

Může jít například o konzultanty z různých oblastí, jimž se na mobilu objevují nařízené cesty i s veškerými podrobnostmi, takže zaměstnanec využívající cloudová řešení téměř nikdy nemusí osobně na centrálu. (Až na konci roku si sem přijede pro ocenění nejlepšího pracovníka…).

Naopak poměrně konzervativní a cloud příliš nevyužívající, jsou především firmy výrobní. Také oblast skladů se doposud "drží stranou pokroku". Důvodem je i to, že výrobní a obchodní firmy jsou doslova závislé na sekundách, přičemž nestabilní prostředí internetu nedokáže zaručit rychlost a pohotovost předávání informací. Dnes již existují cloudová řešení i pro tyto oblasti, ale ta budou ještě nějaký čas doménou velkých a nadnárodních společností, využívajících především tzv. privátní cloud.

Ing. Jindřich Kahoun
Produktový ředitel systémů HELIOS
Asseco Solutions, a.s.
www.helios.eu

Autor:
Témata: práce, Cloud, Mzda

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Franchisingová síť NATURHOUSE hledá zdatné podnikatele

Jan Gonda, Master-franchisant NATURHOUSE pro ČR a SR

Franchising s NATURHOUSE je poměrné jednoduchá cesta k podnikání s jistotou. Franchisor předá celé know how a je...

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Remek očekával, že bude mít české následovníky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

První československý kosmonaut Vladimír Remek, od jehož startu uplynulo 2. března přesně 40 let, předpokládal, že dříve...

Najdete na iDNES.cz