Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Čisté prostory jsou zapotřebí v nemocnicích i při výrobě mikročipů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Věděli jste, že za nejpropracovanější objevy v oblasti elektroniky, nebo informačních technologií vděčíme i čistým prostorám? Kontaminace i částečkami velmi malé velikosti výrazně snižuje kvalitu výrobků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Čisté prostory a budoucnost | foto: LORIKA CZ s.r.o.

Historie čistých prostor sahá až do druhé poloviny osmnáctého století. První čisté prostory byly navrženy v nemocnicích na infekčních odděleních. Prokázalo se, že bakterie jsou příčinou infekce ran. Proto vznikaly pokusy eliminovat bakterie z operačních sálů jako prevenci infekce.

Počátky filtrace mikročástic spadají do období druhé světové války. Čisté prostory byly využívány při výrobě letadel a tanků. Průmysl kladl stále náročnější požadavky na čistotu prostředí, ve kterém byly vyráběny výrobky choulostivé na okolní prostředí.

K definování první normy a zavedení do praxe došlo v šedesátých letech minulého století zásluhou NASA a jejich kosmickému programu. Čisté prostory jsou prostory, v nichž je koncentrace polétavých částic regulovaná na 1m3.

Čisté prostory prošly od té doby dlouhou cestu do podoby, jak je známe dnes. Zcela zásadní roli hrají čisté prostory nejen v nemocnicích, ale především při produkci přesných strojních výrobků a při práci s jemnou technikou v laboratořích, v elektrotechnickém sektoru nebo automobilovém průmyslu.

Čisté prostory a budoucnost

V takových prostorech je zapotřebí používat oblečení a nástroje, které do okolního prostředí nepouštějí polétavé částice a jsou určeny výhradně pro čisté prostory. Speciální čisticí utěrky, čisticí tyčinky, antistatické pracovní židle, rukavice, roušky, pláště, čepičky, návleky na prsty – to vše najdete v sortimentu české společnosti LORIKA CZ s.r.o.

Nutnou součástí vybavení čistých prostor je vhodný nábytek - antistatická pracovní židle Werksitz WS 1710 RR ESD má koženkou čalouněné opěradlo i sedák a vzduchotěsně lepené švy. Všechny materiály jsou snadno umyvatelné a dezinfikovatelné.

Dalšími vhodnými produkty jsou nevláknivé čisticí utěrky ARIOSO Cleanroom, certifikované pro ISO 5 a ISO 6, čisticí tyčinky ARIOSO Swab, speciálně vyrobené v několika velikostech a určené na nejjemnější práce v optice a elektronice, a lepivé strhávací rohože ARIOSO Sticky Mat, které spolehlivě zbaví obuv zbytků prachu a nečistot před vstupem do čistých prostor.

Výše zmíněné produkty jsou skvělým pomocníkem nejen pro čisté prostory, ale také pro práci v odvětvích, které mají zvýšené nároky na udržování čistoty, od automobilového průmyslu přes elektrotechniku až po zdravotnictví. Počet produktů vyrobených v kontrolovaných čistých prostorách – například mikročipy, fotovoltaické moduly, LED, automobilové komponenty, léky a některé druhy potravin – neustále roste. Vzhledem ke vzrůstajícím nárokům na výrobu a použití materiálů nejvyšší čistoty, bude v následujících několika letech technologie čistých prostor naprostou nezbytností.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Podpora růstu vlasů? Skvělé výsledky nabízí aplikace krevní plazmy

Ošetření krevní plazmou je jedním z mála skutečně účinných, trvalých a cenově dostupných zákroků na podporu růstu...

Alitalia nabízí lety z Prahy do Říma 5x týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma 5x týdně, což je o...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz