Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

CK SHENKOS: Zavítejte na Krétu, na největší řecký ostrov

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nevíte, kam vyrazit na dovolenou? Zkuste s námi zavítat do božské země na největší a nejjižnější řecký ostrov. Kréta je ideálním místem pro trávení dovolené, které odděluje Egejské a Libyjské moře.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kréta – božská země | foto: Shenko`s s.r.o.

Kréta je velmi rozmanitá a krásná země. Hory, jeskyně, kaňony, dramatické skalnaté pobřeží a písčité pláže, to vše se vám zde nabízí k prozkoumání. Je to mýtické místo - podle řeckých bájí se tu narodil bůh Zeus. Právě sem měl unést svou milou Europu, která mu zde porodila tři syny.

275 kilometrů dlouhý ostrov Kréta

Nejsou to však jen báje, kterými vás Kréta, 275 kilometrů dlouhý ostrov chytí za srdce. Je to magická příroda s jedněmi z nejkrásnějších pláží na světě, krásnými a cennými památkami na dávné kultury i výtečnou řeckou kuchyní. Modro bílé domky místních obyvatel dotvoří Váš zážitek z ostrova k dokonalosti.

Málokterá krajina má tak bohatou historii jako právě Kréta, milovníci památek si tady přijdou na své. Hlavní město Kréty, kterým je Heraklion, leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště, které má tu zvláštnost, že jeho přistávací dráha je přímo u moře.

I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty a v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. Už kolem roku 2700 př. n. l. se tu začala rozvíjet Minojská kultura. V této kultuře měli velmi dobré postavení ženy, protože se zde uctívala jako hlavní bohyně - Matka Země.

Kréta je zhmotněnou historií

Kréta – božská země

Centrem Minojské kultury byl palác Knossos, kde byl dle pověsti postaven i onen slavný minoutauří labyrint. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty. Dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě.

Celá místní civilizace byla zničena nejspíše výbuchem sopky na ostrově Santorini, k zániku však vedl i vpád Achájů. To ale není zdaleka jediný palác, který Kréta nabízí k navštívení. Dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia. Kréta je zkrátka zhmotněnou historií.

Pokud patříte mezi alespoň trochu aktivní turisty, určitě se vyplatí půjčit si na Krétě auto, motocykl či čtyřkolku a objet si nejzajímavější části ostrova. Hlavní atrakce jsou na severu ostrova, kde je i většina turistických letovisek a památek.

Kréta nabízí i velký aquapark, kde se dosytosti mohou vydovádět jak děti, tak i jejich rodiče. Ze severu si také můžete udělat výlet lodí na Santorini, což je opravdu pěkný zážitek. Pokud si chcete užít trochu nočního života, zkuste Heraklion, Chaniu nebo třeba Rethymno.

Kréta – božská země1

Opravdu nádherným místem na západním pobřeží Kréty, je pláž Elafonisi. Přízviska jako "krétský Karibik" nebo "evropské Tichomoří" nedostala určitě nadarmo. Ostrůvek Elafonisi (v překladu Jelení ostrov) a Krétu spojuje kombinace bílého a růžového písku a na ostrůvek se jednoduše probrouzdáte, protože voda zde sahá většinou nad kolena nebo maximálně do pasu.

Kréta – božská země2

Moře, úchvatné hory, malebná a lidskými zásahy nenarušená krajina. To vše Kréta nabízí

Ve vnitrozemí Kréty je možné se setkat s nedotčeným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Kréta má úchvatné hory, které v sobě skrývají malebnou, lidskými zásahy nenarušenou krajinu. Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí.

Pokud by jste se chtěli dovědět více o krásné zemi Kréta, neváhejte se obrátit na cestovní kancelář SHENKO´S. Ta je na trhu více jak deset let a nabízí vám first minute, last minute, děti zdarma a další z mnoha výhod. Hotely pro nenáročné klienty, rodiny s dětmi, ale i pro náročnější cestovatele.

Pokud si nebudete vědět rady s výběrem hotelu, pracovníci této cestovní kanceláře vám jistě rádi ochotně poradí.

Autor:
Témata: Karibik, Kréta, Europa, Loď

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Dovolená snů na ostrově Mauricius

Mauricius

Zamilované páry, rodiny s dětmi, party kamarádů či nadšení golfisté. Ti všichni si přijdou na své na Mauriciu, který je...

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Češi jsou vděční ale také celkem specifičtí cestovatelé. I když se oblíbené destinace neustále točí a mění, jedna...

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Pokoj vypadal na fotkách dvakrát tak velký, wi-fi prakticky nefungovala, kvalita kuchyně byla otřesná a personál...

Najdete na iDNES.cz