Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

CK SHENKOS: Zavítejte na Krétu, na největší řecký ostrov

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nevíte, kam vyrazit na dovolenou? Zkuste s námi zavítat do božské země na největší a nejjižnější řecký ostrov. Kréta je ideálním místem pro trávení dovolené, které odděluje Egejské a Libyjské moře.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kréta – božská země | foto: Shenko`s s.r.o.

Kréta je velmi rozmanitá a krásná země. Hory, jeskyně, kaňony, dramatické skalnaté pobřeží a písčité pláže, to vše se vám zde nabízí k prozkoumání. Je to mýtické místo - podle řeckých bájí se tu narodil bůh Zeus. Právě sem měl unést svou milou Europu, která mu zde porodila tři syny.

275 kilometrů dlouhý ostrov Kréta

Nejsou to však jen báje, kterými vás Kréta, 275 kilometrů dlouhý ostrov chytí za srdce. Je to magická příroda s jedněmi z nejkrásnějších pláží na světě, krásnými a cennými památkami na dávné kultury i výtečnou řeckou kuchyní. Modro bílé domky místních obyvatel dotvoří Váš zážitek z ostrova k dokonalosti.

Málokterá krajina má tak bohatou historii jako právě Kréta, milovníci památek si tady přijdou na své. Hlavní město Kréty, kterým je Heraklion, leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště, které má tu zvláštnost, že jeho přistávací dráha je přímo u moře.

I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty a v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. Už kolem roku 2700 př. n. l. se tu začala rozvíjet Minojská kultura. V této kultuře měli velmi dobré postavení ženy, protože se zde uctívala jako hlavní bohyně - Matka Země.

Kréta je zhmotněnou historií

Kréta – božská země

Centrem Minojské kultury byl palác Knossos, kde byl dle pověsti postaven i onen slavný minoutauří labyrint. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty. Dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě.

Celá místní civilizace byla zničena nejspíše výbuchem sopky na ostrově Santorini, k zániku však vedl i vpád Achájů. To ale není zdaleka jediný palác, který Kréta nabízí k navštívení. Dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia. Kréta je zkrátka zhmotněnou historií.

Pokud patříte mezi alespoň trochu aktivní turisty, určitě se vyplatí půjčit si na Krétě auto, motocykl či čtyřkolku a objet si nejzajímavější části ostrova. Hlavní atrakce jsou na severu ostrova, kde je i většina turistických letovisek a památek.

Kréta nabízí i velký aquapark, kde se dosytosti mohou vydovádět jak děti, tak i jejich rodiče. Ze severu si také můžete udělat výlet lodí na Santorini, což je opravdu pěkný zážitek. Pokud si chcete užít trochu nočního života, zkuste Heraklion, Chaniu nebo třeba Rethymno.

Kréta – božská země1

Opravdu nádherným místem na západním pobřeží Kréty, je pláž Elafonisi. Přízviska jako "krétský Karibik" nebo "evropské Tichomoří" nedostala určitě nadarmo. Ostrůvek Elafonisi (v překladu Jelení ostrov) a Krétu spojuje kombinace bílého a růžového písku a na ostrůvek se jednoduše probrouzdáte, protože voda zde sahá většinou nad kolena nebo maximálně do pasu.

Kréta – božská země2

Moře, úchvatné hory, malebná a lidskými zásahy nenarušená krajina. To vše Kréta nabízí

Ve vnitrozemí Kréty je možné se setkat s nedotčeným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Kréta má úchvatné hory, které v sobě skrývají malebnou, lidskými zásahy nenarušenou krajinu. Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí.

Pokud by jste se chtěli dovědět více o krásné zemi Kréta, neváhejte se obrátit na cestovní kancelář SHENKO´S. Ta je na trhu více jak deset let a nabízí vám first minute, last minute, děti zdarma a další z mnoha výhod. Hotely pro nenáročné klienty, rodiny s dětmi, ale i pro náročnější cestovatele.

Pokud si nebudete vědět rady s výběrem hotelu, pracovníci této cestovní kanceláře vám jistě rádi ochotně poradí.

Autor:
Témata: Karibik, Kréta, Europa, Loď

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn startuje svoji čtvrtou sezonu

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn

Při svém výletu na Jižní Moravu neopomeňte navštívit malebnou vísku Boskovštejn. Zdejší expozici věnovanou historii...

Termální ostrov Ischia v Neapolském zálivu láká na okouzlující přírodu

Termální ostrov Ischia v Neapolském zálivu láká na okouzlující přírodu

Josef Sklenář z CK Osvěta Hořovice procestoval kvůli své práci celý svět. Jeho nejmilejší destinací je ale termální...

Z Prahy do Chorvatska. Rady a tipy na cestu

Z Prahy do Chorvatska: Rady a tipy na cestu

Rozhodli jste se na poslední chvíli, že byste rádi na dovolenou k moři? Chorvatsko je skvělou, a hlavně dostupnou...

Najdete na iDNES.cz