Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Cítíte bolest v krku? Praktické rady, jak klimatizovat a neonemocnět

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pravidelné používání klimatizací začíná být pro nás samozřejmostí. V horkých dnech je opravdu příjemná. Ale málokdo ji umí používat správně. Pak se může stát, že cítíte bolest v krku. Spray Allivictus je okamžitou pomocí při těchto problémech.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cítíte bolest v krku? Praktické rady, jak klimatizovat, abyste neonemocněli | foto: Allivictus s.r.o.

Jak správně používat klimatizaci v autě?

 Máme pro vás pár rad: před jízdou v interiéru důkladně vyvětrejte, rozdíl venkovní a vnitřní teploty by neměl přesáhnout 5°C (v případě rychlých teplotních změn může dojít k potížím, jako bolest v krku, rýma, ...), u manuální klimatizace pro rychlé vychlazení interiéru zapněte větrák naplno a na první minutu zapněte vnitřní cirkulaci vzduchu, po dosažení příjemné teploty zapínejte a vypínejte klimatizaci podle potřeby, je možné také přimíchat trochu teplého vzduchu a před koncem cesty je dobré klimatizaci, dříve než auto zastaví, vypnout, aby se ze systému dostala ven vlhkost. Její zbytky jsou příčinou vzniku nepříjemného zápachu ve voze.

Postupným srovnáváním teplot mezi interiérem a venkovními podmínkami předejdete před cílem jízdy teplotnímu šoku organismu. V klimatizaci se zachytávají prachové částice a mikroby a právě zachytávání mikroorganismů je nejnebezpečnějším zdravotním úskalím používání klimatizace, proto nepodceňujte pravidelné čištění klimatizace.

A jaká je optimální teplota v letních dnech v domech a bytech?

Ideální teplota v domech a bytech během letních měsíců je 24 až 28 stupňů Celsia. Při správném nastavení nepředstavuje klimatizace žádné zdravotní riziko jako například nachlazení a bolest v krku. Rozdíl mezi vnějším a vnitřním prostředím si nastavte na 5 až 7 stupňů. Klimatizace nesmí foukat přímo na člověka a při odchodu z klimatizovaného prostředí se doporučuje "aklimatizovat" v neklimatizované chodbě.

Nejnovější klimatizace jsou vybaveny speciálními filtry, které však musíte pravidelně vyměňovat. Pokud filtr nevyměníte, stane se rozsévačem chorob (nachlazení, bolest v krku…) a plísní. Pro alergiky jsou nejideálnější klimatizace, které mají v sobě zabudované ionizátory. Taková klimatizace funguje jako čistička vzduchu a tak ve vzduchu nepoletuje pyl, prach, nečistoty a další alergeny.

Klimatizace vám může pokazit i vytouženou dovolenou. V teplých oblastech narazíte na klimatizace v téměř každém hotelu. Potíže můžete čekat v pokojích chlazených centrálně řízenou klimatizací, z dovolené se totiž s největší pravděpodobností vrátíte  s příznaky jako je bolest v krku,  škrábání, pálení v krku, bolestivé polykání, rýma kašel, prostě s akutní infekcí horních cest dýchacích.

Takže rychlá změna teplot nám může přivodit "letní" nachlazení s nepříjemnými stesky, které všichni dobře známe. Existuje rychlá pomoc, která mi pomůže zmírnit příznaky bolesti v krku, chrapot či kašel?

Trápí vás bolest v krku a jiná nachlazení? Pořiďte si Allivictus!

I při dodržení všech zásad správné klimatizace se může stát, že vás přepadne bolest v krku a můžete  onemocnět. Klimatizace totiž snižuje vlhkost vzduchu, takže vysušuje nosní sliznici. Z povrchu sliznice tím pádem mizí vrstvička hlenu, která ji chrání proti vpádu mikroorganismů a pak stačí, že zrovna máte větší fyzickou či emoční zátěž a stanete se náchylnějšími k infekci virem nebo bakterií v horních dýchacích cestách.

Pokud zakročíte včas, můžete se vyhnout předepsání antibiotik, které mohou přinést další problémy, jako jsou zažívací obtíže, náchylnost ke vzniku plísňových onemocnění. Nesprávné užívání či nadužívání antibiotik může také vyvolat rezistenci bakterií na určitá antibiotika a způsobit neúčinnost následné léčby těmito léky.

Allivictus s.r.o.

Proto doporučuji použít rychlou a účinnou zbraň, která vám v této situaci pomůže. Allivictus spray neslibuje zázrak, jen optimálně využil prověřenou sílu česneku v boji s nejčastějšími původci infekcí horních cest dýchacích. Specifickým technologickým postupem byla z českého česneku připravena ručním zpracováním tinktura, která je obsahem spreje.

Tinktura si zachovala tzv. srdce česneku - unikátní aktivní komplex sirných sloučenin, který je zodpovědný také za podporu ve stimulaci lokální imunity. Sprejová forma umožňuje rychlé a velmi efektivní zacílení účinných látek přímo v místě infekce díky průniku malých rozprášených kapiček česnekové tinktury. Allivictus Spray působí jako přírodní lokální antibiotikum, přírodní lokální antivirotikum, ale také dokáže odstranit kvasinky z úst a krku.

Díky svému lokálnímu antimikrobiálnímu a protizánětlivému účinku zabezpečuje rychlý a účinný ústup příznaků zánětu a tím zajišťuje celkovou úlevu od obtíží provázejících onemocnění (např. bolest v krku). Allivictus Spray je pro letní období vhodnou součástí domácí nebo cestovní lékárničky a při aplikaci „ čím dříve“ dosáhnete účinku „ tím lépe“. Účinný je také při zánětech v dutině ústní, včetně aft a otlaků u zubních protéz.

Jak se Allivictus Spray dávkuje, když vás trápí bolest v krku?

Při akutních bolestech v krku se sprej aplikuje 3x denně 2 - 3 vstřiky, z mé osobní zkušenosti doporučuji až 5x denně. Aplikace je jednoduchá, vloží se do úst, nasměruje na bolavé místo a při zavřených ústech se stiskne hlava rozprašovače. Sprej se nevdechuje.

Doba užívání není omezená, užívá se až do úplného vymizení všech příznaků nachlazení jako je bolest v krku atd. Pokud začnete s aplikací ihned při vzniku obtíží, budete mile překvapeni účinnosti.

Allivictus Spray může být také podáván společně s antibiotiky. Allivictus Spray je určen i pro děti od 3 let. Je bezpečný pro diabetiky, těhotné a kojící ženy. Neobsahuje cukr ani žádná aditiva, takže je vhodný pro diabetiky. Allivictus Spray je dostupný v lékárnách a prostřednictvím e-shopu na na internetových stránkách www.allivictus.cz.

Metal Allianz pojišťovna přispívá na Allivictus Spray až 200 Kč.

VZP ČR pojišťovna v rámci fondu prevence " Klub pevného zdraví"
poskytuje všem svým pojištěncům slevy pro všechny produkty firmy
Allivictus v e-shopu na internetových stránkách www.allivictus.cz.

MUDr. Janka Březinová
internista a praktický lékař

Autor:

Nejčtenější

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Vylepšete si firemní systémy díky integrovaným datům D&B

Bisnode

Chcete, aby vaše firemní systémy byly opravdu chytré? Potřebujete mít správné informace vždy po ruce? Rádi byste...

Moderní catering je i o zážitcích

Moderní catering je i o zážitcích

Svatby, teambuildingy, firemní večírky, kongresy a konference, meetingy. Tam všude je zapotřebí dobrého jídla....

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Vložte do rukou svých B2B obchodníků účinnou zbraň! Je čas vidět svůj business z větší perspektivy, přes externí data....

Najdete na iDNES.cz