Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čisté prostory jsou zapotřebí v nemocnicích i při výrobě mikročipů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Věděli jste, že za nejpropracovanější objevy v oblasti elektroniky, nebo informačních technologií vděčíme i čistým prostorám? Kontaminace i částečkami velmi malé velikosti výrazně snižuje kvalitu výrobků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Čisté prostory a budoucnost | foto: LORIKA CZ s.r.o.

Historie čistých prostor sahá až do druhé poloviny osmnáctého století. První čisté prostory byly navrženy v nemocnicích na infekčních odděleních. Prokázalo se, že bakterie jsou příčinou infekce ran. Proto vznikaly pokusy eliminovat bakterie z operačních sálů jako prevenci infekce.

Počátky filtrace mikročástic spadají do období druhé světové války. Čisté prostory byly využívány při výrobě letadel a tanků. Průmysl kladl stále náročnější požadavky na čistotu prostředí, ve kterém byly vyráběny výrobky choulostivé na okolní prostředí.

K definování první normy a zavedení do praxe došlo v šedesátých letech minulého století zásluhou NASA a jejich kosmickému programu. Čisté prostory jsou prostory, v nichž je koncentrace polétavých částic regulovaná na 1m3.

Čisté prostory prošly od té doby dlouhou cestu do podoby, jak je známe dnes. Zcela zásadní roli hrají čisté prostory nejen v nemocnicích, ale především při produkci přesných strojních výrobků a při práci s jemnou technikou v laboratořích, v elektrotechnickém sektoru nebo automobilovém průmyslu.

Čisté prostory a budoucnost

V takových prostorech je zapotřebí používat oblečení a nástroje, které do okolního prostředí nepouštějí polétavé částice a jsou určeny výhradně pro čisté prostory. Speciální čisticí utěrky, čisticí tyčinky, antistatické pracovní židle, rukavice, roušky, pláště, čepičky, návleky na prsty – to vše najdete v sortimentu české společnosti LORIKA CZ s.r.o.

Nutnou součástí vybavení čistých prostor je vhodný nábytek - antistatická pracovní židle Werksitz WS 1710 RR ESD má koženkou čalouněné opěradlo i sedák a vzduchotěsně lepené švy. Všechny materiály jsou snadno umyvatelné a dezinfikovatelné.

Dalšími vhodnými produkty jsou nevláknivé čisticí utěrky ARIOSO Cleanroom, certifikované pro ISO 5 a ISO 6, čisticí tyčinky ARIOSO Swab, speciálně vyrobené v několika velikostech a určené na nejjemnější práce v optice a elektronice, a lepivé strhávací rohože ARIOSO Sticky Mat, které spolehlivě zbaví obuv zbytků prachu a nečistot před vstupem do čistých prostor.

Výše zmíněné produkty jsou skvělým pomocníkem nejen pro čisté prostory, ale také pro práci v odvětvích, které mají zvýšené nároky na udržování čistoty, od automobilového průmyslu přes elektrotechniku až po zdravotnictví. Počet produktů vyrobených v kontrolovaných čistých prostorách – například mikročipy, fotovoltaické moduly, LED, automobilové komponenty, léky a některé druhy potravin – neustále roste. Vzhledem ke vzrůstajícím nárokům na výrobu a použití materiálů nejvyšší čistoty, bude v následujících několika letech technologie čistých prostor naprostou nezbytností.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Značka Strongbow osvěží město Brno

Značka Strongbow osvěží město Brno

V rámci kampaně značky Strongbow „Osvěž město jablky“ bylo možné hlasovat pro město, ve kterém bude uspořádána cider...

Průmyslové centrální vysavače udrží čistotu i v nejnáročnějším provozu

Průmyslové centrální vysavače udrží čistotu i v nejnáročnějším provozu

Ve výrobě je zapotřebí dodržovat přísné hygienické normy. Jak ale v náročném provozu udržovat čisto? Řešení nabízí...

Oborů MBA opět přibylo. Nabídka reaguje na zvyšující se zájem manažerů

Oborů MBA opět přibylo. Nabídka reaguje na zvyšující se zájem manažerů

Jednoroční dálkové programy Master of Business Administration, ve zkratce MBA, stále získávají na popularitě. Zaměřují...

Najdete na iDNES.cz